tel. 52 349 33 70 email
Materac piankowy czy sprężynowy kieszeniowy?

Materac piankowy czy sprężynowy kieszeniowy?

Bardzo często przed kupnem materaca rozważamy czy decydować się na przyjemne w kontakcie z ciałem pianki czy wytrzymałe sprężyny? Podobne rozważania na dłuższą metę wydają się jednak bezcelowe ponieważ obecnie produkowane materace w każdej formie są w stanie zapewnić komfortowy sen.

Pamiętajmy także, iż pianki różnią się od siebie podobnież jak sprężyny występują w odmiennych wariantach. To dlatego napotkamy materace kieszeniowe, w których doskonałą amortyzację gwarantują sprężyny umieszczone w osobnych kieszeniach lub sprężyny Multipocket czyli o mniejszej średnicy, ale zwiększonej ilości przypadającej na m2. Najbardziej trwałymi sprężynami są bez wątpienia te wykonane ze stopu tytanu. Takie materace proponuje nam marka Sealy, której rozmaite modele materacy są dostępne również w naszym sklepie internetowym. 

Bez większych problemów na pewno rozpoznamy materace z pianki termoelastycznej ponieważ dostosowują się do kształtu ciała pod wpływem jego ciepłoty oraz materace z pianki wysokoelastycznej, które dobrze podpierają kręgosłup. Pamiętajmy, że przy wyborze materac przede wszystkim powinniśmy się kierować ułożeniem naszego kręgosłupa i indywidualnymi odczuciami na danym modelu. Oczywiście ogromne znaczenie ma stopień twardości materaca i jakość użytych materiałów.

Budowa materaca sprężynowego i piankowego

Na zdjęciach: porównanie materaca kieszeniowego z piankowym

Na zdjęciu poniżej przykładowy materac piankowy z oferty marki Hilding:

Materac Salsa HildingWysokiej klasy materac Salsa zbudowany z dwóch pianek: Flexifoam oraz pianki termoelastycznej. Jeżeli zależy nam na jak najwyższym komforcie, to w zasadzie nie musimy decydować się na żadną z podobnych opcji, gdyż niebywały komfort wypoczynku może zapewnić nam materiał TEMPUR. Opracowany w NASA by chronić astronautów przed niebezpiecznymi przeciążeniami teraz doskonale sprawdza się w codziennym życiu. Materace TEMPUR jako jedyne tworzone są na bazie tej innowacyjnej technologii dzięki czemu wybijają się ponad wszystkie inne. Równomiernie rozłożony ciężar ciała na całej powierzchni oraz uczucie złudnej utraty wagi gwarantuje pełną relaksacje oraz medyczne właściwości. Nasz kręgosłup znajduje stabilną podporę, mięśnie się rozluźniają ,a właściwe krążenie zostaje przywrócone. Czy można chcieć czegoś więcej? Poniżej film ukazujący zasadę działania materiału Tempur.


Jak widać przed kupnem materaca należy jednak zastanowić się: pianka, sprężyny czy materace TEMPUR?

------------------------------------

Zdjęcie główne: łóżko z materacem marki MK Foam Koło