tel. 52 349 33 70 email
Podkład pod materac, dlaczego warto go stosować?

Podkład pod materac, dlaczego warto go stosować?

Podkład pod materac choć niewidoczny na pierwszy rzut oka, jest bardzo ważnym elementem każdej sypialni. Kładziemy go bezpośrednio na stelaż, a dopiero na to materac. Jakie są jego zalety?

- Taki podkład stanowi warstwę ochronną i przedłuża żywotność materaca.

- Skutecznie zabezpiecza przed kurzem oraz chroni pokrowiec materaca przed zabrudzeniami i przetarciami, które mogą powstać w wyniku odwracania go na drugą stronę.

- Nie musimy się także obawiać deformacji dolnych pianek naszego materaca oraz pokrowca, które mogłyby się pojawić w przestrzeniach między listwami stelaża. Podkład wyrówna powierzchnię, na której leży materac, dzięki czemu zachowa on swój właściwy kształt.

- Naturalna cyrkulacja powietrza powoduje unoszenie się kurzu i roztoczy, co wnika w głąb materaca. Dzięki stosowaniu podkładu, podwyższamy higieniczność materaca, co jest szczególnie ważne dla osób z alergiami. Warto zaznaczyć, że taki podkład jest przewiewny oraz można go prać.

- Podkład pod materac jest szczególnie zalecany wszystkim posiadaczom stelaży elektrycznych, ponieważ ułatwia przesuwanie się materaca po listwach.

A zatem, choć taki podkład nie stanowi dużego wydatku, warto go mieć, aby jak najdłużej cieszyć się czystym i świeżym materacem niezależnie od rodzaju stelaża.