tel. 52 349 33 70 email
Historia marki TEMPUR®

Historia marki TEMPUR®

„To jest mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości” - tak wypowiedział się słynny Neil Amstrong podczas lądowania na księżycu.

Jest w tym więcej niż źdźbło prawdy, gdyż podbój kosmosu umożliwił nie tylko poszerzenie horyzontów ludzkości na Wszechświat, ale także pomógł skorzystać z innowacyjnych kosmicznych rozwiązań tutaj na Ziemi.

Okulary odporne na zarysowania, profesjonalna odzież turystyczna, buty do joggingu, detektory dymu, słuchawki bezprzewodowe, termometr na podczerwień, sprzęt do dializ, komfortowy materac i poduszka TEMPUR®. To tylko niektóre przedmioty, które otaczają nas dookoła, a tak rzadko zastanawiamy się skąd pochodzą. Odpowiedź zaskakuje – z kosmosu! Ich istnienie zawdzięczamy technologiom opracowanym podczas realizacji programów kosmicznych NASA. Kosztowały one wiele miliardów dolarów. Wiele materiałów powstało tylko dlatego, że mogły zostać przetestowane w ekstremalnych temperaturach, poddane promieniowaniu albo wysokiej lub zerowej grawitacji.

Jedyny, niepowtarzalny materiał Tempur swoje początki zawdzięcza intensywnym pracom NASA nad skafandrami astronautów. Było to bardzo ważne przedsięwzięcie, gdyż wiązało się ze zdrowiem i życiem ludzkim. Astronauta musi być odpowiednio ubrany, aby zmniejszyć oddziaływanie obciążenia i pokonać ciśnienie atmosferyczne spowodowane startem bądź lądowaniem. Dlatego na początku lat 70-tych NASA stworzyło specjalną pianę, którą wypełniono skafandry. Okazała się fenomenem, gdyż faktycznie zabezpieczyła astronautów zmniejszając niebezpieczne oddziaływania, zredukowała nacisk oraz dopasowała się do kształtu ciała dzięki wrażliwości na temperaturę.

Zastosowanie materiału TEMPUR®

W latach 80-tych NASA ujawniła swoje odkrycie. Grupa naukowców z firmy Fagerdala w Szwecji i Dan-Foam w Danii zainteresowała się tym osiągnięciem, dlatego połączyła swoje siły i zainwestowała miliony dolarów w badania oraz prace udoskonalające wynalazek NASA tworząc materiał Tempur. Początkowo materiał ten wykorzystywano do celów medycznych oraz w rehabilitacji osób po kontuzjach i urazach, gdyż pozwalał unikać odleżyn.

A gdy tylko w roku 1991 zaprezentowano światu produkty TEMPUR® - cieszą się one ogromnym zainteresowaniem po dzień dzisiejszy. Materiał ten jest produkowany w Danii i w Stanach Zjednoczonych, a jego unikatowy skład zna tylko kilku czołowych naukowców pracujących dla marki Tempur. Jednak zachwyt wzbudza u każdego... I nic w tym dziwnego ponieważ to jedyna, wyjątkowa, opatentowana technologia produkcji materiału składającego się z milionów otwartych, okrągłych komórek reagujących na temperaturę i nacisk ciała. Pod wpływem tego nacisku komórki te przystosowują się do kształtu ciała i podpierają tam, gdzie to potrzebne. Natomiast otwarta ich struktura umożliwia doskonały przepływ powietrza oraz redukcję nacisku, dzięki czemu czujemy się jak w stanie nieważkości. Każda noc jest przespana bez zbędnego przewracania się z boku na bok i szukania wygodnej pozycji, gdyż to materac dopasowuje się do naszego ciała a nie my do materaca. Budzimy się naprawdę wypoczęci i zregenerowani gdyż każdy z naszych układów wewnętrznych: krwionośny, nerwowy czy limfatyczny działał bez zakłóceń. To tak jakby ciało unosiło się w powietrzu!

Wypróbuj sam niepowtarzalny w swoim rodzaju materiał Tempur stosowany w materacach i poduszkach marki Tempur. To jedyny materiał uznawany i nagrodzony przez NASA w 1998 roku oraz posiadający certyfikat Fundacji Kosmicznej.