tel. 52 349 33 70 email
Dlaczego bolą plecy?

Dlaczego bolą plecy?

Uciążliwe i powtarzające się bóle pleców są jedną z najczęstszych dolegliwości z jaką przychodzi zmierzać się współczesnemu człowiekowi. Obecnie problem ten urasta do rangi choroby cywilizacyjnej i dotyka osób w coraz młodszym wieku.

Przyczyna najczęściej jest jedna – siedzący tryb życia i brak zrównoważonej aktywności fizycznej, dlatego nasz kręgosłup woła o pomoc wysyłając bardzo wyraźne sygnały bólowe. Zanim pojawią się poważne schorzenia, które będą wymagać wizyty u ortopedy i rehabilitacji, warto pomyśleć jak sobie pomóc. Chociaż na zmianę pracy i aktywny tryb życia rzadko kto może sobie pozwolić, to istnieje sprawdzone lekarstwo. Niewielka inwestycja może bowiem odmienić nasze życie.

Skoro za dnia brakuje czasu wykorzystajmy długie noce. Naturalną rolą snu jest regeneracja sił witalnych, relaksacja i odprężenie, wystarczy więc skorzystać z tej mocy. Podstawę będą stanowić tu odpowiednio dobrane materace, które nie pozwolą nam bez przerwy poszukiwać wygodnej pozycji, przyjmować nienaturalnych pozycji i budzić się z odczuciem odrętwienia i zmęczenia. Dobrej jakości materace produkowane są bowiem na bazie materiałów, które ułatwiają zasypianie i odpowiednio wspierają układ kostny.

Skuteczność materacy termoelastycznych

Najpopularniejsze są materace skrywające w swym wnętrzu niezwykłe pianki. Odporność na deformacje, przewiewność i niekończące się uczucie świeżości jest możliwe dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym. Oprócz tych właściwości możemy oczekiwać, że nasz materac dostosuje się do kształtu naszego ciała pod wpływem jego ciepła. Materace z pianki termoelastycznej zachwycają właśnie takimi cechami. Niebywała plastyczność umożliwiająca idealne dopasowanie w kontakcie z ciałem okazuje się bajecznie miękka. Najwyższej jakości materiały mają za zadanie odciążać kręgosłup pozwalając tym samym na rozluźnienie mięśni, niwelowanie nacisków wywieranych na stawy i kręgosłup oraz przywrócić właściwe krążenie. Dobierając odpowiednie materace musimy kierować się własnymi upodobaniami i potrzebami pamiętając o sprawdzonej marce cieszącej się zaufaniem klientów.

Światowy lider stosujący innowacyjny materiał TEMPUR® tworzy materace TEMPUR®, których właściwości pozwalają traktować materace jako produkty specjalistyczne. Rozkładają one bowiem ciężar ciała na całej powierzchni materaca, idealnie dopasowując się do indywidualnego kształtu ciała.

Inwestując w odpowiednie materace możemy ulżyć sobie i naszym bliskim w niepotrzebnym cierpieniu. Sprawić, że ból zmniejszy swoje nasilenie lub zniknie na zawsze, a poranki staną się łatwiejsze.