tel. 52 349 33 70 email
FAQ-Tempur - Najczęściej zadawane pytania

FAQ-Tempur - Najczęściej zadawane pytania

Czy wylanie czegoś na mój materac TEMPUR® uszkodzi go?

Wiemy, że wypadki się zdarzają, ale rekomendujemy zachować materiał TEMPUR® suchym.

Dzięki temu zachowa swoje właściwości na dłużej. W naszej ofercie są specjalne przewiewne i wodoodporne ochraniacze Tempur-Fit zabezpieczające materac na taką ewentualność. Są one zaopatrzone w specjalną membranę, która zapobiega zamoczeniu materaca. Nakładki w przypadku zamoczenia można najzwyczajniej przewietrzyć.


Czym materiał TEMPUR® różni się od innych pianek?

W przeciwieństwie do zwykłych pianek, materiał TEMPUR® pochłania energię podczas ruchu, a twoje ciało od chwili kontaktu jest wspierane. Reaguje na temperaturę ciała, żeby dostosować się do jego kształtu i zapewnić komfort i podparcie. Materace TEMPUR® są ponadto uznawane przez NASA i posiadają certyfikat Fundacji Kosmicznej.

W porównaniu do innych materaców piankowych, TEMPUR® cechuje się niskim efektem odbicia, dzięki czemu oferuje niezrównany komfort i redukcję nacisku. Gwarantujemy, że ich wyjątkowa jakość utrzyma się przez 10-15 lat użytkowania.


Czy materiał TEMPUR® się odkształca?

Nie. Każdy materac TEMPUR® zapewnia lata komfortu bez zagłębień, zagnieceń lub zwijania się, co można dostrzec w innych materacach. Dodatkowo, dzięki wytrzymałej strukturze otwartych komórek termoelastycznych, nie wymaga odwracania na drugą stronę.

Materace TEMPUR® poddajemy rygorystycznym testom, żeby mieć pewność, że przez lata zachowają nie mniej niż 95 % swojej pierwotnej wysokości. Potwierdzeniem jakości jest też długa gwarancja.


Czy TEMPUR® staje się twardszy pod wpływem zimna?

Tak, TEMPUR® jest twardszy w niższych temperaturach, ale z chwilą położenia się na nim, staje się bardziej miękki pod wpływem temperatury ciała. W ten sposób dopasowuje się do kształtów osoby na nim leżącej. Materiał TEMPUR® został specjalnie zaprojektowany, by zapewnić maksimum komfortu przy około 23ºC, czyli średniej temperaturze panującej w sypialni.


Dlaczego materace TEMPUR® są tak drogie?

Zważywszy na czas jaki spędzamy w łóżku, materac wysokiej jakości to inwestycja. Marka TEMPUR® wkłada wiele wysiłku w badanie i opracowywanie swoich produktów, a następnie w ich testowanie. Np. żeby mieć pewność, że materac wytrzyma lata użytkowania, materiał TEMPUR® jest poddawany symulacji wstawania i kładzenia się co dwie sekundy, przez okres dwóch tygodni. Otrzymujemy w ten sposób 80.000 powtórzeń podczas testów. Mamy więc 100% pewności, że kupujemy produkt najwyższej jakości.

Poza tym wykorzystany materiał TEMPUR® jest unikatowy, oznacza to, że nie znajdziemy go w żadnym innym materacu. W wyniku tego właściciele TEMPUR® polecają te materace chętniej niż inni.


Czy śpiąc na TEMPUR® czuje się większe ciepło niż na innych materacach?

Nie, ponieważ materace TEMPUR® nie generują ciepła. To pościel ma największy wpływ na odczuwaną temperaturę podczas snu. Nowe modele TEMPUR® posiadają pokrowce z technologią Cool Touch, które dają uczucie miłego chłodu i pochłaniają nadmiar ciepła.


Nie lubię uczucia zatapiania się na materacu TEMPUR®.

To uczucie zatapiania to dopasowywanie się materaca do kształtu ciała, żeby zapewnić komfort i podparcie z którego jest znany TEMPUR®. Oferujemy pięć kolekcji materaców, również te twardsze i szybko reagujące na ruch, więc zawsze można znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

TEMPUR® Hybrid i Sensation to kolekcje, które zostały specjalnie zaprojektowane dla szybszej reakcji i łatwości poruszania się na materacu. Oznacza to również mniejsze uczucie zatapiania się. Te modele nadal oferują redukcję nacisku i podparcie tam, gdzie jest ono potrzebne, tak jak wszystkie produkty TEMPUR®.

Myślę, że ciężko będzie się poruszać na materacu TEMPUR®.

Nie, jeśli wybierze się odpowiednie odczucie. TEMPUR® posiada pięć kolekcji materaców, w tym Sensation i Hybrid, które szybko reagują na ruch użytkownika przez co łatwiej się na nich poruszać i z nich wstać.

Kolekcja Sensation zapewnia łatwość poruszania się dzięki warstwie materiału TEMPUR® Dynamic Support. Natomiast Hybrid łączy w sobie materiał TEMPUR® z mikro sprężynami Precision dla szybkiej reakcji na ruch.


Mój partner przewraca się w nocy. Czy będzie mi przeszkadzać podczas snu na TEMPUR®?

Materac TEMPUR® niweluje ten problem. Przede wszystkim mniej przewracamy się z boku na bok. Dodatkowo, materiał TEMPUR® redukuje drgania, więc jeśli partner się poruszy, ty nie. Zapewnia to spokojny sen przez całą noc.

Udowodniono, że produkty TEMPUR® zmniejszają częstotliwość przewracania się w nocy średnio ze 100 do około 17 razy. Zostały dodatkowo zaprojektowane tak, by nie przenosić drgań po powierzchni materaca. Czasami demonstruje się to w TV za pomocą kieliszka wina umieszczonego na materacu.


Słyszałem, że można zatopić się w TEMPUR®. Czy to bezpieczne dla mojego dziecka?

Tak, jednak mając na uwadze bezpieczeństwo dziecka, dobrze jest zasięgnąć opinii lekarza.

Materiał TEMPUR® jest jednak bardzo bezpieczny, ponieważ ma właściwości hipoalergiczne i nie zawiera w sobie alergenów. Natomiast pokrowce materaców hamują wzrost drobnoustrojów.


Jestem zwolennikiem sprężyn. Pianka nie jest dla mnie.

Nie martw się. Wiemy, że część ludzi lubi szybkość reakcji sprężyn, dlatego TEMPUR® stworzył kolekcję Hybrid. To pierwszy materac łączący w sobie podparcie TEMPUR® ze sprężynami, zapewniający niezrównane odczucie. Dzięki współpracy każdej mikro sprężyny Precision z warstwą TEMPUR®, która jest nad nią, materac TEMPUR® Hybrid zapewnia szybką reakcję na ruch, oraz dopasowane podparcie, z którego TEMPUR® jest znany.


Materac TEMPUR® nie posiada ,,letniej strony” i ,, zimowej strony”.

Nie posiada, bo nie ma takiej potrzeby. Materiał zawsze będzie reagował na temperaturę twojego ciała, więc jedyne co pozostaje, to zmiana pościeli w zależności od pory roku. Dla letnich miesięcy rekomendujemy cieńszą i bardziej przewiewną kołdrę, za to w zimie – grubszą, o większej gramaturze wypełnienia. W ten sposób sami możemy regulować temperaturę podczas snu.


TEMPUR® redukuje nacisk. Czy to dobrze?

Tak. Zwykły materac może stwarzać punkty nacisku, zwłaszcza w okolicy pleców, ramion i bioder. Skutkiem tego jest przewracanie się oraz zakłócony sen. Materac TEMPUR® redukuje ten nacisk przez to, że dopasowuje się do ciała, dając tym samym podparcie tam, gdzie jest ono potrzebne. Wynika to z tego, że komórki termoelastyczne, z których jest wykonany nie wiążą w sobie powietrza i nie powodują drgań kiedy nacisk jest uwalniany.


TEMPUR® jest tylko dla ludzi z bólami pleców.

Nie jest to prawdą. Zdolność materiału TEMPUR® do redukcji nacisku, absorpcji ruchu i dopasowania do kształtu ciała zapewnia niezrównany komfort dla każdego, kto chce zaznać najlepszego snu. Niekoniecznie musi cierpieć na bóle pleców. Ze względu na swoje unikalne właściwości, materace TEMPUR® często są wybierane przez specjalistów z dziedziny snu na całym świecie.


Czy TEMPUR® zapewnia właściwe podparcie?

Tak. Materace TEMPUR® są poddawane rygorystycznym testom, żeby każdej nocy zapewnić indywidualne podparcie, redukcję nacisku, oraz dopasowanie do kształtu ciała. Materiał, z którego zostały wykonane pochłania nacisk lepiej niż jakakolwiek pianka, zapewniając tym samym uczucie nieważkości i trwałe podparcie. Dlatego dużym błędem jest stwierdzenie, że materac TEMPUR® nie zapewnia wystarczającego podparcia.


Słyszałem, że materace TEMPUR® wydzielają przykry zapach.

Podczas rozpakowania nowego materaca można poczuć specyficzny zapach. Jest to normalne i nieszkodliwe. Zapach ten szybko znika. Materiał TEMPUR® jest bezzapachowy. Jak w przypadku większości materaców, zapach ten może pochodzić z procesu wytwarzania. Nie ma się czego obawiać, nie jest on szkodliwy i szybko się ulatnia.


TEMPUR® jest dla mnie za twardy.

Wrażenia odczuwane na materacu mają charakter indywidualny i powinno się wybrać taki komfort jaki najbardziej odpowiada. TEMPUR® oferuje pięć kolekcji o różnych odczuciach – wśród nich najbardziej miękki jest Cloud. Przy pierwszym dotyku materac TEMPUR® może wydawać się twardy, ale jest wykonany z materiału wrażliwego na temperaturę, dzięki czemu po chwili robi się miękki, żeby dopasować się do kształtu ciała. Rozwiązanie to zapewnia podparcie tam gdzie jest ono najbardziej potrzebne.


Martwię się, że ciężko będzie mi się kochać na materacu TEMPUR®.

Każdy doświadcza miłości na materacu TEMPUR® w różny sposób. Być może materac o odmiennym odczuciu skłoni do eksperymentów. To od Ciebie zależy co i jak robisz na materacu TEMPUR®. Oferujemy materace o różnych odczuciach od miękkiego do twardego i bardziej „sprężystego”. Zdolność TEMPUR® do dopasowywania się redukuje skrępowanie, więc każda pozycja staje się bardziej komfortowa.


Słyszałam, że TEMPUR® generuje lotne związki organiczne i ma w sobie parafinę.

Wszystkie składniki, z których wyprodukowany jest materiał TEMPUR® są hipoalergiczne i nietoksyczne, w związku z czym nie powodują reakcji alergicznych. Poza tym jego warstwy są zabezpieczone środkami pochodzenia naturalnego, więc nie ma zagrożenia dla użytkownika. Dodatkowo, pokrowce są wykonane z materiałów zgodnych ze standardem Oeko-Tex 100, co oznacza, że były testowane na obecność szkodliwych substancji.


Obawiam się, że mój koc elektryczny zaszkodzi materacowi TEMPUR®.

Używanie koców elektrycznych jest wskazane tylko przez krótki czas i na niskim poziomie temperatury. Materiał TEMPUR® reaguje na temperaturę ciała, dlatego radzimy nie korzystać z dodatkowego ogrzewania. Aby zapewnić sobie ciepło, lepiej jest użyć zwykłego koca, niewpływającego na właściwości materaca. Wtedy jego zdolność do reagowania na temperaturę ciała i dopasowania się do jego kształtu w żaden sposób nie zostanie zaburzona. Radzimy zatem nie używać koca elektrycznego dłużej niż 30 min na niskim lub średnim poziomie temperatury.