tel. 52 349 33 70 email
Jak sprawdzić twardość materaca w czasie testu w sklepie?

Jak sprawdzić twardość materaca w czasie testu w sklepie?

Jeśli choć raz spałeś na niewygodnym materacu, wiesz, jak nieprzyjemne jest to uczucie. Dlatego przed zakupem nowego materaca warto odwiedzić nasz salon i przetestować kilka modeli. Podpowiadamy, na co zwracać wtedy uwagę!

Dobry materac powinien zapewniać wygodę, podparcie oraz odpowiadać indywidualnym preferencjom i wymaganiom. Ponieważ różnimy się od siebie budową ciała, wagą i trybem życia, nie ma uniwersalnego modelu, który będzie spełniał oczekiwania każdego. Materac to bardzo osobisty element wyposażenia sypialni i musi być odpowiednio dobrany. Jednym z istotnych parametrów jest stopień twardości, oznaczany symbolami (H1, H2, H3, H4) lub grafiką producenta. Jednak sama znajomość skali twardości to jedno, a indywidualny komfort to coś zupełnie innego. Dlatego tak ważne jest przetestowanie upatrzonych modeli przed zakupem. Przeczytaj, na co zwracać wtedy uwagę.

Jaki stopień twardości materaca? Sprawdź to przed zakupem!

Źle dobrany materac (zbyt twardy lub zbyt miękki) mógłby wywołać lub nasilić bóle pleców, a nawet zupełnie pozbawić Cię komfortu w czasie wypoczynku. Jaką więc wybrać twardość? Zaufaj odczuciom swojego ciała. Poświęć czas na to, by przed zakupem poleżeć na materacu. W ten sposób upewnisz się, czy model, który Ci się spodobał lub ten, który został zaproponowany przez doradcę, jest odpowiedni. Poniżej znajdziesz praktyczne podpowiedzi, jak przeprowadzić miarodajny test w salonie stacjonarnym.

Jak się przygotować do sprawdzenia twardości materaca?

Wybór odpowiedniego materaca ma ogromne znaczenie, więc przed wizytą w salonie warto nieco się przygotować. Ubierz się tak, żebyś czuł się swobodnie. Gdy znajdziesz model, który chcesz przetestować, zdejmij płaszcz lub kurtkę i połóż się na materacu. Poleż przez kilka minut, co jakiś czas zmieniając pozycje na takie, jakie naprawdę przybierasz podczas snu. Przez cały ten czas zwracaj szczególną uwagę na podparcie pleców i bioder, jakie zapewnia materac. Jeśli masz zamiar przetestować kilka lub kilkanaście modeli, możesz zapisać swoje wrażenia. Dzięki temu nie zapomnisz, na którym było Ci najwygodniej.

Jak sprawdzić twardość materaca, leżąc na plecach?

Jeśli najczęściej śpisz na plecach, testowanie materaca zacznij od ułożenia się na wznak. Sprawdź, czy z łatwością zmieniasz pozycję. Wsuń otwartą dłoń pod odcinek lędźwiowy. Jeśli wsuwając rękę, czujesz delikatny opór (ale nie musisz używać siły), materac ma właściwą twardość.

Jak sprawdzić twardość materaca, leżąc na boku?

Gdy leżysz na boku, ważne jest, aby kręgosłup (od głowy aż do odcinka lędźwiowego) pozostawał w linii prostej. Dobrze dobrany materac musi dopasować się do kształtu Twoich barków i bioder. Jeżeli kręgosłup pozostaje prosty, a Ty czujesz się komfortowo, materac ma właściwą twardość.

Jeśli materac będzie zbyt twardy, przy spaniu na boku mógłbyś drętwieć. Z drugiej strony, wybierając zbyt miękki materac, poczujesz, że się zapadasz, a kręgosłup będzie nienaturalnie wygięty. Efekt? Po nocy na takim materacu wstałbyś „połamany”, a długotrwałe użytkowanie doprowadziłoby do powstania wad postawy. Dlatego przy wyborze materaca zwróć uwagę na ułożenie całego ciała, szczególnie linii kręgosłupa.

Materace do spania o różnych stopniach twardości w naszych salonach

Mamy nadzieję, że wykorzystasz nasze podpowiedzi, aby ocenić, który materac jest odpowiedni. Wybierz świadomie, a Twój kręgosłup na długo pozostanie w doskonałej formie. W naszym sklepie internetowym znajdziesz materace o różnej twardości, a dokładne opisy każdego produktu pomagają zamówić odpowiedni model. Jeśli jednak chcesz samodzielnie ocenić stopień twardości materaca, odwiedź nasze salony Komfort Snu w Bydgoszczy i Toruniu.