tel. 52 349 33 70 email
Technologia TEMPUR

Technologia TEMPUR

TEMPUR® Sealy international ma siedzibę w kampusie badawczym Coldstream w Lexington w Kentucky (USA), a zakłady produkcyjne znajdują się w Duffield w stanie Wirginia i Albuquerque w Nowym Meksyku.

Dan-Foam ApS z siedzibą w miejscowości Aarup (Dania) jest producentem produktów TEMPUR® przeznaczonych na rynek europejski, w tym do Polski. Dan-Foam ApS jest spółką zależną firmy Tempur-Sealy International, Inc.

TEMPUR® jest producentem wyrobów z użyciem pianki lepkosprężystej (oryginlna nazwa Foam Temper) opracowanej w 1960r. przez NASA Ames Research Center i udoskonalanej w latach 90tych przez szwedzkich naukowców. TEMPUR® jest wersją amerykańskich produktów TEMPUR®-Pedic z pianki termoaktywnej, oddychającego materiału, który jest w stanie rozprowadzać ciśnienie i masę ciała na całej powierzchni, co czyni go idealnym do zastosowania w materacach.


Poznaj całą kolekcję materaców TEMPUR®: salonsnu.pl/materace-TEMPUR


Materiał TEMPUR® jest uważany za pierwszy przełom w konstrukcji materaców od wprowadzenia sprężynowego materaca w 1925 roku. W odróżnieniu od swoich sprężystych kuzynów nigdy nie musi być odwracany lub obracany.

Rozwój Foam Temper sięga 1966 roku, kiedy zaczęto rozwijać bezpieczniejszy system siedzeń dla samolotów handlowych. Z tego wysiłku została opracowana pianka wiskoelastyczna. Planowano także zastosować ten materiał w siedzeniach do pojazdów kosmicznych, żeby ludzie mogli lepiej przetrwać wszelkie awarie lub naciski. Testy wykazały, że fotele z pianą termoelastyczną mogą nawet przetrwać w katastrofie samolotu.

Materiał może absorbować nagłe skutki wstrząsu lub skoków i wrócić do swojego pierwotnego kształtu nawet po 90 procentach nacisku, dlatego wprowadzono go do foteli wyrzucanych i fotelików zderzeniowych w samolocie. Planowano także zastosowanie go w skafandrach kosmicznych.

W 1980 roku NASA udostępniło komercyjnie opracowaną technologię, aby znaleźć dalsze zastosowanie wrażliwego na temperaturę materiału. Szwedzka firma, Fagerdala Worlds Foam poświęciła dekady, aby doskonalić materiał do użytku konsumentów, w szczególności do materaców.

Na początku lat 90tych udostępniono produkty o nazwie TEMPUR®, które spółka była w stanie wyprodukować w wielu różnych kształtach i rozmiarach, a także gęstości. Pierwotnie wprowadzono TEMPUR® na rynku szwedzkim w 1991 roku i cieszył się natychmiastowym sukcesem. W ciągu trzech lat od premiery produktu firma sprzedała 50.000 materaców w Szwecji, kraju o populacji zaledwie osiem milionów. Jednocześnie nastąpił dynamiczny rozwój sprzedaży produktów medycznych na rynku amerykańskim.

TEMPUR® okazał się bowiem przydatny w profilaktyce antyodleżynowej. Zależna marka Tempur-Medical oferuje kompletny program zapobiegania odleżynom: poduszki, materace medyczne, oparcia pod plecy, na krzesła biurowe, fotele, a nawet pokrowce na siedzenia rowerowe, ochronne paski na ramię i akcesoria dla zwierząt (niektóre dostępne na rynku polskim).

Obecnie materiał ten ma szerokie zastosowanie od przemysłu meblarskiego, sportowego, samochodowego do obuwniczego i tekstylnego, w tym butów narciarskich, wkładki kasków, wykładziny ciała i ochraniacze klatki piersiowej w baseball i nagolenniki.

Budowa materiału Tempur,komórki Tempur
Udoskonalony materiał TEMPUR® zawiera miliardy wysokiej gęstości komórek lepkosprężystych, co oznacza odporność na zmiany kształtu i oznacza możliwość powrotu do pierwotnego kształtu. Te „komórki z pamięcią” stają się miękkie i giętkie, gdy dociera ciepło i pozostają w tej idealnej dla ciała pozycji.


redukcja nacisku TEMPUR

W rezultacie TEMPUR® okazał się doskonałym materiałem amortyzującym, ponieważ może on dopasować się do konturów ciała, zapewniając jednocześnie wysoką zdolność pochłaniania energii.

Wszystkie materace TEMPUR® posiadają warstwę komfortowej pianki z pamięcią, która została zaprojektowana tak, aby dopasować się do ciała śpiącego poprzez zmiękczenie przez całą noc, aby pomóc zmniejszyć punkty nacisku rdzenia.

TEMPUR® opanował sztukę zapobiegania przenoszeniu ruchu z jednej części materaca do drugiej. Podstawowym czynnikiem sukcesu jest gruba, izolująca pianka TEMPUR®, która stanowi komfortową warstwę materaca..

TEMPUR® słynie z najbardziej wspierających materacy na rynku. Osoby z problemami pleców lub stawami z pewnością będą miały trudności ze znalezieniem produktu, który byłby bardziej wspierający niż pianka TEMPUR®.

Poznaj poduszki z kolekcji TEMPUR®: SalonSnu.pl/poduszki-TEMPUR

Materace Tempur idealne dopasowanie
Materac TEMPUR® jest tak wyjątkowy jak żaden inny. Zaproś go do swojego łóżka i rozpocznij nową podróż do krainy luksusu i komfortu.