tel. 506 626 678 email

Produkty

Blog nawigacja

Czy warto zainwestować w materac termoelastyczny?

bookmark_borderTagi:   Poradniki, Przed zakupem
Kilka słów na temat wyboru materaca termoelastycznego. Dowiedz się jakie korzyści odniesiesz z zainwestowania w solidny termoelastyczny materac. 
 

Materace termoelastyczne aktywnie reagują na ruchy i zmianę temperatury ciała, zapewniając komfortowy wypoczynek. Ponieważ ich wierzchnia warstwa wykonana jest z pianki memory, doskonale dostosowują się do naszej sylwetki i pozycji.

Ich cechą charakterystyczną jest reaktywność nie tylko na nacisk – co jest standardem wśród dostępnych na rynku materacy – ale również na temperaturę ciała. Jakie ma to znaczenie?

Od jakości snu zależy nasze zdrowie, wydajność, nastrój i ogólna kondycja. Z kolei stopień naszej nocnej regeneracji wprost przekłada się na jakość życia rodzinnego i zawodowego. Biorąc to pod uwagę zakup odpowiedniego materaca, należy traktować jako inwestycję. Odpowiednio dobrany materac powinien zapewniać właściwe ułożenie sylwetki podczas snu – takie, które chroni przed uciskiem i złym ukrwieniem mięśni i organów. Dobrze dobrany materac to dobra regeneracja. Z kolei złe ułożenie jest równoznaczne z obciążeniem układu mięśniowego i nerwowego; może także pogłębiać problemy oddechowe takie jak chrapanie.

Dobór materaca, a chrapanie

Oprócz zespołu niespokojnych nóg trudno wymienić dolegliwość bardziej uciążliwą dla otoczenia i samego śpiącego niż chrapanie. Ocenia się, że około 30% dorosłych ludzi chrapie. Chrapanie może utrudniać sen osobie dotkniętej tym problemem i innym, śpiącym w pobliżu. Przyczyną nocnego charczenia są turbulencje wprawiające podniebienie i języczek w drgania wywołane utrudnionym przepływem powietrza przez drogi oddechowe. Co z tym wszystkim ma wspólnego materac? Utrudnienia te mogą wynikać nie tylko z osłabienia mięśni gardła lub otyłości (ucisk tkanki tłuszczowej na gardło), ale też z alergii. Alergie – często długotrwale nierozpoznane – niejednokrotnie wywołują obrzęk ścian dróg oddechowych i skutkują męczącym chrapaniem.

Ciepło i wilgoć zapewniają idealne środowisko rozwoju mikrobów – bakterii i roztoczy. Ich obecność z kolei wywołuje charakterystyczny przykry zapach. Często właśnie odchody roztoczy, żywiących się kurzem z naszego obumarłego naskórka wywołują uciążliwe alergie. Dostępne na rynku materace, również termoelastyczne, pozwalają na wyeliminowanie tych problemów. W trakcie wyboru materaca warto zapytać sprzedawcę o dostępność materacy o podwyższonych właściwościach antyseptycznych. Może okazać się, że problemy z chrapaniem, z którymi zmagasz się od lat są łatwiejsze do pokonania niż można by sądzić.

Kiedy już kupisz materac termoelastyczny

Będąc szczęśliwym posiadaczem wysokiej klasy materaca, należy pamiętać o pewnej pułapce. Błędem często popełnianym nawet przez osoby świadomie dbające o swoją kondycję jest wykorzystywanie łóżka jako przedłużenia swojego biura. Wśród ekspertów od lat panuje zgoda, że sypialnia powinna służyć wyłącznie do snu i życia intymnego. W przeciwnym razie nasz mózg zaczyna łączyć zapach posłania i pozycję horyzontalną na materacu z odpowiadaniem na korespondencję firmową, a to z kolei skutkuje trudnościami z zasypianiem.

Łóżko i urządzenia elektroniczne zdecydowanie nie powinny być ze sobą w parze. Niebieskie światło emitowane przez te ostatnie szczególnie silnie wpływa na zaburzanie naturalnego cyklu dobowego snu pobudzając aktywność mózgu do wydłużonego czuwania. Pamiętając o tej prostej wskazówce można w pełni wykorzystać ogromny potencjał swojego nowego materaca.

Zdjęcie główne: materac z oferty marki Perdormire.

Marzanna doradca Komfort Snu
Marzanna

Doradca klienta w Komfort Snu od 13 lat

 
  Podziel się ze znajomymi: