tel. 506 626 678 email

Produkty

Jakie prześcieradło na łóżko kontynentalne wybrać?

bookmark_borderTagi:   Często zadawane pytania, Przed zakupem
Łóżka kontynentalne wyróżniają się modnym designem i unikalną konstrukcją. Jeśli chcesz, żeby całość prezentowała się estetycznie, musisz użyć odpowiedniego prześcieradła. Dowiedz się, jak pościelić łóżko kontynentalne!
 

Ścielenie łóżka kontynentalnego — jak to wygląda w praktyce?

Założenie prześcieradła na zwykłe łóżko jest proste i intuicyjne. Jednak w przypadku łóżka kontynentalnego sprawa jest bardziej złożona. 

Ten wyjątkowy mebel składa się ze skrzyni wypełnionej sprężynami, materaca głównego i materaca nawierzchniowego. Dlatego przed zakupem prześcieradła musisz zdecydować, która część łóżka ma być nim pokryta. 

Proponujemy Ci dwie możliwości:

  • Położyć prześcieradło na topper — najlepsze będzie prześcieradło w kolorze dopasowanym do materiału obiciowego łóżka lub odrobinę jaśniejsze.
  • Położyć prześcieradło na topper i materac główny — w takim wypadku świetnie sprawdzą się duże prześcieradła z gumką przeznaczone do stosowania na wysokich materacach.

Jak estetycznie zaścielić łóżko kontynentalne

Chcesz, żeby Twoje łóżko wyglądało, jak ekskluzywne łoże z prestiżowego hotelu? Ten efekt możesz uzyskać, jeśli zdecydujesz się zastosować jeden z proponowanych przez nas stylów ścielenia łóżka

Aby estetycznie zaścielić łóżko kontynentalne 180x200 lub większe, postaw na styl francuski, śródziemnomorski lub amerykański.

Różne style ścielenia łóżka

Ścielenie łóżka w stylu francuskim

Styl francuski polega na użyciu dużej ilości ozdobnych tekstyliów, poduszek i narzut, dlatego jest szczególnie polecany do przestronnej sypialni. Podstawę konstrukcji stanowi prześcieradło z gumką. Następnie należy położyć kołdrę, a na niej ułożyć jedną narzutę. 

Narzuta wraz z kołdrą powinna być wywinięta na zewnątrz od strony zagłówka, natomiast zwisające brzegi trzeba schować pod materac. Na samej górze ułóż złożony koc lub pled i umieść kilka poduszek dekoracyjnych.

Ścielenie łóżka w stylu francuskim (zdjęcie: thisladyblogs.com)

Styl śródziemnomorski w ścieleniu łóżka

Styl śródziemnomorski jest bardzo interesujący. W ciepłym klimacie śródziemnomorskim prześcieradło jest często stosowane zamiast kołdry

W takim wypadku możesz użyć dwóch prześcieradeł:

  • model z gumką umieść na topperze, 
  • na nim połóż większe prześcieradło pełniące funkcję cienkiej kołdry i podwiń je pod materac z każdej strony, aby było idealnie płaskie. 

Na tak przygotowaną część pościeli połóż cienką narzutę lub koc i udekoruj całość kilkoma poduszkami.

Ścielenie łóżka w stylu śródziemnomorskim (zdjęcie: Laura Hull)

Styl amerykański a ścielenie łóżka

Jeśli łóżko ma wyglądać stylowo i zachęcać do położenia się na nim, to wybierz styl amerykański. W tym celu na prześcieradło z gumką połóż drugie prześcieradło zakończone zamkiem, do którego można przypiąć ozdobne falbany. 

Następną warstwę posłania stanowi kołdra, narzuta dekoracyjna zasłaniająca łóżko do samej podłogi oraz koc ułożony u dołu lub w połowie narzuty. 

Na wierzchniej warstwie możesz ciekawie ułożyć duże poduszki do spania i ozdobić całość poduszkami dekoracyjnymi.

Ścielenie łóżka w stylu amerykańskim (zdjęcie: behance.net/gallery)

Jak pościelić łóżko kontynentalne dla alergika?

Wiesz już, jak założyć prześcieradło na łóżko kontynentalne, aby całość wyglądała schludnie i wygodnie. Jednak jak prawidłowo pościelić je dla alergika? W takim wypadku warto kierować się minimalizmem. Im mniej warstw zastosujesz, tym łatwiej utrzymasz czystość i porządek.

Duże prześcieradło wierzchnie powinno idealnie przylegać do łóżka, aby zapobiegać gromadzeniu się zanieczyszczeń. W sypialni alergika świetnie sprawdzi się prześcieradło z gumką lub ze specjalnymi klipsami. Jednocześnie to ważne, aby dobrać odpowiednie tekstylia wykonane z hipoalergicznych materiałów.

Nakładka ochronna jest wyrobem antyalergicznym. Doskonale zabezpiecza materac oraz zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza.

Jakie prześcieradło na łóżko kontynentalne wybrać?

  • Prześcieradło do łóżka kontynentalnego powinno mieć odpowiednią wielkość i kolor.
  • Tego rodzaju produkty są wykonane z elastycznego i mocnego materiału.
  • W łóżkach kontynentalnych jako podstawę posłania najczęściej stosuje się prześcieradła z gumką, ponieważ idealnie pokrywają cały materac i nie przesuwają się w trakcie snu. Mając takie prześcieradło, możesz wygodnie zastosować wszystkie style ścielenia łóżka.

Mamy najlepsze prześcieradła na łóżko kontynentalne!

W modnej sypialni warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Jeśli chcesz zapewnić sobie spokojny sen, wybierz wysokiej jakości prześcieradło TEMPUR-Fit™. Ten model jest dostępny w naszym sklepie w kolorze beżowym, grafitowym i błękitnym.

Rozłożenie prześcieradła TEMPUR-Fit™ na materacu jest wyjątkowo proste i nie wymaga użycia siły, a materiał możesz wygodnie prać w pralce w temperaturze do 90 stopni Celsjusza.

Dobrze dobrane prześcieradło to gwarancja relaksu i higienicznego snu. W naszym sklepie posiadamy wiele interesujących modeli prześcieradeł z gumką. Jeśli szukasz perfekcyjnego dopasowania, wybierz model Estella z gumką Zwirn-Jersey. 

Ten produkt posiada elastyczne szwy narożne, dzięki którym szybko nałożysz prześcieradło nawet na bardzo wysoki materac.

Prześcieradła z gumką to idealny wybór do łóżek kontynentalnych. Sprawdź ofertę naszego sklepu i wybierz produkt, który najlepiej pasuje do wystroju Twojej sypialni!

Marzanna doradca Komfort Snu
Marzanna

Doradca klienta w Komfort Snu od 13 lat

 
  Podziel się ze znajomymi: