tel. 506 626 678 email

Produkty

Jakie znaczenie ma wysokość materaca?

bookmark_borderTagi:   Często zadawane pytania, Zdrowy sen
Wysokość materaca jest ważna i trzeba ją dopasować do konstrukcji łóżka oraz indywidualnych potrzeb użytkownika. Jaka wysokość materaca będzie dla Ciebie najlepsza?
 

Wysoki materac – za i przeciw

Wysokość materaca jest uzależniona od struktury materiałów, z których został zrobiony. Powszechnie panuje przekonanie, że wysokie materace są bardziej komfortowe. Czy faktycznie tak jest? Odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy.

Z wysokiego materaca łatwiej jest wstawać

Wstawanie z wysokiego materaca jest zdecydowanie łatwiejsze. Wystarczy, że delikatnie podeprzesz się ręką, aby się odbić od jego powierzchni. W przypadku niskiego materaca musisz cały ciężar ciała dźwignąć do góry, co wymaga użycia sporej siły.

Wysoki, ale zbyt miękki materac, wcale nie jest wygodny

Jednak wysoki materac nie będzie komfortowy, jeśli jest zbyt miękki i elastyczny, przez co mocno ugina się pod wpływem ciężaru ciała. Wówczas zmiana pozycji w trakcie snu i poranne wstawanie z łóżka będą sprawiały Ci trudność.

Jaka wysokość materaca jest najlepsza?

Średnia wysokość materacy zwykle waha się w granicach od 18 do 30 cm. Oczywiście idealnie dobrany materac nie powinien być za niski ani za wysoki. 

Najważniejsze, aby podłoże dobrze podtrzymywało Twoje ciało, co oznacza, że musi mieć odpowiedni stopień twardości. Doskonałym przykładem niewysokiego materaca o optymalnej budowie jest materac Premier Biospring Materasso. Ten model łącznie mierzy ok. 21 cm.

Zastosowana w nim trzy warstwy: cienką warstwę lateksu, która znajduje się na górze i na dole materaca oraz grubą warstwę piany wysokoelastycznej formowanej w kształcie sprężyn i umieszczonej w środku konstrukcji. 

Piana wysokoelastyczna jest dosyć twarda, jednak otaczający ją elastyczny lateks powoduje, że materac idealnie podtrzymuje ciało, nie zapada się pod jego ciężarem, a jednocześnie jest przyjemnie sprężysty.

Jeśli zestawisz go z wysokim materacem, który mocno się ugina, to okaże się, że siedząc lub leżąc na modelu Premier Biospring, Twoje ciało będzie znajdowało się wyżej, niż gdy usiądziesz, lub położysz się na wysokim materacu.

Jak widzisz, konstrukcja materaca ma ogromne znaczenie dla komfortu snu. Dlatego wybrany model powinien być idealnie dopasowany do ciężaru i budowy Twojego ciała.

Jak dopasować wysokość materaca do swoich potrzeb?

To bardzo proste! Poza wysokością materaca sprawdź również, z jakich materiałów został zrobiony dany model i jak prezentują się ich proporcje względem siebie. Najbardziej polecaną konfiguracją jest zastosowanie twardego dołu i elastycznej góry. Dodatkowo taką konstrukcję możesz utwardzić lub zmiękczyć, stosując odpowiednią nakładkę na materac. Dzięki nakładce materac będzie wyższy, co korzystnie wpłynie na jakość Twojego snu.

Chcesz wiedzieć więcej o dobieraniu wysokości materaca? W takim razie obejrzyj ten krótki film:

Wysoki, średni lub niski materac możesz zamówić u nas!

Wysokie, średnie i niskie materace znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Skontaktuj się z nami, a chętnie pomożemy Ci w wyborze optymalnego modelu. Zapraszamy!

Zdjęcie główne: freepik.com/rawpixel-com

Marzanna doradca Komfort Snu
Marzanna

Doradca klienta w Komfort Snu od 13 lat

 
  Podziel się ze znajomymi: