tel. 506 626 678 email

Co wybrać: materac lateksowy czy piankowy? Oto porównanie!

 

Materac lateksowy czy piankowy - czym się różnią?

Materace lateksowe i piankowe różnią się przede wszystkim rodzajem zastosowanych materiałów, czyli rodzajem podparcia.

Materace lateksowe wykonuje się z kauczuku syntetycznego, naturalnego lub połączenia obu tych materiałów. Lateks jest także stosowany w materacach hybrydowych, kieszeniowych lub nawierzchniowych jako dodatkowa warstwa, która zwiększa twardość i poprawia odczucia w trakcie snu. Tym, co wyróżnia materace lateksowe na tle materacy sprężynowych i piankowych to przede wszystkim wysoka higieniczność, przewiewność i właściwości antyalergiczne. To właśnie te cechy sprawiają, że materace lateksowe są optymalnym wyborem dla dzieci, seniorów i alergików.

Oferta materacy piankowych również jest bardzo zróżnicowana. Szeroka grupa produktów obejmuje:

  • materace z pianki termoelastycznej,
  • materace z pianki wiskoelastycznej,
  • materace z pianki poliuretanowej.

Pianki o różnej gęstości i twardości są stosowane w materacach nawierzchniowych, hybrydowych i sprężynowych. Za wyborem materaca piankowego przemawia jego wyjątkowa sprężystość, reagowanie na temperaturę ciała oraz optymalne podparcie naturalnych krzywizn kręgosłupa.

Pianka termoelastyczna, wysokoelastyczna, poliuretanowa i lateks są wykorzystywane również do produkcji poduszek o ergonomicznym kształcie, które gwarantują wysoki komfort snu.

Zalety materacy lateksowych

Lateks to materiał, który pochodzi z drzewa kauczukowego, ale może być też pozyskiwany w sposób syntetyczny. Charakteryzuje się wysoką elastycznością i trwałością, a także jest wyjątkowo odporny na odkształcenia.

Wiele osób zastanawia się, jaki materac wybrać: piankę czy lateks? Pod wieloma względami materace lateksowe mają lepsze parametry niż modele piankowe. Ich unikalna budowa sprawia, że nie gromadzą kurzu, doskonale odprowadzają wilgoć i hamuj rozwój roztoczy. Pianka lateksowa gwarantuje również doskonałe poparcie dla kręgosłupa, korzystnie wpływa na układ mięśniowo-szkieletowy i wspiera procesy regeneracyjne.

Liczne zalety materacy lateksowych sprawiają, że są to odpowiednie materace dla dzieci, osób, które cierpią na choroby układu oddechowego, mają wady postawy, problemy ruchowe lub problemy z krążeniem. Lateks jest też higieniczny i łatwy do utrzymania w czystości, co sprawia, że dobrze sprawdza się w przypadku osób, które ze względu na swój stan zdrowia większość dnia spędzają w łóżku.

Materace z lateksu - polecane modele

Materace lateksowe są dostępne w wielu funkcjonalnych odsłonach. W naszym sklepie znajdziesz podłoża o różnej wielkości, wysokości, stopniu twardości i rodzaju wykończenia. Wśród polecany modeli na uwagę zasługują między innymi:

  • Materac lateksowy Elite Latex Serta - jest to ekskluzywny materac, który składa się z systemu sprężyn kieszeniowych, elastycznej piany Hyper Soft HR, warstwy lateksu i włókna bambusowego. Możesz go zamówić w zestawie z pokrowcem wykonanym z antywirusowej tkaniny.
  • Materac lateksowy Premier Biospring Materasso - ten model stanowi idealne połączenie dynamicznej pianki formowanej w kształcie sprężyn z płytą lateksu. Jest to dobry wybór dla osób, które preferują twarde podparcie. Materac Premier Biospring Materasso posiada atest wyrobu medycznego.

Więcej informacji na temat polecanych materacy z lateksu znajdziesz w naszym rankingu materacy lateksowych. Osoby zainteresowane tą tematyką zachęcamy również do obejrzenia krótkiego filmiku przygotowanego przez naszego eksperta.

Zobacz film - ekspert wyjaśnia, dla kogo materace lateksowe będą najlepszym wyborem

Zobacz film, w którym nasz ekspert opowiada o właściwościach najlepszych materacy lateksowych i podpowiada, dla kogo będą one najlepszym wyborem.

https://youtu.be/P8om1FqBih0

Materace piankowe - właściwości i zastosowanie

Materace piankowe wyróżniają się przemyślaną budową oraz zastosowaniem wysokiej jakości materiałów. Inne właściwości mają pianki termoelastyczne a inne pianki wysokoelastyczne.

Materac termoelastyczny reaguje na temperaturę ciała i niemal od razu dostosowuje się do jego kształtu, zapewniając mu dokładnie takie podparcie, jakiego potrzebuje. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są również pianki memory, które zapamiętują kształt ciała użytkownika. Materace termoelastycznie nie posiadają stref twardości, dlatego dobrze sprawdzają się w przypadku osób niższych i dzieci. Tego rodzaju modele zapewniają optymalną cyrkulację powietrza i bardzo dobrze odprowadzają wilgoć.

Pianka wysokoelastyczna wyróżnia się wysoką elastycznością oraz jest wyjątkowo odporna na odkształcenia. Stosuje się w niej system wzdłużnych oraz poprzecznych nacięć, które zapewniają odpowiednią wentylację i świetnie dopasowują się do kształtu ciała. Ponadto materace wysokoelastyczne są podzielone na strefy twardości, które zapewniają odpowiednie podparcie dla kręgosłupa na całej długości.

Materace z pianki - polecane modele

Materace piankowe mają bardzo uniwersalne zastosowanie. Mogą być z powodzeniem używane przez osoby w każdym wieku. W bogatej ofercie materacy piankowych na wyróżnienie zasługują:

  • Materasso Lavender Duo - jest to dwustronny materac piankowy, w którym zastosowano olejek lawendowy. W efekcie stanowi doskonały wybór dla osób wrażliwych i mających problemy z zaśnięciem.
  • Materasso Warszawa Lux - jest to materac o podwyższonej twardości, który bardzo korzystnie wpływa na mięśnie, stawy i cały układ krwionośny.

Jeśli chcesz zapoznać się z pełną gamą polecanych produktów, sprawdź nasz ranking materacy piankowych. Zapraszamy!

Materac piankowy czy lateksowy - podsumowanie

Wybór materaca to kwestia bardzo indywidualna. Jednak warto mieć świadomość, czym różnią się pomiędzy sobą poszczególne rozwiązania. Zarówno model piankowy, jak i lateksowy mają użytkownikom wiele do zaoferowania. Przy wyborze warto uwzględnić swój stan zdrowia, tryb życia i indywidualne potrzeby oraz preferencje.

Najlepsze materace piankowe i lateksowe możesz wygodnie zamówić w naszym sklepie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Zobacz wszystkie materace lateksowe w naszym sklepie! Zobacz wszystkie materace piankowe w naszym sklepie! {hook h="CETemplate" id="53"}