tel. 506 626 678 email

Produkty

Jak często zmieniać pościel i dlaczego warto o tym pamiętać?

bookmark_borderTagi:   Często zadawane pytania, Zdrowy sen
Zmiana pościeli to dosyć angażująca czynność, którą wiele osób wykonuje zdecydowanie za rzadko. W trakcie snu pościel ma bezpośredni kontakt z naszą skórą, dlatego zawsze powinna być idealnie czysta i świeża. Co ile zmieniać pościel, żeby dobrze się wysypiać?
 

Dlaczego wymiana pościeli jest tak ważna?

W natłoku codziennych obowiązków łatwo można zapomnieć o regularnej wymianie pościeli. Choć komplet na pierwszy rzut oka wydaje się czysty, to jednak długotrwałe użytkowanie nie pozostaje bez wpływu na jego stan i zapach. Na powierzchni materiału gromadzi się kurz, martwy naskórek i inne, drobne zanieczyszczenia. Ponadto podczas snu nasze ciało oddaje ciepło, co powoduje, że wilgoć wnika w pościel, a to sprzyja rozwojowi roztoczy i bakterii. Te wszystkie czynniki wpływają na naszą jakość snu.

Jeśli notorycznie zapominasz o wymianie pościeli, narażasz swój organizm na kontakt z alergenami i groźnymi drobnoustrojami. Nieprzyjemny zapach i nadmierna wilgoć negatywnie wpłyną na pracę układu oddechowego oraz mogą także powodować przewlekłe problemy skórne. Regularna zmiana pościeli jest kluczowa dla Twojego komfortu, dlatego warto o niej pamiętać o każdej porze roku.

Jak często zmieniać pościel?

Rekomendowana częstotliwość zmiany pościeli jest zależna od wielu różnych czynników. W takim wypadku trzeba wziąć pod uwagę:

  • porę roku,
  • stan zdrowia użytkownika,
  • rodzaj pościeli,
  • obecność zwierząt w domu.

Gdy temperatura za oknem jest umiarkowana, zaleca się wymianę pościeli co 1-2 tygodnie. W okresie zimowym możesz odrobinę wydłużyć ten okres, a w lecie należy go skrócić. Pościel powinny częściej zmieniać osoby, które nadmiernie się pocą, cierpią na alergie lub przez wzgląd na swój stan zdrowia większość dnia spędzają w łóżku.

Wpływ na częstotliwość wymiany pościeli mają też materiały, z jakich została zrobiona poszwa i poszewka. Luksusowa pościel wykonana z przewiewnej tkaniny zdecydowanie dłużej zachowa świeżość, niż modele zrobione z materiałów, które słabo przepuszczają powietrze. Kolejną ważną kwestią jest obecność w domu zwierząt. Pies, kot i inne domowe zwierzęta lubią wylegiwać się na pościeli. W takim wypadku materiały szybciej ulegnie zabrudzeniu, a dodatkowo będą chłonąć nieprzyjemne zapachy. Właściciele czworonogów powinni zmieniać pościel w łóżku przynajmniej raz na tydzień.

Jak dbać o pościel?

Często unikamy wymiany pościeli, ponieważ brakuje nam czasu na jej odpowiednie przygotowanie. Możesz sobie to zadanie znacznie ułatwić, jeśli od razu po ściągnięciu pościeli wrzucisz ją do prania. Pościel należy prać zgodnie z zaleceniami producenta. W zależności od rodzaju materiały temperatura prania nie powinna przekraczać 40-60℃. Jeśli chcesz, żeby tkanina dłużej zachowała swoje unikalne właściwości, ustaw niskie obroty wirowania.

Po wyciągnięciu pościeli z pralki rozwieś ją w taki sposób, aby się nie pogniotła. Gdy tylko wyschnie, od razu ją wyprasuj. Następnie złóż pościel i odłóż do szuflady. Miejsce przechowywania pościeli powinno być suche i zacienione. Wcześniejsze przygotowanie pościeli sprawi, że jej wymiana nie zajmie Ci wiele czasu.

Osoby, które często zmieniają pościel, powinny zaopatrzyć się w co najmniej kilka kompletów, które będą mogły stosować zamiennie w zależności od upodobań i pory roku. W naszym sklepie znajdziesz wiele interesujących propozycji od renomowanych producentów. Dla ułatwienia wyboru przygotowaliśmy dla Ciebie ranking pościeli. Jest to zestawienie najlepszych produktów, które możesz zamówić w naszym sklepie.

Zobacz film i dowiedz się, jak produkowana jest pościel Estella!

Zobacz film, w którym specjaliści opowiadają o tym, czym wyróżnia się pościel Estella oraz jak przebiega jej produkcja.

Zamów luksusową pościel w naszym sklepie

Marzysz o wygodnej i miłej w dotyku pościeli, w której w końcu dobrze się wyśpisz? W ofercie posiadamy wiele luksusowych modeli wykonanych z najwyższej jakości materiałów. Sprawdź dostępne rodzaje i wzory. Jeśli potrzebujesz porady, chętnie pomożemy Ci w dokonaniu korzystnego wyboru. Poszczególne produkty możesz też nabyć w naszych sklepach stacjonarnych w Bydgoszczy i Toruniu.

Marzanna doradca Komfort Snu
Marzanna

Doradca klienta w Komfort Snu od 13 lat

 
  Podziel się ze znajomymi: