tel. 52 349 33 70 email

Materace kieszeniowe


Materace kieszeniowe, to nowoczesna odmiana popularnych niegdyś modeli sprężynowych.W przeciwieństwie do swoich poprzedników, materac kieszeniowy wypełniony jest rozdzielonymi sprężynami, które znajdują się w osobnych tkaninowych kieszonkach. Oddziałujące punktowo na ciało, liczne kieszonki zapewniają elastyczność, która wyróżnia materace kieszeniowe i odróżnia je od  bonelowe. Natomiast tkane osłonki gwarantują wytrzymałość oraz koniec problemów z rozwijaniem się sprężyn. Wybierając materac kieszeniowy, zalecamy zwrócić uwagę na twardość, zależną od zbicia sprężyn oraz rodzaju pianki wypełniającej przestrzeń nad kieszeniami.

Aktywne filtry

Materac kieszeniowy - dobry materac do spania

Materac kieszeniowy, to nowoczesny następca popularnych niegdyś modeli sprężynowych. W przeciwieństwie do swoich poprzedników, materace kieszeniowe wypełnione są rozdzielonymi sprężynami, które znajdują się w osobnych tkaninowych kieszonkach. Oddziałujące punktowo na ciało, liczne kieszonki zapewniają elastyczność, która wyróżnia materace kieszeniowe i odróżnia je od bonelowych (tj. starych, tradycyjnych materacy sprężynowych). Natomiast tkane osłonki gwarantują wytrzymałość oraz koniec problemów z rozwijaniem się sprężyn. 

Wybierając materac kieszeniowy, zalecamy zwrócić uwagę na twardość, zależną od zbicia sprężyn oraz rodzaju pianki wypełniającej przestrzeń nad kieszeniami.

Charakterystyka materacy kieszeniowych

Materace kieszeniowe dostępne w naszym sklepie wykorzystują połączenie walcowatych, wysokogatunkowych sprężyn oraz otaczających je tkanych kieszonek płóciennych do stworzenia podstawy do snu reagującej na nacisk twojego ciała i zapewnienia mu odpowiedniego podparcia i pełnego komfortu. 

Są znakomitą opcją, jeśli dzielimy posłanie z kimś jeszcze, ponieważ sprężyny pomagają przeciwdziałać tworzeniu się na środku łóżka dolinki, w której w wyniku staczania się lądują obie osoby. Ponieważ przed zakupem materaca zawsze poleca się jego wypróbowanie, zachęcamy do osobistego przekonania się o zaletach tego typu materacy.

Jaka jest różnica pomiędzy materacami kieszeniowymi, a sprężynowymi?

Tradycyjne, stare materace sprężynowe – nazywane bonelowymi – budowane były ze sprężyn mocowanych od spodu i od góry do sztywnej drucianej konstrukcji. Ponieważ były ze sobą połączone, jeśli ktoś śpiący obok się poruszył lub – co gorsza wiercił w nocy – razem z nim poruszała się i druga osoba. Materace kieszeniowe eliminują ten efekt falowania. Wykonane są z osobnych, niepołączonych ze sobą sprężyn, z których każda zamknięta jest w tkanej osłonce. To pozwala im poruszać się niezależnie i zapewnia lepsze podparcie przy mniejszej niepożądanej dynamice ogólnej materaca, kiedy przewracasz się w trakcie snu.

Co przemawia za wyborem materaca kieszeniowego?

Wkład ze sprężyn kieszeniowych pracujących punktowo, niezależnie od siebie zapewnia lepsze podparcie ciała i większy komfort. Taka konstrukcja materaca przekłada się również na ograniczenie rozchodzenia się drgań, jest więc znakomitym wyborem dla par.

Większość modeli dostępna jest w opcjach jednej lub wielu stref twardości – najczęściej siedmiu! – co jeszcze wydatniej poprawia jakość podparcia ciała, sprzyja zachowaniu zdrowej sylwetki i wysokiemu komfortowi snu.

Inne cechy materacy kieszeniowych:

  • Dostępne w różnych wymiarach. Na życzenie klienta także ponad 2 metry
  • Najczęściej łatwo zdejmowalny pokrowiec, który można prać
  • Sprężyny nie są połączone, dzięki czemu produkt tego typu jest bardziej elastyczny
  • Komfortowe rozwiązanie do łóżek dwuosobowych (brak efektu falowania)
  • Wysoka trwałość
  • Mniejsza plastyczność niż materacy lateksowych czy piankowych

Ile kieszonek w materacu potrzebuję?

Ogólnie rzecz biorąc, im więcej kieszonek ze sprężynkami w materacu, tym lepsze zapewnia on profilowanie, ponieważ na każdy odcinek ciała przypada więcej niezależnych punktów podparcia. Większość modeli mieści w sobie od 600 do 4000 sprężyn i zależnie od potrzeb dostępne są w przedziale od miękkich do twardych. Więcej pomocnych informacji na temat twardości można znaleźć w artykule Co oznaczają twardości w materacach. Należy pamiętać, że materace miękkie, bardziej cenione są przez osoby śpiące na boku, natomiast osoby śpiące na plecach lub brzuchu częściej wybierają materace twardsze. Spore znaczenie ma również rodzaj wierzchniej, najczęściej piankowej, warstwy, która dodatkowo podnosi komfort regeneracji nocnej.
Marki materacy kieszeniowych

Materace kieszeniowe, to jeden z najczęściej wybieranych typów materacy. Istnieje całe spektrum modeli. Wśród najbardziej rozpoznawanych marek znajdują się materace Hilding, Mk Foam, Materasso. Naturalnie więcej informacji na temat konkretnego modelu można znaleźć w karcie produktowej na naszej stronie. Niezobowiązującą pomocą służą też chętnie nasi pracownicy.


Polecamy artykuły na naszym blogu

Kolekcja materaców Komfort City

Kolekcja Komfort City to materace o podwyższonej twardości, zaprojektowane specjalnie dla naszych klientów, którzy preferują twardsze podparcie nie tracąc wyjątkowego komfortu. Kolekcja materacy Komfort City w najlepszych cenach tylko w naszym...

Czy warto kupić używany materac?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego materaca ? W naszym artykule wyszczególnimy jakie są plusy i minusy oraz czy warto...

Co zrobić ze starym materacem?

Sposobów na pozbycie się starego materaca jest wiele. W naszym artykule podpowiadamy, co zrobić ze starym materacem, gdy zakupiliśmy już nową sypialnię...

Materac na depresję?

Nie bez przyczyny bezsenność kojarzy się z depresją i odwrotnie. Problemy ze snem mogą bowiem wpłynąć na obniżenie nastroju oraz powodować złe samopoczucie psychofizyczne. Praktycznie nie zdarza się przecież aby osoba odczuwajaca przewle...

Jak nie dać się oszukać kupując materac?

Planujesz zakup materaca? Przeczytaj nasz artykuł poświęcony kwestii rozważnego wyboru materaca do swojej sypialni!

Materac piankowy czy sprężynowy kieszeniowy?

Bardzo często przed kupnem materaca rozważamy czy decydować się na przyjemne w kontakcie z ciałem pianki czy wytrzymałe sprężyny? Podobne rozważania na dłuższą metę wydają się jednak bezcelowe ponieważ obecnie produkowane materace w k...

Co oznaczają twardości w materacach?

Stając przed wyborem twardości materaca możesz czuć się zagubiony. Przed Tobą ogromny wybór, a jeżeli to pierwszy raz kiedy go kupujesz, to prawdopodobnie nie masz pomysłu od czego zacząć. Twardy czy miękki materac? Dowiedz się co oznacz...

Jak wybrać materac?

Szeroka oferta materaców wielu sklepów, reklamy, i polecenia znajomych zalewają Ciebie z każdej strony. Szukając więc odpowiedniego materaca dla siebie możesz czuć się zagubiony. Zapewne wiesz, że warto włożyć wysiłek w odpowiedni wyb...

Kiedy wymienić materac?

Z czasem wymiana materaca jest konieczna. Czy już pora na zmianę Twojego materaca? Po czym poznać że materac należy wymienić? Po ilu latach warto wymienić materac? Doradzamy na co zwrócić uwagę przy ocenie swojego materaca.