tel. 52 349 33 70 email

Nowe artykuły

Poduszki TEMPUR


Oryginalne poduszki marki TEMPUR®

Jest 29 produktów.

Pokazano 1-29 z 29 pozycji

Aktywne filtry

Oryginalne poduszki Tempur

TEMPUR® poduszka jak żadna inna.

Podnieś jakość Twojego snu dzięki poduszce TEMPUR®.

Celem właściwego doboru poduszki jest znalezienie poduszki o odpowiedniej wysokości i twardości, aby mieć pewność, że szyja i kręgosłup są prawidłowo podparte, bez względu na pozycję w jakiej śpimy. Jeśli dobierzemy poprawnie wysokość poduszki pozwoli nam to uniknąć bólu kręgosłupa, głowy lub mięśni.

Istnieje wiele schorzeń, które mogą być spowodowane niewłaściwym doborem materaca i poduszki. W niektórych przypadkach niewłaściwe podparcie głowy i szyi może prowadzić do nadciśnienia skutkującego bólem z tyłu głowy promieniującym do karku. Zamiast sięgać po tabletki nasenne zacznij od doboru komfortowej poduszki. Sprawi ona, że nie będziesz budził się nad ranem z dziwnym odrętwieniem czy mrowieniem w rękach, albo bólem głowy.

Zwykła poduszka zapada się podczas spania i spłaszcza się. Nie tworzy właściwego podparcia dla głowy i nie posiada podwyższonej części dla podparcia we wgłębieniu pod szyją. Jeśli nie wysypiasz się, albo planujesz zmianę wysłużonej już poduszki to marka TEMPUR® będzie idealnym wyborem. Jednak TEMPUR® oferuje wiele poduszek dla różnorodnych preferencji i pozycji, w których śpimy. Zapewniają one optymalne podparcie dla głowy i szyi, jakie daje materiał TEMPUR®, ale różnią się swoją konstrukcją i designem, aby odpowiedzieć na indywidualne potrzeby. Wiele razy już wygodna poduszka sprawiła, że nie pojawił się ból głowy w nocy ani rano, co potwierdziły już wypowiedzi wielu naszych klientów. Pojawiły się też opinie, że od czasu zastosowania poduszki Tempur ustąpiły silne i dokuczliwe migreny!

Zastanów się w jakich pozycjach najczęściej sypiasz i dostosuj poduszkę do swoich preferencji.

Poduszka do spania na plecach

Poduszka do spania na plecach

To zalecana pozycja snu i uznawana za najlepszą i najzdrowszą. Odpręża całkowicie ciało. Trzeba jednak zadbać o odpowiedni materac, a poduszka powinna wypełniać lukę pod szyją, tak aby głowa była nieco odchylona do tyłu, a gardło niezaciśnięte. Głowa nie może być zbytnio uniesiona, bo może nadwyrężać mięśnie szyi.

Dla osób śpiących na plecach zaprojektowano poduszkę TEMPUR® Millennium. Precyzyjnie dopasowuje się ona do głowy, szyi i ramion. Posiada delikatne zagłębienie w środkowej powierzchni co wymusza odchylenie głowy do tyłu. Poduszka TEMPUR® Millennium pomaga w problemach z chrapaniem.

Dla osób śpiących na plecach polecana jest też poduszka TEMPUR® Symphony. Ma zbliżony do tradycyjnego kształt, z lekkimi zaokrągleniami. Jest bardziej miękka niż TEMPUR® Millennium. Pozwala komfortowo spać przez całą noc i nadaje się też do spania na boku.

Poduszka do spania na boku

Poduszka do spania na boku

Jeśli śpisz na boku to nie jesteś wyjątkowy. To popularna pozycja snu. Wybór boku ma jednak wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Np. śpiąc na lewym boku powinny osoby mające problemy ze zgagą. Pozycja ta pozwala na lepsze ułożenie narządów wewnętrznych i lepsze ich działanie. Wysokość poduszki do spania na boku powinna być odpowiednia i wypełniać lukę pod szyją, od ucha aż po zewnętrzną część ramienia.

Do spania na boku polecamy poduszkę TEMPUR® Original. Jej dopasowany kształt jest odwzorowaniem naturalnej krzywizny naszego ciała, podpiera głowę i szyjny odcinek kręgosłupa. Dostępna w trzech wysokościach S,M,L. Rozmiar S dla osób o drobnej budowie, ale też posiadające miękki materac. Rozmiar M dla średniej sylwetki, a L dla dobrze zbudowanych mężczyzn o szerokich ramionach.

poduszka TEMPUR® Sonata też jest odpowiednia dla ludzi śpiących na boku. Kształtem przypomina półksiężyc, dlatego otula i podpiera szyję nawet wtedy, gdy często zmieniamy pozycję i przewracamy się z boku na bok w czasie snu.

Poduszka do spania na brzuchu

Poduszka do spania na brzuchu

Niektóre osoby nie potrafią spać inaczej jak tylko na brzuchu. Może to być spowodowane zbyt twardym materacem uniemożliwiającym spanie na boku. Spanie na brzuchu niestety obciąża kręgosłup oraz sprawia, że narządy są uciskane podczas nocy. Szczególnie nie polecane jest spać na brzuchu kobietom z większym biustem, a także mężczyznom z "zaokrąglonym brzuchem"

Jeśli nie planujesz zmiany materaca i nie wyobrażasz sobie snu w innej pozycji niż na brzuchu to polecamy poduszkę TEMPUR® Ombracio. Jest ona wyjątkowa, bo ma opatentowany kształt z wypełnieniem z miniaturowych poduszeczek z materiału TEMPUR® zaszytych pod płatami materiału TEMPUR®. Sprawiają one, że możesz ją ściskać i formować, aby uzyskać komfortową wysokość.

Częste zmiany pozycji snu

Jeśli podczas nocy często zmieniamy pozycję polecamy dowolny model z kolekcji Klasyczny Komfort. Poduszki te łączą tradycyjny kształt i możliwość formowania, z trwałym podparciem i komfortową redukcją nacisku dzięki wypełnieniu z materiału TEMPUR®. Są puszyste i mają różne stopnie twardości.


Poduszka TEMPUR® EasyClean™ pozwala ona cieszyć się wyjątkowymi właściwościami materiału TEMPUR® w połączeniu z wysokim standardem higieny, umożliwia bowiem pranie całej poduszki w pralce i suszenie w suszarce mechanicznej. Pokrowiec wykonany w 100% z bawełny można zdjąć i wyprać oddzielnie.

Poduszka TEMPUR® Comfort Signature idealnie pasuje do nowych materaców z kolekcji OriginalCloud i Sensation. Wypełniona jest materiałem TEMPUR®, który dopasowuje się, by zapewnić komfort i podparcie głowie, szyi i ramionom. Poduszkę tę można formować i przesuwać wkład zmieniając jej wysokość. Pamiętać należy, że poduszka powinna znajdować się tylko pod głową i szyją, a nie pod ramieniem i plecami.

Poduszka TEMPUR® Comfort CoolTouch™ To poduszka o dwóch wersjach twardości w wyjątkowym pokrowcu. Wersja miękka ma wkład taki jak Signature i Hybrid, natomiast wersja twarda posiada nieco twardszy wkład ( przez wiele osób uważany za lepiej podpierający). Dodatkowym atutem jest pokrowiec w technologii CoolTouch™ dającym uczucie chłodu.

W pokrowcu CoolTouch™, są dostępne także poduszki profilowane opisane wcześniej: OriginalSonata i Ombracio.

Skorzystaj z pomocy naszych doradców, by wybrać tę idealną poduszkę TEMPUR® dla siebie lub dla bliskiej Ci osoby. Wiele osób podarowało komfort snu swoim bliskim. Kupując przez internet masz też możliwość zwrotu poduszki jeśli okaże się ona dla ciebie nieodpowiednia. Spróbuj zatem już dziś zamów i ciesz się wyjątkowym komfortem. Gwarantujemy, że będziesz swoją poduszkę zabierać na wakacje czy na różne wyjazdy.