tel. 52 349 33 70 email
Blog nawigacja

Materace dla dzieci


Idealny materac dziecięcy stabilnie podpiera kręgosłup malucha, zapobiegając skrzywieniom i urazom, których mógłby się nabawić podczas snu. Materace dziecięce powinny cechować się sprężystością, nie wskazany jest jednak ich podział na wiele stref sprężystości, gdyż wypoczynek na takiej powierzchni może negatywnie wpłynąć na szkielet malucha. Oferowanie przez nas materace dla dzieci to konstrukcje hipoalergiczne, wykonane z bezpiecznych i przewiewnych materiałów. Dostępne w naszym asortymencie materace dziecięce to głównie modele wysokoelastyczne. W tej kategorii znajdziesz: materace dla dzieci, materace dla niemowląt, materac dla dziecka, materac dla niemowlaka, materace dziecięce, materac dla noworodka, materac dla dziecka, materac dla dzieci. 

Jest 16 produktów.

Pokazano 1-16 z 16 pozycji

Aktywne filtry

Materace dziecięce – wpływ na zdrowie

Sen ma ogromny wpływ na rozwój dziecka. To właśnie podczas snu dziecko rośnie, wzmacnia swój układ odpornościowy, mózg porządkuje zapamiętane fakty oraz wydziela rozmaite neuroprzekaźniki, które mają bezpośredni wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego dziecka. To właśnie dlatego niewyspane dziecko jest marudne i nerwowe. 

Z wielu prowadzonych w ostatnich latach badań wynika, że mnóstwo dzieci w Polsce w wieku szkolnym ma rozmaite wady postawy. Jako przyczyny podaje się między innymi: niesprzyjające miejsca do nauki, siedzący tryb życia lub zbyt ciężkie plecaki. W takich okolicznościach zapewnienie kręgosłupowi dziecka naturalnego ułożenia podczas snu nabiera dodatkowego znaczenia. 

Warto także przyłożyć się do wyboru odpowiedniej poduszki, takiej, która będzie na tyle płaska, by plecy dziecka nie wykrzywiały się zanadto podczas snu. Staranny wybór materaca dla dziecka ma szczególne znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy wybieramy dla niego jego własny pierwszy materac.

Materac dla niemowlęcia – na co zwracać uwagę

Wybór materaca do łóżeczka dziecięcego jest szczególnie ważny ze względu na bardzo dużą ilość czasu jaką dziecko spędza w łóżeczku w tym początkowym okresie życia.  Podobnie jak to jest w przypadku standardowych materaców do spania, tak i w kwestii materacy dziecięcych mamy do dyspozycji szereg produktów, charakteryzujących się rozmaitymi parametrami. Na co szczególnie warto zwracać uwagę podczas wybierania materaca dla swojego malutkiego dziecka? Warto zwrócić uwagę na kilka czynników:

  • czy materac został wykonany ze sprawdzonych, atestowanych materiałów, w ten sposób upewniamy się, że dziecko nie będzie wystawione na materiały mogące po prostu zaszkodzić jego zdrowiu, najlepiej jeśli na etykiecie materiału widnieje informacja o certyfikacie bezpieczeństwa surowcowego Oeko-tex standard 100, w przypadku braku pewności warto o to spytać sprzedawcy, w naszych sklepach z materacami wszystkie sprzedawane materace dziecięce są produkowane z surowców posiadających w/w certyfikat,
  • czy materac jest odpowiednio sprężysty i twardy - warto wiedzieć, że w przeciwieństwie do materacy dla dorosłych, materace dla niemowląt nie powinny dopasowywać się do ciała, ale stanowić dobre podparcie dla kształtującego się dopiero układu kostno-mięśniowego, a zatem tak popularne materace termoelastyczne nie wchodzą tutaj w grę,
  • czy pokrowiec zapewnia cyrkulację powietrza - to ważne, żeby dziecko się nie przegrzewało, 
  • czy materac jest łatwy w czyszczeniu, większość dostępnych w naszym sklepie pokrowców na materacach dla dzieci jest zdejmowanych, dzięki czemu można je często prać, co sprzyja utrzymaniu higieny na wysokim poziomie, 

Oferujemy piankowe materace dziecięce takich sprawdzonych producentów jak Materasso, Hilding oraz Koło. Niektóre stosowane w naszych materacach pianki są nasączane ekologicznymi substancjami (np. ekstrakt z aloesu) podwyższającymi higienę poprzez likwidację roztoczy oraz bakterii. Jeśli szukasz materaca dziecięcego możliwie najwyższej jakości, niewątpliwie zainteresować się modelami Monaco oraz Royal S marki Koło, a także Materacem Klasik marki  Materasso. Dostawa zamawianych w naszym sklepie materacy jest bezpłatna.

Dobry materac pomoże zapewnić dobry sen twoim dzieciom

Gdy jesteśmy świadomi jak długo powinno spać nasze dziecko, jesteśmy bardziej skłonni do zapewnienia im optymalnego miejsca do snu. Według Amerykańskiej Akademii Medycyny Snu (American Academy of Sleep Medicine) dziecko w wieku od 6 do 12 lat powinno spać nawet do 12 godzin dziennie, natomiast nastolatki w wieku od 13 do 18 lat do 10 godzin dziennie. To naprawdę spora część ich młodego życia! Wybierając materac odpowiedni dla swojej pociechy warto się poważnie zastanowić, czy warto jest na nim oszczędzać, zwłaszcza, że solidne materace dziecięce nie muszą bardzo dużo kosztować.