tel. 52 349 33 70 email

Kołdry puchowe


Budowa kołder puchowych gwarantuje najlepszą izolację cieplną, dużą sprężystość, przewiewność i co za tym idzie lekkość. Powietrze jest genialnym izolatorem, zatem puch, który je pobiera i zatrzymuje świetnie nadaje się do wypełnień ciepłych a zarazem lekkich kołder.

Jest 24 produktów.

Pokazano 1-24 z 24 pozycji

Aktywne filtry

Kołdra Tempur Standard Classic

Kołdra Tempur Standard Classic Light

Cena 976 zł
Kołdra Paradies Moonline Light

Kołdra letnia Paradies Moonline Light

Cena 1 249 zł
Kołdra Paradies Moonline Medium

Wyprzedaż! Kołdra całoroczna Paradies...

Cena podstawowa 1 799 zł -30% Cena 1 259 zł
 • Wyprzedaż!
 • -30%
Kołdra Aller Guard

Kołdra AllerGuard Całoroczna

Cena podstawowa 1 499 zł -15% Cena 1 274 zł
 • -15%
Kołdra Paradies Moonline Light

Kołdra letnia Paradies Moonline City

Cena 1 299 zł
Kołdra Dream 4 Pory Roku

Kołdra AMZ Dream 4 Pory Roku

Cena 1 320 zł
Kołdra Tempur Standard Classic

Kołdra Tempur Standard Classic

Cena 1 358 zł
Kołdra Tempur Standard Classic

Kołdra Tempur Standard Premium Light

Cena 1 370 zł
Kołdra Aller Guard

Kołdra AllerGuard Light

Cena 1 551 zł
Kołdra Dream 4 Pory Roku

Kołdra AMZ Dream 4 Pory Roku 220x200

Cena podstawowa 1 945 zł -20% Cena 1 556 zł
 • Wyprzedaż!
 • -20%
Kołdra Aller Guard

Wyprzedaż! Kołdra AllerGuard Całoroczna...

Cena podstawowa 1 990 zł -20% Cena 1 592 zł
 • Wyprzedaż!
 • -20%
Kołdra Paradies Moonline Medium

Kołdra całoroczna Paradies Moonline Medium

Cena 1 599 zł
Kołdra Paradies Crystal Medium

Kołdra letnia Paradies Crystal Light

Cena 1 599 zł
Kołdra Paradies Crystal Medium

Kołdra letnia Paradies Crystal City

Cena 1 699 zł
Kołdra Tempur Standard Classic

Kołdra Tempur Standard Premium

Cena 1 716 zł
Kołdra Tempur Standard Classic

Kołdra Tempur Fit Royal Light

Cena 1 716 zł
Kołdra Paradies Moonline Medium

Wyprzedaż! Kołdra całoroczna Paradies...

Cena podstawowa 2 499 zł -30% Cena 1 749 zł
 • Wyprzedaż!
 • -30%
Kołdra Paradies Silverline Warm

Kołdra zimowa Paradies Moonline Warm

Cena 1 799 zł
Kołdra Paradies Crystal Medium

Kołdra Paradies Crystal Medium

Cena 1 999 zł
Kołdra Paradies Botanic Medium

Wyprzedaż! Kołdra Paradies Botanic Medium...

Cena podstawowa 2 999 zł -30% Cena 2 099 zł
 • Wyprzedaż!
 • -30%
Kołdra Tempur Standard Classic

Kołdra Tempur Fit Royal Standard

Cena 2 299 zł
Kołdra zimowa Paradies Crystal Warm

Kołdra zimowa Paradies Crystal Warm

Cena 2 399 zł
Kołdra Paradies Botanic Medium

Kołdra Paradies Botanic Medium

Cena 2 999 zł
Kołdra Paradies Diamond Medium

Kołdra Paradies Diamond Medium

Cena 5 499 zł

Kołdra puchowa - czym się wyróżnia?

Choć są to najmniejsze z piórek, pełnią bardzo ważną funkcję – chronią przed utratą ciepła, tworząc puszystą warstwę wokół ptaka. Gdy wyrwiemy jeden i przyjrzymy się mu z bliska to dostrzeżemy małą, cienką oś, wokół których jest mnóstwo długich i miękkich promieni z drobnymi haczykami. Taka budowa gwarantuje najlepszą izolację cieplną, dużą sprężystość, przewiewność i co za tym idzie lekkość. Powietrze jest genialnym izolatorem, zatem puch, który je pobiera i zatrzymuje świetnie nadaje się do wypełnień ciepłych a zarazem lekkich kołder.

Czy o tym wiedziałeś?

 1. Puch z Polskich gęsi jest jednym z najbardziej cenionych na świecie.
 2. Im lepsza jakość puchu tym mniej go trzeba użyć do wypełnienia kołdry o danej izolacji cieplnej. W praktyce oznacza to, że im kołdra jest lżejsza tym ma lepszej jakości puch.
 3. O jakości puchu świadczy także jego czystość. Kołdry o najwyższej jakości puchu nie mają brzydkiego zapachu. Wynika on z rozkładających się resztek krwi czy naskórka źle wyczyszczonego puchu lub piórek.
 4. Kołdry puchowe nie uczulają. Powodem alergii nie jest sam puch ale raczej roztocza, które żywią się resztkami naskórka i ich odchody w źle wyczyszczonym puchu bądź w niepranych kołdrach.
 5. Kołdry puchowe należy prać. W ten sposób pozbywamy się wszelkich roztoczy oraz przywracamy i przedłużamy właściwości użytkowe kołdry.
 6. Kołdry nie należy wietrzyć na słońcu, gdyż promienie słoneczne niszczą i osłabiają włókna bawełny z której jest wykonane poszycie.
 7. Wietrz pościel zimą podczas dużych mrozów. Roztocza giną po kilku godzinach w temperaturze poniżej -15ºC.
 8. W ciągu nocy nasza temperatura ciała zmienia się, przez co śpiąc tracimy z organizmu około szklanki wody!
 9. Kołdry puchowe o najwyższej jakości puchu i tkaniny zewnętrznej nigdy nie są tanie.

Dlaczego wybrać kołdrę puchową?

Idealne „pościelowe środowisko“ naszego łóżka, w którym śpimy to temperatura ok.23 C i 50 % wilgotności. Temperatura naszego ciała w ciągu nocy zmienia się. Zbadano, że śpiąc pozbywamy się ok. 450 ml wody. Puch natomiast wyposażony jest w naturalny mechanizm do utrzymywania optymalnego ciepła oraz do regulowania nadmiaru wilgotności. Niestety człowiek nie zdołał wytworzyć nic tak podobnego co mogłoby przypominać naturalny puch.

Kołdry puchowe Paradies

Tym wyróżnia się Niemiecka firma Paradies, która od ponad 160 lat z wielką starannością, znawstwem i dbałością o szczegóły produkuje wysokiej jakości pościel. W swoich kołdrach stosuje tylko puch świeży, w pełni wyrośnięty i puszysty, ponieważ im puch jest większy i pełniejszy, tym więcej może zatrzymać powietrza, a więc i ciepła. Wyjawia to także sekret na lekkość i świetną gramaturę. Wszystkie kołdry puchowe Paradies są produkowane według surowego standardu Paradies SuperClean. Poprzez te dodatkowe czyszczenie został osiągnięty najwyższy stopień czystości. Jednak nie tylko wnętrze jest ważne ale również powłoka zewnętrzna. W tym celu wykorzystane są najwyższej jakości Maco-bawełny, batysty bawełniane oraz jedwabie. Wszystkie dokładnie przebadane aby były puchoszczelne a jednocześnie miłe i delikatne dla skóry. Co ważne tkaniny nie zawierają rozjaśniaczy ani żadnych wybielaczy – są w naturalnym kolorze bawełny czyli subtelnym écru.

Firma ta charakteryzuje się także dbałością o szczegóły, dlatego każdy z produktów jest elegancko i stylowo ręcznie wykończony ozdobnymi lamówkami czy haftami a nawet kryształkami Swarovski.

System utrzymywania ciepła:

 • - Light – kołdra na lato
 • - Medium – kołdra całoroczna

Kołdry AllerGuard

AllerGuard to opatentowana, jedyna tego rodzaju technologia opracowana z myślą o cierpiących na astmę, egzemę i inne alergie, jak również dla tych, którzy po prostu cenią zdrowy tryb życia. Technologia ta jest oparta na tkaninie ze specjalnego mikrowłókna 50 razy cieńszego od jedwabiu i 1000 razy cieńszego od ludzkiego włosa. Wszystko po to, aby zapewnić doskonałą szczelność. Tkanina AllerGuard zatrzymuje cząsteczki wielkości 0,1 mikrona, redukując tym samym zagrożenie ze strony roztoczy kurzu domowego, których alergizujące cząsteczki osiągają zwykle rozmiary od 1 do 3 mikronów. Stało się to możliwe również dzięki systemowi termo-zgrzewania Soft-Seal, przez co na tkaninie nie ma ani jednej dziurki umożliwiającej wniknięcie niepożądanych roztoczy i alergenów. Na uwagę zasługuje też fakt, iż tkanina daje poczucie luksusu i miękkości, dzięki jedwabistej delikatności. Świetnie przepuszcza powietrze i wilgoć zapewniając wysoką higienę spania.

Kołdry AllerGuard wypełnione są wysokiej jakości polskim białym puchem gęsim w ilości 90% puchu i max 10% małych piórek. Gramatura to 210g/m². Aby był naprawdę czysty i sterylny poddawany jest procesowi prania i obróbki termicznej w temperaturze 120ºC. Tkanina AllerGuard to 75% poliester i 25% nylon. Można prać w temperaturze 60°C. 

AllerGuard od lat jest zaangażowany w badania i testy laboratoryjne. Został opracowany przy współpracy z Duńskim Związkiem Astmy i Alergii.