tel. 52 349 33 70 email

Materace nawierzchniowe

Filtruj według

Rozmiar materaca

Rozmiar materaca

Wysokość

Wysokość

Twardość

Twardość

Marka

Marka

Gwarancja

Gwarancja

Cena

Cena

  • 396 zł - 3 406 zł

Blog nawigacja

Materace nawierzchniowe


Materace nawierzchniowe to swego rodzaju wielofunkcyjne nakładki, stosowane jako wsparcie dla materacy podstawowych. Sprawdzają się w przypadku wysłużonych posłań, podnosząc komfort ich użytkowania. Odpowiednio dobrany materac nawierzchniowy może również zmodyfikować twardość miejsca do spania, co jest szczególnie przydatne w przypadku dzieci, których potrzeby w tej kwestii szybko ulegają zmianom. W naszej ofercie znajdą Państwo materac nawierzchniowy z pianką elastyczną, jak i niejeden model lateksowy. Twardość i wysokość to kolejne parametry, które mogą Państwo dobrać wedle własnych potrzeb.

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Materac nawierzchniowy – dodatkowa warstwa komfortu i udogodnienia

Materac nawierzchniowy, lub inaczej nakładka na materac lub łóżko, to świetne uzupełnienie właśnie łóżka, tapczanu, wersalki czy innego miejsca przeznaczonego do spania. Dzięki zastosowaniu tej dodatkowej warstwy można znacząco podnieść komfort i wygodę odpoczynku i snu. Jak to działa? Nakładki na materac to coś więcej niż zwykła, dodatkowa warstwa tkaniny, która ochroni materac przed zabrudzeniem czy szybszym zużyciem. Nakładki zbudowane z różnych materiałów – niektóre są zrobione z pianki lateksowej, inne z pianki termoelastycznej, a jeszcze inne z pianki wysokoelastycznej. Dzięki temu można albo dodatkowo pogłębić wrażenia zapewniane przez dotychczasowe łóżko czy materac, lub całkowicie je zmienić, jeśli na przykład materac nawierzchniowy będzie miał inne właściwości niż materac właściwy.
Różne materace nawierzchniowe – różne cechy i przeznaczenie

Nakładka na materac - różne funkcje

Nakładka na materac może spełniać różne funkcje. Stanowi dodatkową warstwę na naszym łóżku, podwyższając je mniej lub bardziej, w zależności od swojej wysokości. Niekiedy jest traktowana jako dodatkowa osłona przed zabrudzeniami czy szybszym zniszczeniem materaca. Jednak to, co czyni nakładkę najbardziej praktyczną w zastosowaniu, to z całą pewnością sposób, w jaki wpływa na podłoże, na którym śpimy. I tak nakładka na materac z pianki termoelastycznej, na przykład firmy Tempur, Materasso, Koło, w zależności od tego na co ją położymy, może dać odmienny efekt. Pianka termoelastyczna sama w sobie zapewnia ciału niezwykły efekt otulenia, odciążenia i podparcia bez ucisku zwrotnego. Dzieje się tak dlatego, że materiał ten reaguje na ciało ludzkie poprzez dopasowanie się do niego pod wpływem jego nacisku i temperatury. I teraz jeśli zastosujemy taki materac nawierzchniowy na materac właściwy z pianki termoelastycznej, spotęgujemy wrażenie miękkiego i delikatnego otulenia. Jeśli natomiast zastosujemy go na materacu dającym twardsze, mało sprężyste i niekoniecznie odpowiadające nam podparcie, jesteśmy w stanie zniwelować nieco tę twardość, podnosząc komfort użytkowania i snu. Tak na przykład działają nakładki: Visco Orchilla EXC MAX A producenta Koło MK Foam, dostępne w kilku wariantach jeśli chodzi o rozmiar w tym wysokość, Top Thermo Materasso, dostępne w pokrowcach antyalergicznych z dodatkowymi substancjami korzystnymi dla skóry człowieka, czy Tempur 7 cm, posiadające atest ortopedyczny z uwagi na swoje prozdrowotne właściwości.

Już nawet cienki materac na łóżko, jeśli jest odpowiednio dobrany, może zdziałać dużo dobrego. Na przykład Przekładka Piankowa Orchila EXC K od Koło MK Foam, to lateksowa pianka dostępna już od wysokości 4 cm, zamknięta w możliwym do prania pokrowcu z nicią ze srebra, która działa antybakteryjnie. Lateks jest bardziej sprężysty od pianki termoelastycznej. Więc chcąc zmniejszyć nieco efekt otulenia czy delikatnego zapadania się w podłożu na materacu termoelastycznym, możemy zastosować właśnie lateksową przekładkę. Podobnie działa Nakłądka Top Latex producenta Materasso. Poprawia komfort i higienę snu niezależnie od podłoża. Jeśli mamy do czynienia na przykład ze starym, wysłużonym tapczanem, taka nakładka to będzie idealny materac na wersalkę – zniweluje nierówności łóżka i jednocześnie doskonale podeprze ciało dopasowując się do jego kształtu. Dodatkowo ten lateks posiada właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, a specjalne otwory wentylacyjne umożliwiają mu oddychanie i odprowadzanie nadmiaru wilgoci. To wszystko sprawia, że nawet jeśli nie mamy możliwości wymiany całego łóżka, zastosowanie takiej przekładki naprawdę może zapewnić komfortowy, higieniczny i zdrowy sen.

 Podobny efekt niwelowania nierówności ma inny model – Nakładka Jive producenta Hilding. To doskonały materac nawierzchniowy na wersalkę. Zbudowana z pianki wysokoelastycznej nakładka charakteryzuje się miękkością i jednocześnie dynamicznym, sprężystym podparciem. Pozwala na doskonałą regenerację i smaczny sen nawet wtedy, gdy z jakichś przyczyn obecny materac nie do końca odpowiada Twoim wymaganiom, jest na przykład zbyt twardy.

Duży wybór – na co się zdecydujesz?

W wyborze odpowiedniego materaca nawierzchniowego może bardzo dobrze pomóc profesjonalne doradztwo a także możliwość wypróbowania konkretnego modelu. Na naszej stronie podajemy możliwe sposoby kontaktu z naszym zespołem – zachęcamy do skorzystania z któregoś z nich. Chętnie podpowiemy na co warto zwrócić uwagę przy wyborze i czym się kierować. A osobista wizyta w naszym Salonie Snu pozwoli na sprawdzenie czy różne modele nakładek faktycznie odpowiadają naszym potrzebom.
Oprócz tego można skorzystać z ofert promocyjnych – dzięki temu wybrany model dopasujemy nie tylko z uwagi na zdrowie, komfort czy higienę snu, ale także na finansowe możliwości. Serdecznie zapraszamy do zakupu