tel. 506 626 678 email

Jakie kołdry są najcieplejsze na zimę?

 

Kiedy zmienić kołdrę na zimową?

W nocy nasz organizm się regeneruje, co powoduje, spowolnienie procesów metabolicznych, pracy serca i częstotliwości oddechów. Gdy śpimy, normą jest spadek temperatury ciała o ok. 1℃. Kwestia zmiany kołdry na zimę jest bardzo indywidualna, ponieważ każda osoba inaczej odczuwa chłód w nocy. Niektórzy w tym okresie śpią w piżamie z długim rękawem pod grubą pierzyną, podczas gdy innym w zupełności wystarczy cienka kołdra i piżama z krótkim rękawem.

Jeśli należysz do grona osób, którym często jest zimno, warto zmienić kołdrę na zimową wraz z nadejściem pierwszych przymrozków. Wówczas powietrze za oknem robi się bardzo suche, co dodatkowo wzmaga dyskomfort w trakcie snu. Puszysta kołdra zimowa przyjemnie otuli Twoje ciało, dzięki czemu szybciej zaśniesz i dużo lepiej się wyśpisz.

Rodzaje kołder zimowych

Poszukiwania najcieplejszej kołdry zimowej warto rozpocząć od przeglądu dostępnych modeli. Kołdry zimowe różnią się między sobą przede wszystkim rodzajem wypełnienia. W ofercie topowych producentów znajdziesz wyroby o wielu cennych właściwościach. Najpopularniejsze rodzaje kołder zimowych to:

  • Kołdry puchowe – w ofercie kołder puchowych znajdziesz wyjątkowo ciepłe modele wypełnione wysokiej jakości puchem gęsim. Kołdra puchowa nie tylko zapewnia komfort termiczny, ale także doskonale odprowadza wilgoć, gwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza i optymalne warunki do snu.
  • Kołdry z pierza – charakteryzują się nieco odmienną strukturą niż kołdry puchowe, co sprawia, że są mniej sprężyste i cięższe. Kołdry z pierza mają też odrobinę gorsze właściwości termoizolacyjne. Mimo to stanowią dobry wybór na zimowe dni, ponieważ przyjemnie grzeją i korzystnie wpływają na mikroklimat snu.
  • Kołdry wełniane – kołdry wykonane z wełny owczej lub merynosów są wyjątkowo ciepłe i przyjemne w dotyku. Będzie to idealny wybór dla osób wrażliwych na niskie temperatury. Wełna bardzo dobrze zatrzymuje ciepło, oddaje nadmiar wilgoci i posiada szereg prozdrowotnych właściwości.
  • Kołdry z wypełnieniem syntetycznym – najczęściej zawierają włókna poliestrowe lub silikonowe. Tego rodzaju modele zwykle są lżejsze i cieńsze od kołder z wypełnieniem naturalnym. Jest to dobry wybór dla osób, które w nocy często zmieniają pozycję snu, a także dla osób starszych i alergików. Kołdry z wypełnieniem syntetycznym można bezpiecznie prać w pralce.

W bogatej ofercie kołder zimowych znajdziesz też modele z poszyciem wykonanym z jedwabiu, dodatkiem włókien bambusowych lub innowacyjnych włókien Tencel. Obecnie za najcieplejsze uznawane są kołdry wełniane, puchowe i wybrane modele syntetyczne.

Klasa ciepła kołdry

Przy wyborze najcieplejszej kołdry warto sugerować się oznaczeniami producentów, które znajdziesz na etykiecie produktu. Istnieje kilka skal, które są używane do określenia klasy ciepła kołdry. Zaliczamy do nich:

  • Skalę TOG – jest stosowana głównie w Wielkiej Brytanii i Europie Zachodniej. Przyjmuje wartości od 3 TOG dla bardzo lekkich kołder do 16,5 TOG dla bardzo ciepłych kołder, które idealnie nadają się na zimę.
  • Sezonową skalę ciepła – jest to podział kołder ze względu na pory roku, w których warto je stosować. Wyróżniamy kołdry letnie, całoroczne i zimowe.
  • Liczbową skalę ciepła – określa stopień ciepła danej kołdry i przyjmuje wartości od 1 do 6. Stopień 1 oznacza kołdrę cienką i przewiewną. Im wyższe oznaczenie, tym cieplejsza jest kołdra. Stopień 6 stosuje się do określenia kołder, które są najcieplejsze.

Szeroki wybór ciepłych kołder zimowych znajdziesz w rankingu kołder na zimę. Sprawdź naszą ofertę i zobacz, który model najlepiej spełnia Twoje kryteria.

Zamów najcieplejszą kołdrę zimową w naszym sklepie

Szukasz najcieplejszej kołdry zimowej i potrzebujesz porady? Chętnie Ci pomożemy! Nasi klienci mogą dowolnie korzystać ze wsparcia ekspertów, którzy doskonale znają właściwości wszystkich oferowanych produktów. W efekcie specjalista będzie w stanie doradzić Ci najlepsze możliwe rozwiązanie. Najcieplejszą kołdrę zimową możesz zamówić online lub kupić w jednym z naszych sklepów stacjonarnych w Bydgoszczy lub Toruniu.

Zdjęcie główne: pvproductions/freepik.com