tel. 506 626 678 email

Produkty

Blog nawigacja

Co to jest materac kieszeniowy?

bookmark_borderTagi:   Często zadawane pytania, Technologie
Materace kieszeniowe są jednymi z najpopularniejszych. Nasi Klienci cenią je za wysoką jakość i uniwersalność. W tym artykule wyjaśnimy, jaka jest ich budowa i najważniejsze zalety. Przeczytaj, dlaczego warto wybrać materace kieszeniowe z naszej oferty!
 

Z czego zbudowany jest materac kieszeniowy?

Materac ze sprężynami kieszeniowymi składa się z pojedynczych sprężyn umieszczonych w kieszeniach z tkaniny, zszytych lub związanych ręcznie. Każda sprężyna w materacu kieszeniowym pracuje indywidualnie. Jest zamknięta we własnej „kieszonce” z materiału. W przeciwieństwie do tradycyjnych materacy bonellowych nowoczesne materace kieszeniowe mogą mieć nawet 7 stref twardości. Taka konstrukcja zapewnia wygodę spania, wsparcie dla naturalnych krzywizn ciała i trwałość na długie lata.

Budowa wysokiej klasy materaca kieszeniowego ze sprężynami Multipocket Hilding Flamenco

Odkryj najważniejsze zalety materacy kieszeniowych

Skoro wiesz już, czym są materace kieszeniowe, przyszedł czas, żebyś poznał najważniejsze ich zalety. Jesteśmy przekonani, że zakup materaca kieszeniowego z naszej oferty to dobry wybór.

Zaleta 1: Indywidualny system sprężyn

Materace kieszeniowe mają pojedyncze sprężyny, które pracują niezależnie od siebie w miejscu bezpośredniego nacisku. Oznacza to, że ruch z jednego punktu na materacu nie wpływa na ruch innego. Może to okazać się szczególnie korzystne dla par. Jeśli Ty lub Twój partner poruszacie się w nocy, jest znacznie mniej prawdopodobne, że poczujecie ten ruch na materacu kieszeniowym. Jego powierzchnia nie będzie falować ani przenosić drgań. Dzięki temu oboje możecie wypoczywać, nie przerywając sobie nawzajem snu.

Zaleta 2: Komfortowe podparcie dla kształtu ciała

Wykonujące niezależną pracę sprężyny sprawiają, że materac dopasowuje się do różnych punktów nacisku. Oznacza to, że zapewnia wsparcie dla całego Twojego ciała, a nie tylko określonych obszarów. Może to być szczególnie korzystne dla osób, które cierpią na bóle pleców lub inne problemy wymagające wsparcia przez całą noc. Uzyskanie stabilności dla odcinka lędźwiowego i szyjnego to ogromny komfort, którego nie mogą dać materace bonellowe (typu bonell).

Zaleta 3: Doskonała wentylacja

Materace kieszeniowe lepiej "oddychają" i zapewniają świetną cyrkulację powietrza, a to z kolei oznacza komfortowy sen. Sprawdzą się w każdej temperaturze spania, ponieważ powietrze może swobodnie przepływać przez przestrzenie pomiędzy każdą kieszenią. Takie środowisko zapobiega rozwojowi grzybów, roztoczy i pleśni, a niektóre otrzymały certyfikaty jako antyalergiczne. Wybierając wysokiej klasy materac kieszeniowy, szybko doświadczysz lepszego komfortu snu.

Zaleta 4: Ponadprzeciętna wytrzymałość

Materace sprężynowe kieszeniowe zazwyczaj służą dłużej. Przez wielu naszych Klientów uznawane są za bardzo trwałe. Poza samą strukturą sprężyn, do ich produkcji używa się takich samych materiałów, co w przypadku tradycyjnych produktów. Jednak indywidualnie owinięte sprężyny działają jak mechanizm ochronny. Metalowe elementy żyją dzięki temu dłużej niż ich tradycyjne odpowiedniki.

Poza tym modele kieszeniowe mają tak sprężystą strukturę, że na powierzchni materaca nie powstają nieestetyczne zagłębienia ani wybrzuszenia. Na całej długości sprężyny zachowują odpowiednią twardość, więc cieszysz się wysoką wygodą użytkowania przez długie lata.

Czy materac ze sprężynami kieszeniowymi jest dobry na ból pleców?

Dobrze wykonane materace ze sprężynami kieszeniowymi są jak najbardziej odpowiednie dla osób z problemami z kręgosłupem. Błędem byłby jednak zakup materaca ze sprężynami kieszeniowymi o niskiej jakości lub modelu, który został źle zaprojektowany. Najtańsze produkty mogą jedynie pogłębić ból. Jeśli masz chore plecy, rozsądną inwestycją jest zakup dobrego materaca kieszeniowego, który zapewni odpowiednią sprężystość i podparcie.

O czy pomyśleć przed zakupem materaca kieszeniowego?

Zanim zamówisz materac tego typu, upewnij się, że kupujesz produkt wysokiej jakości. Rodzaj wypełnienia i zastosowane technologie powinny gwarantować równowagę między podparciem kręgosłupa, komfortem użytkowania i trwałością komponentów. Nie zawsze najdroższy model jest najlepszy i nie zawsze najtańszy materac jest wart zakupu.

W naszych salonach Komfort Snu w Bydgoszczy i Toruniu przetestujesz twardość różnych materacy i znajdziesz model, który odpowiada Twoim preferencjom. A jeśli zdecydujesz się na zakupy online, zapewnimy darmową dostawę.

Ilustracja tytułowa: Allen Taylor / unsplash.com

Ilona Salon Snu
Ilona

Doradca klienta w Komfort Snu od 11 lat

 
  Podziel się ze znajomymi: