tel. 506 626 678 email

Produkty

Blog nawigacja

TEMPUR® FAQ (Najczęściej Zadawane Pytania)

Planujesz zakup materaca TEMPUR®? A może już jesteś szczęśliwym posiadaczem wymarzonego modelu? W tym artykule odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania o TEMPUR®!
 

Najczęściej zadawane pytania o TEMPUR®

Nowoczesne materace TEMPUR® bardzo różnią się od innych produktów dostępnych na rynku, a stosowana w nich technologia może rodzić wiele pytań. Ten artykuł jest dla Ciebie, jeśli:

  • Jeszcze nie wiesz, w czym TEMPUR® przewyższa inne materace.

  • Przeglądasz dostępne opcje i zastanawiasz się, który materac wybrać.

  • Zamówiłeś już materac TEMPUR® i chcesz odpowiednio o niego zadbać.

Mamy nadzieję, że znajdziesz tu odpowiedzi na wszystkie swoje pytania! Jeśli nie, nie wahaj się zadzwonić lub napisać – nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji!

Warto wiedzieć przed zakupem (FAQ część 1)

Z czego wykonany jest materac TEMPUR®?

Materac TEMPUR® posiada unikalne wypełnienie – miliardy lepkosprężystych, kulistych, otwartych komórek. Zaprojektowano je tak, by reagowały na ciepło i ciężar ciała, co oznacza, że przesuwają się i poruszają, dopasowując się do dokładnych konturów ciała. Zapewnia to wsparcie, którego potrzebujesz i eliminuje punkty nacisku, aby umożliwić komfortowy wypoczynek.

Czym materiał TEMPUR® różni się od standardowych pian?

Różnic jest bardzo wiele! W przeciwieństwie do zwykłych pianek materiał TEMPUR® pochłania energię podczas ruchu, jednocześnie podpierając ciało użytkownika już od pierwszego dotyku. Materiał ten błyskawicznie reaguje na temperaturę ciała, żeby dostosować się do jego kształtu i zapewnić komfort i podparcie. 

W porównaniu ze zwykłymi materacami piankowymi TEMPUR® cechuje się niskim efektem odbicia, dzięki czemu oferuje niezrównany komfort i redukcję nacisku. Co więcej, materace TEMPUR® jako jedyne są uznawane przez NASA i posiadają certyfikat Fundacji Kosmicznej.

Gwarantujemy, że materac utrzyma niezmiennie wysoką jakość przez 10-15 lat standardowego użytkowania.

Czy materiał TEMPUR® z czasem się odkształca?

Nie. Każdy materac TEMPUR® zapewnia lata komfortu bez zagłębień, zagnieceń lub zwijania się, co niestety ma miejsce w niektórych tanich materacach. Dzięki wytrzymałej strukturze otwartych komórek termoelastycznych materiał TEMPUR® nie wymaga odwracania na drugą stronę.

Producent poddaje materace rygorystycznym testom, żeby mieć pewność, że przez lata zachowają co najmniej 95% swojej pierwotnej wysokości. Potwierdzeniem jakości jest też długa gwarancja.

Czy TEMPUR® staje się twardszy pod wpływem zimna?

Tak. TEMPUR® jest twardszy w niższych temperaturach, ale pod wpływem temperatury ciała staje się miękki już po kilku sekundach od położenia się na materacu. W ten sposób dopasuje się do Twojej budowy ciała. 

Materiał TEMPUR® został zaprojektowany tak, by zapewnić maksimum komfortu przy około 23ºC, czyli średniej temperaturze panującej w sypialni.

Czy śpiąc na TEMPUR® czuje się większe ciepło niż na innych materacach?

Nie. Na temperaturę odczuwaną podczas snu największy wpływ ma pościel. Materace TEMPUR® same w sobie nie generują ciepła. Wręcz przeciwnie, dostępne w naszej ofercie modele TEMPUR wyposażone są w pokrowce z technologią Cool Touch™, która pochłania nadmiar ciepła, zapewniając uczucie przyjemnego chłodu przez całą noc.

Czy TEMPUR® zapewnia właściwe podparcie?

Tak. Materace TEMPUR® są poddawane rygorystycznym testom, aby każdej nocy zapewnić indywidualne podparcie, redukcję nacisku oraz dopasowanie do kształtu ciała. 

Materiał, z którego zostały wykonane, pochłania nacisk lepiej niż jakakolwiek pianka, zapewniając tym samym uczucie nieważkości i trwałe podparcie.

TEMPUR® redukuje nacisk. Czy to dobrze?

Tak, a nawet bardzo dobrze! Zwykły materac może stwarzać punkty nacisku, zwłaszcza w okolicy pleców, ramion i bioder. Skutkiem tego jest przewracanie się w czasie snu. 

Materac TEMPUR® redukuje nacisk przez to, że dopasowuje się do ciała i zapewnia podparcie tam, gdzie jest ono potrzebne. Komórki termoelastyczne, z których jest wykonany, nie wiążą w sobie powietrza i nie powodują drgań. Dzięki temu śpisz spokojnie!

Jak długo wytrzymuje materac TEMPUR®?

Materace TEMPUR® są bardzo wytrzymałe. Zapewniają ten sam poziom komfortu przez co najmniej 10 lat. Tyle trwa gwarancja, choć z doświadczenia wiemy, że materiał TEMPUR® doskonale funkcjonuje nawet po 15 latach!

Gdzie produkowane są materace TEMPUR®?

Wszystkie materace TEMPUR® produkowane są w wyspecjalizowanych fabrykach firmy w Danii oraz w USA. Ponieważ żaden etap produkcji nie jest zlecany podwykonawcom, masz pewność, że zamawiasz produkt dopracowany w każdym calu.

Gdzie mogę wypróbować produkty TEMPUR®?

Zapraszamy do nas! W stacjonarny salonach Komfort Snu możesz testować wszystkie modele marki TEMPUR® i na własnej skórze poczuć wyjątkowe właściwości tego materiału.

Nasze salony znajdują się w województwie kujawsko-pomorskim, w Bydgoszczy i Toruniu.

Dlaczego materace TEMPUR® są tak drogie?

Ponieważ są to produkty najwyższej jakości, i nie jest to chwyt marketingowy, ale fakt, potwierdzony opiniami użytkowników. Czy warto wydać kilka tysięcy na materac tej klasy? Zważywszy na czas, jaki spędzamy w łóżku, materac wysokiej jakości to inwestycja.

Marka TEMPUR® wkłada wiele wysiłku w badanie i opracowywanie swoich produktów, a następnie w ich testowanie. Oto zaledwie jeden przykład: żeby mieć pewność, że materac wytrzyma lata użytkowania, materiał TEMPUR® jest poddawany symulacji wstawania i kładzenia się co 2 sekundy, przez okres 2 tygodni. Daje to sumę 80.000 powtórzeń podczas testów! Dla użytkownika oznacza to 100% gwarancję, że otrzymuje najlepszy na rynku produkt.

Wysoka cena wynika również z faktu, że materace TEMPUR® jest unikatowy. Nie ma zamienników TEMPUR® i tego wypełnienia nie znajdziesz w żadnym innym materacu.

Rozwiewamy wątpliwości (FAQ część 2)

Jestem zwolennikiem sprężyn. Pianka jest nie dla mnie

Wiemy, że część naszych klientów lubi szybkość reakcji sprężyn, dlatego cieszymy się, że TEMPUR® stworzył kolekcję Hybrid. To pierwszy materac łączący w sobie podparcie TEMPUR® ze sprężynami. Zapewnia niezrównane odczucie. 

Dzięki współpracy każdej mikro sprężyny Precision z wierzchnią warstwą TEMPUR® materac wykazuje szybką reakcję na ruch oraz dopasowane podparcie, z którego TEMPUR® jest znany.

Nie lubię uczucia zatapiania się na materacu TEMPUR®

Każdy z nas ma swoje preferencje dotyczące twardości materaca. To uczucie „zatapiania się” to nic innego jak dopasowywanie się materaca do kształtu ciała. Właśnie dzięki temu TEMPUR® zapewnia tak wysoki komfort i podparcie przez całą noc. 

W naszej ofercie znajdziesz różne kolekcje materacy. Jeśli wolisz stabilne podłoże, wypróbuj modele o zwiększonej twardości i szybko reagujące na ruch. Im wyższa twardość, tym mniej odczuwalne jest uczucie “zapadania się”.

Oczywiście wszystkie modele TEMPUR®, także te twardsze, gwarantują doskonałą redukcję nacisku.

TEMPUR® jest dla mnie za twardy

Uczucie twardości jest bardzo subiektywne, dlatego warto wybrać taki poziom, który najbardziej odpowiada użytkownikom. TEMPUR® oferuje kilka kolekcji o różnych odczuciach.

Chociaż przy pierwszym dotyku materac TEMPUR® może wydawać się twardy, pamiętaj, że jest wykonany z materiału wrażliwego na temperaturę, więc już po chwili robi się miękki. Rozwiązanie to zapewnia podparcie tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne.

Martwię się, że seks ma materacu TEMPUR® nie będzie przyjemny 

Na materacu TEMPUR® każdy doświadcza miłości na własny sposób. Ale jesteśmy przekonani, że tak wyjątkowy materac dobrze wpływa również na tę sferę życia.

Oferujemy materace o różnych odczuciach, od bardzo miękkich po twarde i sprężyste. Zdolność materiału do dopasowywania się redukuje skrępowanie, więc każda pozycja stanie się bardziej komfortowa.

TEMPUR® jest tylko dla ludzi z bólami pleców

Wcale nie! Zdolność materiału TEMPUR® do redukcji nacisku, absorpcji ruchu i dopasowania do kształtu ciała zapewnia niezrównany komfort dla każdego, kto chce zaznać najlepszego snu. Niekoniecznie musi cierpieć na bóle pleców. Ze względu na swoje unikalne właściwości, materace TEMPUR® często są wybierane przez specjalistów z dziedziny snu na całym świecie.

Słyszałem, że TEMPUR® generuje lotne związki organiczne i ma w sobie parafinę

To nieprawda! Wszystkie składniki, z których wyprodukowany jest materiał TEMPUR®, są hipoalergiczne i nietoksyczne, w związku z czym nie powodują reakcji alergicznych. 

Poza tym poszczególne warstwy materaca są zabezpieczone środkami pochodzenia naturalnego, więc nie ma zagrożenia dla użytkownika. Dodatkowo pokrowce są wykonane z materiałów zgodnych ze standardem Oeko-Tex 100, co oznacza, że były testowane na obecność szkodliwych substancji.

Słyszałem, że materace TEMPUR® wydzielają przykry zapach

W czasie rozpakowywania nowego materaca można poczuć specyficzny zapach. Jest to normalne i nieszkodliwe. Podobnie jak w przypadku większości materacy dostępnych na rynku, jest to konsekwencja procesu wytwarzania. Po rozpakowaniu materaca zapach szybko znika.

Sam materiał TEMPUR® jest bezzapachowy i nie ulatniają się z niego żadne szkodliwe związki.

Słyszałem, że można „zatopić się” w TEMPUR®. Czy to bezpieczne dla mojego dziecka?

Tak. Jednak mając na uwadze zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka, przed zakupem warto zasięgnąć opinii lekarza.

Materiał TEMPUR® jest bardzo bezpieczny, ponieważ ma właściwości hipoalergiczne i nie zawiera w sobie alergenów. Natomiast pokrowce materaców hamują wzrost drobnoustrojów.

  • Być może zainteresuje Cię artykuł: Czy poduszki TEMPUR® są dobre dla dzieci?

Myślę, że ciężko będzie się poruszać na materacu TEMPUR®

Nie, jeśli wybierzesz odpowiedni model. Dostępne są różne kolekcje materacy TEMPUR®. W niektórych materacach oprócz materiału wiskoelastycznego zastosowano mikro sprężyny Precision™, a w innych dodatkowe warstwy materiału TEMPUR® Dynamic Support™.

Odwiedź jeden z naszych salonów i przetestuj, jak wygodnie i swobodnie możesz się poruszać na produkcie marki TEMPUR®.

Mój partner przewraca się w nocy. Czy będzie mi przeszkadzać podczas snu na TEMPUR®?

Nie, materac TEMPUR® niweluje ten problem.

Po pierwsze, śpiąc na nim, będziesz znacznie rzadziej przewracać się z boku na bok. Różne badania dowiodły, że produkty TEMPUR® zmniejszają częstotliwość przewracania się w nocy średnio ze 100 do około 17 razy.

Po drugie, materiał TEMPUR® doskonale redukuje drgania. Czasami demonstruje się to w reklamach za pomocą kieliszka wina, który nieruchomo stoi na materacu, chociaż tuż obok ktoś przewraca się z boku na bok. Jeśli więc partner się poruszy, wcale tego nie odczujesz. Oznacza to spokojny sen przez całą noc.

Pierwsze tygodnie z TEMPUR® (FAQ część 3)

Jak długo trzeba się przyzwyczajać do nowego materaca TEMPUR®?

Możesz spokojnie zasnąć na TEMPUR® już od pierwszego dnia, w którym nowy materac pojawi się w Twojej sypialni! Jednak przyzwyczajenie organizmu do innowacyjnego materiału doznać może zająć jakieś dwa tygodnie. Po tym czasie TEMPUR® będzie już tylko Twój – dostosowany do budowy Twojego ciała.

Czy materac TEMPUR® trzeba przewracać na drugą stronę?

Zwykłe materace mogą wymagać regularnego odwracania lub obracania, ale nie TEMPUR®. Doskonale zaprojektowany materiał TEMPUR® powraca do swojego pierwotnego kształtu zawsze, dzień po dniu, rok po roku. Dlatego nie musisz go odwracać ani przewracać na drugą stronę.

Zauważyłem, że materac TEMPUR® nie ma „strony letniej” i „strony zimowej”

To prawda – nie posiada, bo nie ma takiej potrzeby. Niezależnie od ułożenia, materiał TEMPUR® zawsze doskonale reaguje na temperaturę ciała. Pozostaje jedynie zmieniać pościel w zależności od pory roku. 

Dla letnich miesięcy rekomendujemy cieńszą i bardziej przewiewną kołdrę. Z kolei zimą zalecamy kołdrę grubszą, o większej gramaturze wypełnienia. W ten łatwy sposób samodzielnie można regulować temperaturę podczas snu.

Jak czyścić materac TEMPUR®?

Produkty TEMPUR® łatwo jest utrzymać w czystości. Materiał, z którego wykonano materac, zawiera przyjazne dla środowiska składniki, które zapobiegają rozwojowi bakterii i grzybów. Nie należy jednak używać żadnych silnych detergentów ani urządzeń do prania chemicznego. 

Zdejmowany pokrowiec można prać (jedynie niektóre pokrowce nie nadają się do prania – szczegóły znajdziesz w dołączonej instrukcji). Z kolei materac warto umieścić na dopasowanym stelażu dla swobodnego przepływu powietrza. 

Czy wylanie czegoś na materac TEMPUR® uszkodzi go?

Wypadki chodzą po ludziach… Oczywiście zarówno producent, jak i nasi specjaliści zalecają, aby materac TEMPUR® był suchy. Dzięki temu zachowa swoje właściwości na dłużej. 

Optymalnym rozwiązaniem są specjalne przewiewne i wodoodporne ochraniacze TEMPUR-Fit™, zabezpieczające materac na każdą ewentualność. Oryginalne pokrowce są zaopatrzone w specjalną membranę, która zapobiega zamoczeniu materaca. 

Jeśli chodzi o nakładki TEMPUR®, w przypadku zamoczenia można je najzwyczajniej w świecie przewietrzyć.

Czy używanie koca elektrycznego uszkodzi materac TEMPUR®?

Używanie koców elektrycznych na materacu TEMPUR® jest OK, ale tylko przez krótki czas i na niskim poziomie temperatury. Radzimy nie korzystać z koców dłużej niż przez 30 minut.

Materiał TEMPUR® reaguje na temperaturę ciała, dlatego nie musisz korzystać z dodatkowego ogrzewania. Jeśli należysz do zmarzluchów, lepiej przykryj się zwykłym kocem, który nie zaburzy zdolności wyjątkowego materiału TEMPUR®.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

W porządku! Wiemy, że niektóre pytania są nietypowe i bardzo cenimy dociekliwych klientów. W końcu zakup materaca to inwestycja na kilkanaście lat. Jeśli po przeczytaniu tego artykułu nadal masz jakieś wątpliwości, nie wahaj się do nas napisać lub zadzwonić.

Jesteśmy ekspertami w tej branży, a materace TEMPUR® są w naszej ofercie od początku. Dlatego chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zdjęcia: TEMPUR® Polska

Łukasz doradca Komfort Snu
Łukasz

Doradca klienta w Komfort Snu od 5 lat

 
  Podziel się ze znajomymi: