tel. 506 626 678 email

Produkty

Odkryj TEMPUR®. Część 1: Dlaczego materiał TEMPUR® jest tak wyjątkowy?

Materiał TEMPUR to unikalny produkt, który bazuje na technologii NASA. Na czym polega jego fenomen? Zapraszamy do przeczytania pierwszego artykułu z serii Odkryj TEMPUR®!
 

Jak powstał materiał TEMPUR?

Technologie używane podczas eksploracji kosmosu, znajdują zastosowanie również na naszej planecie. Wiele wynalazków zaprojektowanych na potrzeby podróży kosmicznych, zostało wykorzystanych do stworzenia praktycznych rozwiązań dla ludzi, którzy przebywają na Ziemi. Nie inaczej było w przypadku materiału TEMPUR®. 

W latach 60. naukowcy i inżynierowie pracujący dla NASA wynaleźli materiał o wysokiej zdolności do absorpcji energii i doskonałych właściwościach amortyzujących, który miał chronić astronautów przed silnym przeciążeniami podczas startów i lądowań.

Wspomniane rozwiązanie stało się inspiracją do stworzenia innowacyjnych produktów do spania marki TEMPUR®. Jednak, aby tak się stało, naukowcy musieli najpierw rozwinąć tę technologią i przystosować ją do warunków panujących na ziemi.

Pierwszy materac i poduszka TEMPUR® powstały już w 1991 roku, a od tego czasu technologia jest wciąż udoskonalana, aby zapewnić klientom jeszcze lepszą jakość snu. 

Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom materiał TEMPUR® szybko zyskał uznanie na świecie i został doceniony przez NASA poprzez wprowadzenie go do Hali Sław Amerykańskiej Fundacji Technologii Kosmicznej.

Co sprawia, że materiał TEMPUR jest taki wyjątkowy?

Materiał TEMPUR® jest absolutnie wyjątkowy, ponieważ nigdy wcześniej nie stosowano podobnych rozwiązań do produkcji poduszek i materacy. Co więcej, technologia stworzona przez markę nie jest powszechnie znana. Obecnie wiedzę na temat produkcji tego innowacyjnego materiału ma mniej niż 10 naukowców na całym świecie i wszyscy pracują dla marki TEMPUR®.

Jednak tym, co tak naprawdę wyróżnia materiał TEMPUR, są jego niezwykłe właściwości. Na uwagę zasługuje przede wszystkim wiskoelastyczność, czyli cecha, która sprawia, że materiał TEMPUR® jest jednocześnie elastyczny i sprężysty

W jaki sposób osiągnięto ten rezultat? Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu miliardów ultrawrażliwych otwartych komórek, które znajdują się między stanem stałym i ciekłym. Te drobne elementy przesuwają się i poruszają pod wpływem ciepła i ciężaru ciała, dając użytkownikowi uczucie wyjątkowego komfortu.

Materiał TEMPUR - kosmiczna technologia pianki termoelastycznej

Jak materiał TEMPUR® dopasowuje się do ciała?

Jedną z podstawowych zalet materiału TEMPUR® jest możliwość optymalnego dopasowania jego powierzchni do wagi i kształtu ciała użytkownika. Unikalna struktura materacy i poduszek sprawia, że ich podłoże stanowi stabilne podparcie dla kręgosłupa, a miliardy lepkosprężystych komórek na bieżąco reagują na ciepło i ciężar ciała, aby zapewnić użytkownikowi jak najlepszy komfort snu.

W innych materacach nie znajdziesz tak zaawansowanej technologii, która cechuje się niskim efektem odbicia. Ten parametr wpływa nie tylko na odczucia w trakcie snu, ale także na trwałość produktu. 

Materiał TEMPUR® zachowuje swoje właściwości przez co najmniej 10-15 lat w zależności od sposobu jego użytkowania. Dodatkowo produkty bazujące na tej technologii nie odkształcają się, a na ich powierzchni nie znajdziesz zagłębień i wgnieceń. 

Zakup TEMPUR® to doskonała inwestycja na lata, dzięki której Twoje ciało zregeneruje się podczas snu, a Ty doskonale się wyśpisz.

Materiał TEMPUR® redukuje nacisk – na czym to polega?

W nocy, gdy długo przebywasz w jednej pozycji, na niektóre części Twojego ciała może być wywierany duży nacisk. Najczęściej pojawia się on w okolicach karku, ramion, pleców i bioder. W efekcie rano możesz odczuwać dolegliwości bólowe, a także sztywność mięśni i stawów. 

Wybierając produkty zrobione z materiału TEMPUR®, stawiasz na luksus i wygodę, ponieważ takie materace i poduszki znacząco redukują nacisk podczas snu.

Jak to możliwe? Komórki termoelastyczne dopasowują się do każdego centymetra Twojego ciała, dzięki czemu zapewniają podparcie we wszystkich wrażliwych punktach i skutecznie łagodzą pojawiające się w nocy naciski. 

Ta właściwość sprawia, że użytkownik może szybko przybrać dogodną dla siebie pozycję. Niezależnie od tego, czy śpisz na plecach, boku czy też na brzuchu bez problemu zaśniesz i lepiej się wyśpisz, a rano Twoje ciało będzie rześkie i wypoczęte.

TEMPUR® opanował do perfekcji sztukę redukcji nacisku.

Co to znaczy, że materiał TEMPUR® doskonale absorbuje ruch?

Szukając informacji o marce TEMPUR®, na pewno spotkałeś się z określeniem, że ten materiał doskonale absorbuje ruch. Co to właściwie oznacza? 

Absorpcja ruchu to w zasadzie jego pochłanianie. Gdy śpisz, Twoje ciało od czasu do czasu się porusza, zmieniając pozycję. Ruchy mogą się pojawić zarówno w nocy, jak i nad ranem, gdy znajdujesz się w fazie płytkiego snu. Co więcej, gdy śpisz z partnerem, on również się porusza, a wówczas drgania przenoszą się na Twoją stronę materaca, powodując dyskomfort.

Tych wszystkich sytuacji możesz uniknąć, wybierając materiał TEMPUR®, który został zaprojektowany w taki sposób, aby efektywnie absorbować ruch. Co więcej, obecnie w ofercie tego topowego producenta znajdziesz również materace wykonane z Zaawansowanego Materiału TEMPUR®.

Ta innowacyjna technologia pozwala na jeszcze lepsze absorbowanie ruchu i redukowanie nacisku. Wszystko po to, aby zapewnić Ci zdrowy i spokojny sen w każdych okolicznościach.

TEMPUR® naprawdę różni się od standardowych materiałów!

Materiał TEMPUR® znacząco różni się od standardowych materiałów wykorzystywanych do produkcji poduszek i materacy. Oto kilka faktów, które przekonały naszych klientów do wyboru TEMPUR®:

  • Materace tej marki są wyjątkowo starannie zaprojektowane, trwałe i łatwe w codziennej pielęgnacji. W niższych temperaturach materiał TEMPUR jest twardszy, ale gdy tylko się na nim położysz, od razu stanie się miękki i przyjemnie otuli Twoje ciało.
  • Materace TEMPUR® same z siebie nie generują ciepła. Dlatego nie musisz się obawiać, że w nocy Twoje ciało się przegrzeje. Dodatkowo w ofercie producenta znajdziesz modele wyposażone w pokrowce z technologią Cool Touch™, która pochłania nadwyżkę ciepła i zapewnia przyjemne uczucie chłodu nawet podczas wyjątkowo upalnych nocy.
  • Produktów zrobionych z materiału TEMPUR® nie trzeba obracać na drugą stronę, ani też nie trzeba się do nich specjalnie przyzwyczajać. Na takim podłożu wygodnie zaśniesz już pierwszego dnia, ponieważ idealnie dopasuje się do potrzeb Twojego ciała.

Materiał TEMPUR® cieszy się ogromnym uznaniem wśród klientów na całym świecie, dlatego producenci stosują go nie tylko, jako wypełnienie do materacy i poduszek, ale także do projektowania wygodnych sof, foteli i innych domowych akcesoriów.

Czytaj naszego bloga i śledź nas na TikToku! Dowiesz się więcej o materiale TEMPUR® i luksusowych produktach do sypialni!

Odkryj TEMPUR® i dołącz do zadowolonych Klientów

Teraz już wiesz, co sprawia, że materiał TEMPUR® jest wyjątkowy. Jeśli chcesz się przekonać, jak ta kosmiczna technologia będzie oddziaływała na Twoje ciało, to koniecznie sprawdź ofertę naszego sklepu i wybierz optymalne dla siebie rozwiązanie. Ten ekskluzywny wyrób może całkowicie odmienić Twoje życie poprzez odczuwalną poprawę jakości snu!

Przeczytaj też:

Opinie klientów o TEMPUR®

Zdjęcia: TEMPUR® Polska

Łukasz doradca Komfort Snu
Łukasz

Doradca klienta w Komfort Snu od 5 lat

 
  Podziel się ze znajomymi: