tel. 506 626 678 email

Odkryj TEMPUR®. Część 2: Fakty i mity o TEMPUR®

 

Czy wiesz, że…

To już drugi artykuł z serii Odkryj TEMPUR®! W pierwszym opisaliśmy wyjątkowy materiał opatentowany przez tę markę. Chcesz być na bieżąco? Czytaj bloga i śledź nas na TikToku!

Zobacz @salonsnu na TikToku

Nie brakuje mitów o TEMPUR®

Klienci cenią sobie innowacyjny materiał TEMPUR® za liczne właściwości, które korzystnie wpływają na komfort snu. Jednak przed podjęciem decyzji o zakupie mogą się pojawić u Ciebie pewne wątpliwości, wynikające z informacji, jakie krążą w internecie. Dlatego dzisiaj udzielimy wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania. W tym artykule poznasz wiarygodne fakty o produktach TEMPUR®.

Mit: Materace piankowe nie są dobre dla osób z nadwagą

Wiele osób martwi się, że materac piankowy nie będzie dla nich odpowiedni przez wzgląd na problemy z nadwagą. Taka sytuacja może faktycznie dotyczyć niektórych modeli wykonanych ze słabej jakości materiałów. Jednak w przypadku materacy TEMPUR® wspomniane ryzyko niedopasowania w ogóle nie występuje. 

Fakt: Materace TEMPUR® są bardzo wygodne dla osób z nadwagą

Luksusowe materace TEMPUR® to innowacyjne produkty przeznaczone dla użytkowników w każdym wieku, i to niezależnie od ich płci, wagi i budowy ciała. W przypadku osób z dużą nadwagą kluczowy dla komfortu snu będzie prawidłowy dobór twardości materaca.

Modele o zwiększonej twardości idealnie dopasowują się do krzywizn kręgosłupa, dzięki czemu sprawią, że w nocy Twoje mięśnie i stawy będą odpowiednie odciążone, a ciało odpocznie i szybko się zregeneruje.

Zobacz luksusowe materace TEMPUR®

Mit: Materace z pamięcią kształtu utrudniają wstawanie

Gdy zastanawiasz się, jak działa materac z pamięcią kształtu, możesz sobie wyobrażać, że materiał zapadnie się pod Tobą, przez co rano trudniej Ci będzie wstać. W przypadku TEMPUR® działanie tego mechanizmu wygląda zupełnie inaczej. Ten innowacyjny materiał dopasowuje się Twojego ciała, jednak nie powoduje uczucia zapadania.

Fakt: Materiał TEMPUR® ułatwia codzienne wstawanie z łóżka

Dzięki wyjątkowej elastyczności i sprężystości TEMPUR® bez problemu wstaniesz z łóżka, a na powierzchni materaca nie znajdziesz żadnych odkształceń czy wgnieceń. Materiał TEMPUR® swoje cenne właściwości zawdzięcza wykorzystaniu kosmicznej technologii. Zastosowanie miliardów ultrawrażliwych otwartych komórek, które przesuwają się pod wpływem temperatury, powoduje, że materiał błyskawicznie reaguje na ciepło lub jego brak.

Skąd wiadomo, że materace TEMPUR® ułatwiają wstawanie z łóżka? Musisz wiedzieć, że każdy model przed wypuszczeniem na rynek jest poddawanym dokładnym testom. Dzięki temu otrzymujesz doskonały produkt, należący do wyposażenia sypialni segmentu premium.

Łóżko kontynentalne TEMPUR ARC Disc Static

Czy wiesz, że…?

Każdy materac TEMPUR® materac w ciągu 60 godzin od swojego powstania przechodzi do 67 kontroli jakości. Jeśli w trakcie tego procesu choć jedna osoba uzna, że produkt nie spełnia określonych norm, to zostanie on odrzucony i nie trafi do sprzedaży.

Mit: Materace termoelastyczne szkodzą na kręgosłup

Osoby, które na co dzień borykają się z problemami zdrowotnymi, muszą przykładać szczególną uwagę do wyboru właściwego materaca. Idealny model powinien stanowić doskonałe podparcie dla kręgosłupa, a jednocześnie musi też wspierać regenerację mięśni i stawów. Aby osiągnąć ten efekt, warto wybierać produkty, które zostały zarejestrowane jako wyroby medyczne. Inaczej mogą pojawić się problemy. Jednak TEMPUR® doskonale spełnia normy ustanowione dla materacy ortopedycznych.

Materac TEMPUR Pro Plus® SmartCool™

Materac TEMPUR Pro Plus® SmartCool™

Fakt: Materace TEMPUR® wspierają kręgosłup, mięśnie i stawy

W bogatej ofercie TEMPUR® znajdziesz materace i poduszki, które spełniają najwyższe światowe standardy i jednocześnie zdobyły certyfikaty, które poświadczają o ich jakości, trwałości i starannym wykonaniu. 

Jeśli szukasz produktu, który ma status wyrobu medycznego lub został wyprodukowany w taki sposób, aby nie zaszkodzić środowisku naturalnemu, to wybierz modele, które mają takie certyfikaty LGA, TUV, Oeko-TEX i CE. Wówczas zyskasz pewność, że materac świetnie spełni swoją funkcję i zapewni Ci zdrowy sen.

Zobacz ortopedyczne materace TEMPUR®

Mit: Materace z pianki brzydko pachną

Przeglądając fora internetowe, możesz się spotkać z opinią, że materace z pianki brzydko pachną. Jeśli obawiasz się nieprzyjemnego zapachu, to postaramy się szybko rozwiać Twoje wątpliwości. Faktycznie materac TEMPUR® może wydzielać charakterystyczną woń zaraz po rozpakowaniu go z folii. Ten zapach będzie podobny do zapachu nowego samochodu lub nowych mebli

Jednak musisz pamiętać, że taka sytuacja jest absolutnie normalna i dotyczy wszystkich materacy piankowych. Specyficzna woń jest spowodowana oddychaniem materiału po wyjęciu go z opakowania. Zapach nowości jest zupełnie nieszkodliwy i szybko znika. Jeśli chcesz przyspieszyć ten proces, to przewietrz mieszkanie lub umieść materac w dobrze wentylowanym miejscu.

Mit: Do materaca TEMPUR® trzeba długo się przyzwyczajać

Niektóre osoby obawiają się, że gdy zmienią materac, to będą musiały długo się przyzwyczajać do nowego modelu. Wynika to z faktu, że śpiąc na danym materacu, przyzwyczajamy się do jego struktury, twardości, wysokości, a nawet do zapachu.

Fakt: Na TEMPUR® wyśpisz się już pierwszej nocy

Materace marki TEMPUR® są absolutnie wyjątkowe, ponieważ praktycznie nie trzeba się do nich przyzwyczajać. Materiał TEMPUR® jest niezwykle wygodny i od razu idealnie dopasowuje się do ciała. W efekcie już w trakcie pierwszej nocy poczujesz się komfortowo i swobodnie. Ponadto te produkty od lat cieszą się dużym uznaniem wśród klientów i zbierają same dobre recenzje.

Zobacz film, na którym nasi Klienci opowiadają o pierwszej nocy na TEMPUR®. Ich opinie pozytywnie Cię zaskoczą!

https://youtu.be/8s-YWiM5ygY?list=PLbvQbtp5Twh2o0yLx7_jScxYmskS1eUaq

Fakt: TEMPUR® jest bezpieczny dla wszystkich użytkowników

Materiał TEMPUR® uzyskał wszystkie możliwe atesty i pozwolenia. Jest on całkowicie bezpieczny dla wszystkich użytkowników niezależnie od posiadanych schorzeń, alergii czy indywidualnej wrażliwości na wybrane materiały. Potwierdzeniem doskonałej jakości produktów marki TEMPUR są liczne certyfikaty i wielu zadowolonych klientów na całym świecie.

Fakt: TEMPUR® nie powoduje pocenia się w nocy

Materace piankowe reagują na ciepło, ale same z siebie go nie wytwarzają. Jest to zasadnicza różnica, o której warto pamiętać, decydując się na wybór materaca. Materiał TEMPUR® dodatkowo świetnie odprowadza wilgoć i poprawia cyrkulację powietrza. 

Ponadto do wybranych modeli możesz dokupić pokrowiec z technologią CoolTouch™, która zapewnia przyjemne uczucie chłodu i umożliwia szybkie odprowadzenie nadmiaru ciepła w trakcie snu.

Dlaczego niektóre osoby twierdzą, że jest im za ciepło, gdy śpią na materacu piankowym? Prawdopodobnie ich odczucia nie są spowodowane samym materacem, tylko źle dobraną pościelą. Zbyt gruba warstwa materiału, który nie przepuszcza powietrza, może łatwo doprowadzić do przegrzania i nocnych potów. Wówczas dobrym rozwiązaniem będzie wymiana pościeli na cieńszą, na przykład wykonaną z przewiewnej tkaniny. Właśnie taka jest pościel TEMPUR®.

Pokrowiec Tempur CoolTouch

Wyjątkowo miękki pokrowiec z technologią CoolTouch™.

Zobacz delikatną i piękną pościel TEMPUR®

Fakt: Materac TEMPUR® po latach może delikatnie zmienić kolor

Martwisz się, że materac TEMPUR® wraz z upływem czasu zmieni kolor na żółty i trzeba go będzie wymienić? Nic bardziej mylnego! Choć modele piankowe faktycznie mogą lekko zmienić kolor w trakcie użytkowania, to jednak jest to całkowicie naturalny proces, który w żaden sposób nie wpływa na ich właściwości.

Dlaczego kolor się zmienia? Dzieje się tak, gdy komórki znajdujące się wewnątrz materiału są wystawione na działanie tlenu. Zmiany w kolorze zwykle są nieznaczne i nie wiążą się z koniecznością wymiany materaca. Warto podkreślić, że trwałość materiału TEMPUR jest szacowana na okres 10-15 lat, a na każdy produkt otrzymasz wieloletnią gwarancję.

Fakt: Materac TEMPUR® jest wart swojej ceny

Niektórzy zastanawiają się, czy materace piankowe muszą być drogie. Oczywiście, że nie. Na rynku znajdziesz wiele tańszych modeli. Jednak jeśli zależy Ci na komforcie, bezpieczeństwie i wysokiej jakości, to zdecydowanie lepiej będzie wybrać sprawdzony produkt. 

Wyższa cena materacy TEMPUR® jest uzasadniona zaawansowanym procesem produkcyjnym oraz licznymi właściwościami, które sprawiają, że jest to produkt luksusowy.

https://youtu.be/RNTBsjP5pHw

Odrzuć mity, sprawdź fakty i wybierz TEMPUR®!

Jak widzisz, istnieje wiele mitów związanych z materacami piankowymi, które nie znajdują zastosowania w przypadku produktów marki TEMPUR®. Ten innowacyjny materiał znacząco się wyróżnia na tle konkurencji. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości snu, to odwiedź naszą Strefę TEMPUR® i wybierz coś dla siebie.

Sprawdź luksusowe produkty TEMPUR® w naszym sklepie 

Zdjęcia: TEMPUR® Polska

{hook h="CETemplate" id="49"}