tel. 506 626 678 email

Gdzie najlepiej kupić materac do spania - w sklepie stacjonarnym czy online?

 

Wygodny materac do spania to najważniejszy element w całej sypialni. Zależy od niego nie tylko komfortowy wypoczynek, ale również nasze zdrowie. Kiedy zatem przyjdzie pora na nowy materac do spania, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu. Kupno materaca wydaje Ci się skomplikowane? Sprawa staje się prostsza, gdy masz fachowe doradztwo. Przeczytaj ten artykuł, żeby dowiedzieć się, co lepiej wybrać - sklep stacjonarny czy internetowy. Rozważ plusy i minusy obu możliwości.

Gdzie najlepiej kupić materac do spania - ważna decyzja

Żeby cieszyć się jak najlepszym materacem, trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. W końcu chodzi o wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Na naszym blogu pisaliśmy już o rodzajach materacy, a także o tym, kiedy wymienić materac na nowy. W tym artykule zajmiemy się wyborem sklepu. 

Obecnie funkcjonuje wiele punktów, w których możesz kupić materac. Jeśli jednak chcesz czuć się bezpiecznie i skorzystać z fachowej obsługi klienta, wcześniej rzuć okiem na opinie o danym sklepie. W celu dobrania idealnego modelu, polecamy miejsca, w których można zapoznać się z szeroką gamą produktów różnych producentów i skorzystać z doradztwa godnego zaufania sprzedawcy.

Jakie są zalety zakupu materaca w sklepie internetowym?

Obecnie w Internecie możesz kupić dosłownie wszystko, również różne rodzaje wygodnych materacy. 

Niezależnie od tego, na jaki model postawisz - piankowy, sprężynowy czy hybrydowy, o każdym z nich znajdziesz w sieci wiele informacji. 

Zakup materaca przez Internet jest zdecydowanie wygodniejszy, ponieważ cała transakcja to zaledwie kilka kliknięć. Nie trzeba wychodzić z domu, więc oszczędzasz dodatkowy czas.

Sklep online (taki jak nasz) zwykle zawiera bogaty asortyment oraz prowadzi bloga, na którym przeczytasz, czym kierować się przy wyborze idealnego materaca i jak dobrać go do swoich potrzeb.

A nawet jeśli nie jesteś w stanie znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania, często możesz skorzystać z czatu, aby uzyskać dodatkowe informacje opisujące wybrany produkt.

Zakup materaca do łóżka online - wady

Chociaż kupno materaca online jest szybkie i wygodne, ma zarówno plusy, jak i minusy. Jednym z minusów jest fakt, że kupując materac w sklepie internetowym nie masz możliwości przetestowania go i sprawdzenia, czy rzeczywiście wstępny wybór okazał się trafny. Położenie się na materacu to bardzo istotny element, ponieważ już od pierwszego momentu jesteś w stanie wyczuć, czy materac jest komfortowy i czy ma odpowiednią twardość.

Przy wyborze materaca online pozostaje jedynie zdać się na teorię i dokładnie zapoznać się z opisem właściwości pianki, lateksu oraz sprężyn. W taki sposób może być Ci trudno ocenić, co będzie wygodniejsze - delikatny materac piankowy czy raczej twardsze podparcie.

Jeśli zatem chcesz kupić dobry materac, warto poszukiwania urozmaicić wizytą w profesjonalnym sklepie stacjonarnym.

https://youtu.be/vj3irAmsD_c

Materac Diverso Mollyflex - najlepszy materac dla niezdecydowanych oraz dla par. Zobacz dlaczego!

Czy warto kupić materac w sklepie stacjonarnym?

Drugie rozwiązanie to stacjonarny punkt sprzedaży - bardzo bezpieczne miejsce, jeśli chodzi o kupno materaca. W takim sklepie masz dostęp do wielu modeli, które możesz przetestować.

Na własne oczy zobaczysz (i poczujesz!), czym charakteryzuje się materac sprężynowy lub lateksowy, a czym modele termoelastyczne. Poznasz różnicę między modelem jedno- a dwustronnym. Położysz się na materacu twardym i miękkim. Dzięki takiej wizycie bez trudu wybierzesz odpowiedni model, który zapewni Ci optymalny komfort snu. Poza tym rozmowa z doradcą pomoże Ci zdecydować, jaki rozmiar materaca wybrać.

Dodatkowo, wizyta w sklepie daje możliwość skorzystania z kompleksowej pomocy doradcy, który podpowie, jaki rodzaj produktu byłby najlepszy oraz na jaką twardość materaca się zdecydować. Sprawdzi również, czy dany model zapewnia pożądane podparcie. To szczególnie ważne, jeśli masz problemy z kręgosłupem. Będąc w salonie stacjonarnym, kupisz materac do łóżka idealnie dostosowany do Twoich wymagań.

Zakup materaca w sklepie stacjonarnym - czy ma jakieś wady?

Mimo wielu zalet dobierania materaca w sklepie stacjonarnym, zdarzają się osoby, które podchodzą do tej formy sceptycznie. Powodem są między innymi ograniczone godziny otwarcia sklepu. W sklepie internetowym możesz w każdej chwili, szybko i bezproblemowo zamówić interesujący Cię materac. Poza tym, ze względu na zróżnicowany metraż ekspozycji, w salonie stacjonarnym nie ma możliwości prezentowania całego asortymentu. Online na pewno dostępna jest większa ilość materacy i akcesoriów.

Przetestuj materac w naszym salonie, zrób zakupy online

Czy wiesz, że wcale nie musisz wybierać, między zakupami w salonie stacjonarnym a sklepie online? Dajemy Ci niezwykłą możliwość - przetestuj produkt w salonie, a jeśli Ci się spodoba, zamów go online.

W naszych sklepach stacjonarnych mamy szeroką gamę zdrowych i wygodnych materacy. W czasie wizyty otrzymasz też profesjonalną pomoc doradców, którzy podpowiedzą, jaki materac wybrać. Przyjdź i sprawdź, jak łatwo i przyjemnie można odnaleźć swój materac. 

Zapoznaj się również z ofertą online! W naszym sklepie internetowym znajdziesz wszystko, aby zapewnić sobie spokojny, zdrowy sen. Oferujemy wiele modeli materaców, które szybko zamówisz bez wychodzenia z domu. I pamiętaj - u nas zawsze dostawa jest bezpłatna.

Zobacz wszystkie materace w naszym e-sklepie

Ilustracja tytułowa: CardMapr.nl / unsplash.com
Ilustracja: Sincerely Media / unsplash.com

{hook h="CETemplate" id="52"}