tel. 506 626 678 email

Produkty

Jaki materac przy skoliozie?

bookmark_borderTagi:   Poradniki, Przed zakupem
Wybór odpowiedniego materaca dla osoby ze skoliozą może przynieść wielką ulgę. Przeczytaj, jak znaleźć dobry materac medyczny! Porad udzielają doświadczeni konsultanci naszych salonów!
 

Jaki materac wybrać przy skoliozie?

Osoby cierpiące na skoliozę będą potrzebowały materaca i poduszki, który zapewnią spokojny i zdrowy sen. W takim wypadku doskonale sprawdzą się nowoczesne modele ortopedyczne z wydzielonymi strefami twardości, które umożliwiają idealne dopasowanie struktury podłoża do kształtu i ciężaru ciała.

Dla osób z wadą postawy dobrym wyborem będą modele posiadające status wyrobu medycznego. Zaliczają się do nich materace piankowe termoelastyczne oraz sprężynowe multipocket, dostępne w naszym sklepie intetnerowym. Te materace na skoliozę są wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu stanowią stabilne i bezpieczne podparcie dla kręgosłupa. Na takim podłożu wygodnie się ułożysz i zaśniesz w wybranej przez siebie pozycji.

Materac TEMPUR Pro® twardy lub średnio twardy — najlepszy materac na problemy z kręgosłupem

Materace z pianki termoelastycznej szybko reagują również na temperaturę i zapobiegają drętwieniu kończyn oraz zapadaniu się ciała. To modele, które mogą realnie przyczynić się do zmniejszenia bólu oraz do osiągnięcia lepszych rezultatów podczas rehabilitacji.

Czy materac może pomóc przy skoliozie?

Osoby ze zdiagnozowaną skoliozą muszą wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia korekcyjne. Rehabilitacja polega przede wszystkim na wyeliminowaniu skrzywienia i towarzyszących mu przykurczów. Regularne ćwiczenia pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty przynoszą bardzo dobre rezultaty. Jednak leczenie skoliozy wymaga czasu i ogromnej determinacji.

Dlatego w okresie rehabilitacji warto zaopatrzyć się w dobrej jakości materac, który odciąży kręgosłup i ułatwi przybranie prawidłowej postawy ciała podczas snu. Modele, które wspomagają redukcję napięcia, nie uciskają kręgosłupa i nie wywołują dolegliwości bólowych. Taki materac zapewni choremu komfort i sprawi, że rano wstanie wypoczęty i pełen energii.

Materasso Gdańsk — materac wysokoelastyczny, który może pomóc przy skoliozie

Przy skoliozie niezwykle istotne jest również równomierne rozłożenie nacisku ciała na materac oraz prawidłowe dopasowanie twardości zastosowanego modelu do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Skolioza — najważniejsze informacje

Skolioza to boczne skrzywienie kręgosłupa, do którego często dochodzi podczas skoków wzrostowych. To schorzenie diagnozuje się, gdy kąt skrzywienia przekracza 10 stopni. Deformacja kręgosłupa obejmuje aż trzy płaszczyzny. W wyniku skoliozy dochodzi do skrzywienia kręgosłupa w płaszczyźnie strzałkowej, czołowej i poziomej.

To schorzenie rozwija się w obrębie odcinka piersiowego i lędźwiowego oraz może mieć różny stopień nasilenia. Na skutek deformacji kręgosłup ma kształt litery "S", co utrudnia choremu przybranie prawidłowej postawy podczas wykonywania codziennych czynności oraz może prowadzić do powstawania bolesnych przykurczów. Lekarze wyróżniają kilka rodzajów skoliozy:

  • idiopatyczną;
  • pochodzenia nerwowo-mięśniowego;
  • pochodzenia kostnego;
  • wrodzoną;
  • czynnościową.

Rozpoznanie skoliozy zwykle nie jest trudne. Najczęstszym objawem jest nierówne ustawienie barków, asymetria talii i nierównomiernie wystające łopatki. Chory może mieć tendencję do pochylania ciała w jedną ze stron, przez co ustawienie miednicy również będzie nieprawidłowe. Skolioza może występować u zarówno u dzieci, jak i dorosłych, a jej leczenie polega głównie na rehabilitacji, gimnastyce korekcyjnej i noszeniu specjalnych gorsetów. W wyjątkowo trudnych przypadkach konieczne będzie przeprowadzenie operacji.

Wybierz dobry materac przy skoliozie i wygraj z chorobą

Nieleczona skolioza może prowadzić do zmian, które będą bardzo trudne do cofnięcia. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie skoliozę i nie chcesz, aby proces deformacji postępował, wykonuj regularne i intensywne ćwiczenia pod okiem doświadczonego specjalisty. Prawidłowo dobrany materac zwiększy Twój komfort i sprawi, że będziesz miał więcej sił do walki z tym schorzeniem.

Jeśli chcesz wiedzieć, jakie są opcje dla osób ze skoliozą, skontaktuj się z nami. Pomogliśmy już wielu osobom w wyborze bezpiecznego dla zdrowia materaca, który naprawdę pomógł!

Zdjęcie główne: ba-tik / pexels.com

Marzanna doradca Komfort Snu
Marzanna

Doradca klienta w Komfort Snu od 13 lat

 
  Podziel się ze znajomymi: