tel. 506 626 678 email

Produkty

Jaki materac na dyskopatię — przepuklinę kręgosłupa?

bookmark_borderTagi:   Poradniki, Przed zakupem
Schorzenia kręgosłupa mogą powodować bardzo duży ból i drętwienie kończyn. Jeśli cierpisz na dyskopatię lędźwiową, możesz zaznać ulgi, wybierając odpowiedni materac. Przeczytaj i dowiedz się więcej!
 

Jaki materac przy dyskopatii lędźwiowej wybrać?

Dyskopatia lędźwiowa to schorzenie, które powoduje ból o bardzo dużym nasileniu, co w dłuższej perspektywie czasowej może znacząco osłabić mięśnie. Dlatego zarówno podczas leczenia, jak i zaraz po nim warto wzmacniać poszczególne partie mięśni, poprzez wykonywanie ćwiczeń, które pomogą utrzymać kręgosłup w jak najlepszej kondycji.

Jednym ze sposobów na wzmocnienie mięśni będzie również wybranie materaca, który zapewni ciału optymalne ułożenie. Takie podłoże nie może być zbyt twarde, ponieważ wówczas krzywizny kręgosłupa nie będą prawidłowo podparte. Z kolei zbyt miękki model sprawi, że ciało będzie się zapadać, a chory w nocy z trudem obróci się na drugi bok. Złotym środkiem są materace termoelastyczne wykonane z wyjątkowego materiału TEMPUR®. Dostępne w różnych odczuciach twardości, są doceniane przez osoby z przepukliną kręgosłupa.

Jeśli cierpisz na dyskopatię, szukaj materaca, który jest wyrobem medycznym i ma stosowny certyfikat. Nowoczesne modele kieszeniowe mają unikalną budowę, dzięki której pacjent może wygodnie ułożyć się w łóżku i skuteczne odciążają kręgosłup.

Na naszym blogu znajdziesz poradnik wyjaśniający, jak spać przy dyskopatii, żeby odciążyć kręgosłup. Wypróbuj te podpowiedzi!

Natomiast modele wykonane z pianki zapamiętują kształt ciała i dostosowują się do indywidualnych potrzeb użytkownika. Możesz też przetestować materace hybrydowe, które łączą w sobie zalety pianki i precyzyjnych sprężyn.

Materac na przepuklinę kręgosłupa — jak może pomóc?

Podstawą skutecznego leczenia przepukliny kręgosłupa jest uśmierzenie bólu i usunięcie przyczyny jego powstania. Lekarz powinien przepisać pacjentowi odpowiednie leki i wypisać skierowanie na rehabilitację.

Podczas leczenia chory musi bardzo się oszczędzać i dużo wypoczywać, żeby dodatkowo nie obciążać kręgosłupa.

Jeśli zastanawiasz się, jaki materac do spania na kręgosłup zamówić, postaw na solidne i sprawdzone produkty. Materac wykonany z dobrej jakości materiałów może pomóc pacjentowi złagodzić doznania bólowe i zniwelować nieprzyjemne drętwienie.

Model o odpowiednio dobranej twardości będzie stanowił stabilne podparcie dla kręgosłupa i skutecznie odciąży odcinek lędźwiowy. W efekcie w nocy ciało będzie odpoczywało, a mięśnie i stawy szybko się zregenerują.

Dobry materac korzystnie wpłynie na jakość snu i poprawi ukrwienie tkanek. Na takim podłożu chory będzie mógł przybrać optymalną dla siebie pozycję, dzięki czemu z łatwością zaśnie i doskonale się wyśpi.

Dyskopatia lędźwiowa — dowiedz się więcej o tym schorzeniu

Dyskopatia lędźwiowa (zwana inaczej przepukliną jądra miażdżystego) to zespół charakterystycznych objawów, które pojawiają się w wyniku zmian degeneracyjnych dysków międzykręgowych kręgosłupa. Dyski skutecznie amortyzują wstrząsy, na które codziennie narażony jest kręgosłup. Z czasem ich struktura może ulec uszkodzeniu na skutek siedzącego trybu życia, nadwagi, przeciążenia, urazów lub różnego rodzaju chorób. Wówczas dochodzi do wypadnięcia dysku, który naciska na nerwy, wywołując tym samym ogromny ból.

Do podstawowych objawów dyskopatii lędźwiowej zaliczono:

  • nagły, przeszywający ból w dolnej części kręgosłupa;
  • zaburzenia czucia;
  • drętwienie i mrowienie kończyn;
  • niedowłady mięśni;
  • zawroty głowy.

Gdy wypada dysk, chory może poczuć paraliżujący ból, który całkowicie go unieruchomi. W takim wypadku niezbędna będzie konsultacja lekarska, na podstawie której specjalista oceni stan pacjenta i zaleci stosowne leczenie. W trakcie leczenia i rehabilitacji warto złagodzić ból, wybierając odpowiedni materac.

Znajdź materac na ból kręgosłupa w naszym sklepie

Bolesne schorzenia kręgosłupa mogą na dłuższy czas wykluczyć z życia zawodowego i społecznego. Dlatego to ważne, by szybko podjąć adekwatne leczenie i zadbać o swoje zdrowie. Zakup sprawdzonego materaca o odpowiednich właściwościach to dobry sposób, by umożliwić ciału regenerację w trakcie nocnego wypoczynku.

Chcesz wiedzieć, jaki materac najlepiej wybrać? Nasi doradcy są do Twojej dyspozycji. Pomogliśmy już wielu osobom znaleźć odpowiedni produkt!

Ilona Salon Snu
Ilona

Doradca klienta w Komfort Snu od 11 lat

 
  Podziel się ze znajomymi: