tel. 506 626 678 email

Produkty

Blog nawigacja

Poduszka do spania na boku – jaką wybrać?

bookmark_borderTagi:   Często zadawane pytania, Przed zakupem
Spanie na boku jest bardzo popularne, ale zakup poduszki zapewniającej odpowiednie podparcie, może być trudny. Jaka poduszka do spania na boku jest najlepsza? Weź pod uwagę czynniki opisane w tym artykule.
 

Poduszka do spania na boku — dlaczego warto ją mieć?

Spanie na boku jest zdecydowanie zdrowsze dla ludzkiego organizmu niż spanie na brzuchu. Przy takim ułożeniu ciała możesz swobodnie oddychać przez sen, a Twoje narządy nie odczuwają żadnego dodatkowego ucisku. Pozycja na boku to także dobra metoda, żeby odciążyć odcinek kręgosłupa szyjnego i zredukować napięcie związane z długotrwałym przebywaniem w pozycji siedzącej. 

Specjaliści wskazują, że najlepszym sposobem na udany nocny wypoczynek jest spanie na lewym boku, ponieważ w tej pozycji serce lepiej pracuje.

Podczas snu głowa, kark i szyja muszą mieć prawidłowe podparcie. Jeśli rano często odczuwasz ból karku, głowy i szyi lub ramion, to prawdopodobnie dotychczasowa poduszka jest za wysoka lub za niska. 

Prawidłowo dobrana poduszka do spania na boku spowoduje, że w trakcie snu kręgosłup znajdzie się w anatomicznej pozycji, która jest dla niego optymalna. W efekcie wszystkie przeciążenia zostaną zniwelowane, a Ty rano obudzisz się w doskonałej formie. 

Dobra wiadomość jest taka, że jeśli śpisz na boku, w naszym sklepie znajdziesz odpowiednią poduszkę, która odciąża kręgi szyjne. Żeby ułatwić Ci podjęcie decyzji, stworzyliśmy ten artykuł. Przeczytaj, dlaczego warto wypoczywać na boku i jak odpowiednio dobrana poduszka zapewnia komfortowe odparcie dla głowy w czasie snu!

Jakie cechy powinna mieć poduszka dla osób śpiących na boku?

Jeśli chcesz przespać całą noc w wygodnej pozycji, powinieneś wybrać poduszkę, która jest dopasowana do Twoich preferencji i kształtu ciała. Możesz się zastanawiać, jaki model sprawdzi się najlepiej. Zwróć uwagę na kilka istotnych cech:

  • Odpowiednie wypełnienie. Najpopularniejsze poduszki do spania na boku to modele termoelastyczne i lateksowe. Takie wypełnienie jest odporne na wygniatanie i nie odkształca się wraz z upływem czasu. W naszym sklepie internetowym znajdziesz różne modele poduszek, wykonane z odpowiednich gatunków pianek syntetycznych lub naturalnych.
  • Kształt. Klienci mogą wybrać modele klasyczne lub tzw. ortopedyczne (czyli poduszki o statusie wyrobu medycznego) z odmiennym wypełnieniem. Klasyczne poduszki najczęściej mają prostokątny kształt i charakterystyczne wybrzuszenie w centralnej części. Natomiast wyroby medyczne są precyzyjnie wyprofilowane. Kształtem przypominają wzbierającą falę lub są podłużne i lekko wypukłe.
  • Długość. Tradycyjna poduszka do spania na wznak najczęściej przypomina podłużny wałek lub długi prostokąt. Tak wyprofilowany kształt sprawia, że kręgosłup przyjmuje odpowiednią pozycję w czasie snu.
  • Wysokość poduszki. W naszym sklepie wiele rozmiarów poduszek. Dla osoby dorosłej odpowiednia poduszka ma około 13 cm wysokości.
  • Możliwość prania pokrowca. Najlepiej wybrać poduszkę, której poszewkę można zdjąć i wyprać. Dzięki temu łatwiej zadbać o higienę i cieszyć się komfortowym podparciem dla głowy przez długi czas.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę? Między innymi potrzeby domowników. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich jest szczególnie wrażliwy, pomyśl o poduszce antyalergicznejWięcej informacji o na temat tych produktów znajdziesz w aktualnym rankingu poduszek antyalergicznych.

Poza tym to ważne, by idealnie dopasować poduszkę do spania do posiadanego materaca. Jeśli materac się zapada, to nawet najlepsza poduszka nie zapewni komfortowego snu. Natomiast gdy oba te elementy dobrze ze sobą współgrają, doskonale się wyśpisz, a rano będzie Cię rozpierać pozytywna energia!

Poduszka ortopedyczna do spania na boku — czy to coś dla Ciebie?

Jeśli szukasz specjalistycznej poduszki do spania na boku, to sprawdź modele nazywane dawniej ortopedycznymi. Chodzi o poduszki, które uzyskały status wyrobu medycznego.

Wspomniane produkty swoje prozdrowotne właściwości zawdzięczają piankom termoelastycznym i lateksowym, z których je wykonano. Taka ergonomiczna, wygodna poduszka zapewni Ci komfort cieplny i sprawi, że Twój kręgosłup właściwie się ułoży. 

Nowoczesne wyroby medyczne przeznaczone do spania na boku są także wyjątkowo elastyczne i wytrzymałe, dzięki czemu równomiernie rozkładają ciężar ciała. Wszystko to składa się na zdrowy sen i pomaga zniwelować bóle kręgosłupa.

TEMPUR Original™ - poduszka stworzona dla tych, którzy śpią na boku

Zobacz film i przekonaj się, jak wyjątkowa jest poduszka TEMPUR Original™, zaprojektowana z myślą o osobach, które śpią na boku lub na plecach. Uwaga! Zaprezentowana na filmie poduszka to jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Pamiętaj, że poduszka o statusie produktu medycznego powinna być używana zgodnie z zaleceniami producenta. Tylko wtedy w 100% spełni swoje zadanie. Jak na niej spać? Połóż głowę mniej więcej na środku, tak by wypustki znajdowały się między głową a ramionami. Niektóre modele posiadają dwie fale o różnej wysokości i szerokości. Wówczas wypróbuj obie strony poduszki na boku i zdecyduj, która opcja bardziej Ci odpowiada. 

Najlepszą poduszkę do spania na boku znajdziesz w naszym sklepie!

Zadbaj o zdrowie kręgosłupa i wybierz poduszkę z naszej oferty. Dla śpiących na boku proponujemy szereg modeli, które zagwarantują doskonałą jakość snu. Przejrzyj dostępne modele, także te w dziale Outlet.

W wyborze pomogą Ci nasi konsultanci - możesz do nas napisać, zadzwonić albo przetestować poduszki w stacjonarnych salonach Komfort Snu w Bydgoszczy i Toruniu. Mamy nadzieję, że z naszymi poduszkami wyśpisz się doskonale!

Zdjęcia: TEMPUR®

Marzanna doradca Komfort Snu
Marzanna

Doradca klienta w Komfort Snu od 13 lat

 
  Podziel się ze znajomymi: