tel. 506 626 678 email

Produkty

Blog nawigacja

Jak prawidłowo spać na poduszce ortopedycznej?

bookmark_borderTagi:   Poradniki, Zdrowy sen
Zakup poduszki o statusie wyrobu medycznego to ważny krok w kierunku pokonania bólu pleców i przewlekłego bólu szyi. W tym artykule przeczytasz, jak prawidłowo spać na takiej poduszce!
 

Dlaczego warto mieć specjalistyczną poduszkę do spania?

W ofercie naszego sklepu znajdziesz specjalistyczne poduszki, które są certyfikowanymi wyrobami medycznymi. Do roku 2023, a więc przed nowelizacją prawa o wyrobach medycznych, często nazywano je poduszkami ortopedycznymi, medycznymi, rehabilitacyjnymi itp. Określenia te wskazywały, że specjalistyczne poduszki mogą wspierać profilaktykę i leczenie różnych dolegliwości.

Obecnie używamy wyłącznie nazw: „poduszki o statusie wyrobu medycznego” lub „wyroby medyczne”. Jednak właściwości tych produktów pozostały niezmienne. Profilowane poduszki w różnych kształtach i rozmiarach to odpowiedź na potrzeby osób, które walczą z chorobami układu kostno-stawowego i napięciem mięśniowym.

Jeśli chcesz uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości bólowych, powinieneś starannie wybrać model, który będzie idealnie dopasowany do Twojej wagi, wzrostu i pozycji, którą najczęściej przyjmujesz w trakcie snu. Dobra poduszka ortopedyczna powinna także "zapamiętywać" kształt Twojego ciała i zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza.

Wyroby medyczne - czy są dla każdego?

Wbrew obiegowej opinii, poduszki o statusie wyrobu medycznego nie są przeznaczone wyłącznie dla osób, które walczą ze schorzeniami układu kostno-stawowego. W gruncie rzeczy każdy może skorzystać z ich zalet i zadbać o prawidłowe ułożenie ciała, głowy i szyi. 

Niezależnie od przyczyny, dla której korzystasz z takiej poduszki do spania, przeczytaj ten artykuł. Wyjaśniamy, jak odpowiednio dobrana poduszka pomaga w czasie snu na boku, na plecach, a nawet na brzuchu!

Prawidłowe spanie na poduszce ortopedycznej a pozycja snu

Tak zwana poduszka ortopedyczna to specjalistyczny wyrób medyczny, który umożliwia spanie na plecach, na boku lub na brzuchu. Możesz zastanawiać się, jak z niej korzystać, aby uzyskać najlepsze efekty. Wielu lekarzy i specjalistów podkreśla, że najzdrowsze dla organizmu jest spanie na plecach lub na boku. Właśnie te pozycje pozwalają odciążyć najważniejsze narządy, sprzyjają zachowaniu naturalnej krzywizny kręgosłupa oraz ułatwiają swobodne oddychanie. Na szczęście dostępne w naszym sklepie wyroby medyczne pomagają w przyjęciu takiej postawy!

Jak ułożyć poduszkę ortopedyczną do spania na boku?

Jeśli lubisz spać na boku, wybierz poduszkę z dwoma wybrzuszeniami w kształcie fal o różnej wysokości, czyli model przeznaczony do spania w tej pozycji. Szyję oprzyj wygodnie na wyższym wybrzuszeniu w taki sposób, aby poduszka idealnie przylegała do ciała. W efekcie szyja i kark będą idealnie podparte, co pozwoli zredukować napięcie i korzystnie wpłynie na cały kręgosłup.

Właściwie dobrana poduszka na ból karku to świetne wyposażenie sypialni. Jeśli najczęściej zasypiasz na boku, taki wyrób medyczny znacznie zwiększy komfort codziennego wypoczynku.

Jak używać poduszki ortopedycznej do spania na plecach?

Dla osób śpiących na plecach prawidłowe ułożenie poduszki będzie kluczowe. Przyda Ci się poduszka z dwoma wybrzuszeniamiOsoby leżące na plecach muszą skierować niższy bok poduszki w stronę ciała. Jeśli w nocy zapragniesz zmienić pozycję, to wystarczy, że obrócisz poduszkę o 180 stopni. Na naszym blogu możesz znajdziesz jeszcze więcej informacji o tym, jak wybrać poduszkę do spania na plecach.

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać do spania na brzuchu?

Choć specjaliści odradzają spanie w ten sposób, to jednak w uzasadnionych przypadkach można się zdecydować na taką pozycję. To ważne, aby mieć odpowiednią poduszkę do spania na brzuchu

Dobrym pomysłem będzie płaska poduszka ze specjalnymi wycięciami na szyję i ręce. Jak na niej spać? Głowę umieść na środku, a ręce delikatnie wsuń pod poduszkę. W tej pozycji pamiętaj, by nie unosić rąk do góry, żeby nie doprowadzić do powstania parestezji kończyn górnych.

Jak przyzwyczaić się do specjalnej poduszki z atestem medycznym?

Poduszka o statusie wyrobu medycznego swoim kształtem i strukturą znacząco różni się od tradycyjnych modeli. Dlatego na początku może być Ci trudno na niej zasnąć. 

Jeśli chcesz przyzwyczaić się do poduszki o właściwościach ortopedycznych, daj sobie przynajmniej 1-2 tygodnie, żeby oswoić się z nową sytuacją. Poświęć trochę czasu na odpowiednie ułożenie ciała. Z czasem przybranie właściwej pozycji nie będzie już stanowić problemu, a wówczas szybko zaśniesz i doskonale się wyśpisz.

Sprawdź uniwersalne poduszki ortopedyczne dostępne w naszym sklepie

Poduszka ergonomiczna z pianką memory to świetna opcja dla osób, które cenią sobie wygodę i innowacyjne rozwiązania. Elastyczna pianka zapamiętuje kształt ciała, dlatego powinna być użytkowana tylko przez jedną osobę. Jak spać na poduszce ergonomicznej z funkcją memory? W tym przypadku bardzo istotne będzie pierwsze użycie tego produktu. Ułóż się wygodnie na poduszce i odczekaj chwilę, a poczujesz, jak pianka delikatnie się zapada i otula Twoje ciało. Przy każdym kolejnym użyciu poduszka wiernie odtworzy zapamiętany wzór. 

Spanie na poduszce, która jest wyrobem medycznym, to czysta przyjemność i doskonały sposób, by zadbać o swój kręgosłup. Wyroby medyczne są polecane osobom młodym, seniorom, alergikom, a także pacjentom w trakcie rehabilitacji. Jeśli chcesz cieszyć się doskonałą formą każdego dnia, to koniecznie zamów poduszkę ortopedyczną dostosowaną do Twoich potrzeb.

Nasi konsultanci chętnie pomogą Ci dobrać odpowiednią poduszkę. Napisz do nas lub zadzwoń. Możesz też odwiedzić jeden ze stacjonarnych salonów Komfort Snu w Bydgoszczy lub Toruniu i na miejscu otrzymać fachową pomoc.

Zdjęcie główne: pexels.com

Marzanna doradca Komfort Snu
Marzanna

Doradca klienta w Komfort Snu od 13 lat

 
  Podziel się ze znajomymi: