tel. 506 626 678 email

Produkty

Blog nawigacja

Czym są poduszki o statusie wyrobu medycznego?

bookmark_borderTagi:   Często zadawane pytania, Zdrowy sen
Poduszki o statusie wyrobu medycznego to grupa produktów stworzona specjalnie z myślą o osobach, które borykają się z różnymi schorzeniami odcinka szyjnego kręgosłupa. Tego rodzaju poduszki mają za zadanie znacząco poprawić jakość snu. Co jeszcze warto wiedzieć o poduszkach, które mają status wyrobu medycznego?
 

Poduszka, która jest wyrobem medycznym – do czego służy?

Określenie „poduszka o statusie wyrobu medycznego” jest stosowane w stosunku do wybranej grupy produktów. Producent może go używać tylko wtedy, gdy produkt został przetestowany i uzyskał certyfikat, który potwierdza jego medyczne zastosowanie. 

Nie oznacza to jednak, że poduszka o statusie wyrobu medycznego sprawi, że Twoje dolegliwości znikną. Może ona jedynie zapobiec ich powstaniu lub znacząco je złagodzić. Jest to zatem nieocenione wsparcie w trakcie leczenia lub rehabilitacji.

Dawniej, przed nowelizacją prawa o reklamie wyrobów medycznych, sprzedawcy używali określenia „poduszka ortopedyczna”. Obecnie stosowana jest prawidłowa nomenklatura, mianowicie: poduszka o statusie wyrobu medycznego.

Wypełnienie poduszek o statusie wyrobu medycznego zwykle jest zrobione z kawałka pianki termoaktywnej, która ma ergonomiczny kształt i może być wzbogacona o specjalne otwory wentylacyjne. 

Poduszki, które są wyrobami medycznymi, powinny:

 • zapewniać prawidłowe ułożenie odcinka szyjnego kręgosłupa w trakcie snu,
 • wypełniać przestrzeń między karkiem, barkiem i głową, a powierzchnią spania,
 • odciążać mięśnie karku i kręgosłupa szyjnego,
 • zapobiegać nadmiernemu napięciu dysków kręgosłupa.

W ofercie renomowanych producentów znajdziesz poduszki o statusie wyrobu medycznego do spania w każdej pozycji. Prawidłowo dopasowana poduszka zapewni Ci zdrowy i regenerujący sen, co bardzo korzystnie wpłynie na Twoje zdrowie.

Pamiętaj też, że produkty medyczne powinny być odpowiednio oznaczone przez producenta. Tylko wtedy masz pewność, że spełniają określone przez ustawodawcę normy. W przypadku poduszek szukaj oznaczenia symbolami ME i CE. Dodatkowo w opisie produktu powinna znaleźć się informacja, że jest to wyrób medyczny i należy go używać zgodnie z opisem lub etykietą. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zawsze może dopytać o szczegóły sprzedawcę.

Poduszki o statusie wyrobu medycznego – poznaj ich właściwości

Poduszki posiadające status wyrobu medycznego znane są ze swoich licznych, prozdrowotnych właściwości. W ofercie znajdziesz modele szczególnie przydatne w czasie rehabilitacji, a także poduszki relaksujące i odprężające. Te wyjątkowe właściwości producenci uzyskują dzięki stosowaniu różnych pian o odpowiedniej wysokości, kształcie i twardości.

Poduszki (wyroby medyczne) są monolityczne. Oznacza to, że zostały wykonane z jednego kawałka pianki, który nie przemieszcza się za każdym razem, gdy kładziemy się na poduszce, tylko zapewnia stabilne i solidne podparcie w trakcie snu. 

Najczęściej wykorzystuje się do tego celu piankę memory, która zapamiętuje kształt ciała i idealnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. 

Warto podkreślić, że to właśnie funkcje pamięci kształtu i monolityczność sprawiają, że poduszka może zostać zaklasyfikowana jako wyrób medyczny, a następnie poddana odpowiednim testom.

Poduszki o statusie wyrobu medycznego – rodzaje

Poduszki o statusie wyrobu medycznego umożliwiają przybranie prawidłowej pozycji w trakcie snu. Aby tak się stało, trzeba dobrać model, który najlepiej będzie odpowiadał Twoim preferencjom. 

Najlepsza poduszka o statusie wyrobu medycznego powinna być przystosowana do pozycji, w jakiej najczęściej śpisz. W naszej ofercie znajdziesz modele przeznaczone do:

 • spania na boku – są to poduszki, które mają kształt fali lub prostokąta, dzięki czemu idealnie wypełniają przestrzeń między szyją a barkiem.
 • spania na plecach – tego rodzaju poduszki są niższe, a niekiedy posiadają także specjalne wycięcie na szyję lub zagłębienie, w którym można wygodnie ułożyć głowę.
 • spania na brzuchu – są to poduszki płaskie w kształcie gwiazdy lub skrzydeł motyla, które umożliwiają optymalne ułożenie głowy i rąk, a także ułatwiają oddychanie przez sen.

Poduszki posiadające status wyrobu medycznego – jakie jest ich zastosowanie?

Dzięki swoim unikalnym właściwościom poduszki ze statusem wyrobu medycznego mają uniwersalne zastosowanie. Po konsultacji z lekarzem możesz je bezpiecznie stosować w przypadku wielu chorób i dolegliwości, a nawet w trakcie rekonwalescencji po zabiegu lub po niektórych urazach. 

Wyroby medyczne dostępne w naszym sklepie znajdują zastosowanie przy takich dolegliwościach, jak:

 • bóle kręgosłupa,
 • zespoły przeciążeniowe kręgosłupa,
 • dyskopatie napięciowe,
 • bóle głowy,
 • zaburzenia snu,
 • bezdech senny,
 • ból szyi,
 • sztywność karku,
 • wdowi garb,
 • spłaszczenie lordozy szyjnej,
 • chrapanie.

Na przykład poduszka na wdowi garb lub spłaszczenie lordozy szyjnej znacząco poprawi Twój komfort snu, dzięki czemu w końcu dobrze się wyśpisz. Warto ją stosować w trakcie leczenia, aby zapobiec dalszemu rozwojowi zmian i przyspieszyć powrót do zdrowia.

Warto podkreślić również, że poduszki o statusie wyrobu medycznego są objęte niższą 8% stawką VAT. W praktyce oznacza to, że są tańsze o 15%. W efekcie bez problemu zamówisz wymarzony model w dobrej cenie. To kolejny argument, który przemawia za kupnem poduszek, które są jednocześnie wyrobami medycznymi. Taki produkt doskonale zabezpieczy Twój kręgosłup przed naciskami i zapewni komfort w trakcie snu.

Oferowane przez nas poduszki nie sprawią, że pozbędziesz się wszystkich dolegliwości – to nie jest cudowny lek na każdą chorobę. Mimo wszystko używanie poduszek o statusie wyrobu medycznego stanowi element skutecznej profilaktyki i terapii.

Jak spać na poduszce, która jest wyrobem medycznym?

Poduszki o statusie wyrobu medycznego często mają dosyć nietypowe kształty. Pełne wykorzystanie potencjału poduszki jest możliwe tylko wtedy, gdy będziesz ją prawidłowo stosować. Jeśli zastanawiasz się, jak spać na poduszce, która jest wyrobem medycznym, śpieszymy z odpowiedzią!

 • Jednym z najpopularniejszych modeli jest poduszka o kształcie fali, która ma dwa boki: niższy i wyższy. Osoby śpiące na boku powinny kłaść głowę na wyższym boku
 • Podobnie jest w przypadku, gdy użytkownik śpi na plecach. Pamiętaj, że poduszkę o kształcie fali możesz dowolnie obracać tak, aby, jak najlepiej dopasować ją do ciała.
 • Gdy śpisz na boku lub na plecach, poduszka powinna idealnie wypełniać przestrzeń między głową a szyją, a dodatkowo musi przylegać do ramion. Jednak same ramiona powinny znajdować się poza poduszką. 
 • Natomiast osoby śpiące na brzuchu powinny ułożyć głowę w centralnej części poduszki, a następnie mogą wygodne zapleść wokół niej ręce.

Teraz już wiesz, co sprawia, że poduszki o statusie wyrobu medycznego są tak wyjątkowe! Wybrane modele możesz wygodnie zamówić w naszym sklepie. Znajdziesz tu najlepsze poduszki na rynku. Zapraszamy!

Zdjęcie główne: pexels.com/kampus-production

Patrycja doradca Komfort Snu
Patrycja

Doradca klienta w Komfort Snu od 6 lat

 
  Podziel się ze znajomymi: