tel. 52 349 33 70 email

Co zrobić ze starym materacem?

Sposobów na pozbycie się starego materaca jest wiele. W naszym artykule podpowiadamy, co zrobić ze starym materacem, gdy zakupiliśmy już nową sypialnię...
 
Coraz częściej kupując nowy materac zastanawiamy się, co zrobić ze starym? Sposobów na pozbycie się wysłużonego materaca jest wiele i jak się okazuje wcale nie jest to takie kłopotliwe. Podpowiadamy, co zrobić ze starym materacem, gdy zakupiliśmy już nową sypialnię.

1. Przekaż materac do recyclingu.

Kupując nowy materac w sklepie, możemy od razu zapytać czy istnieje możliwość oddania starego materaca do recyklingu. Jeśli sprzedawca dysponuje taką usługą odbioru i utylizacji starego materaca, warto dopłacić trochę więcej i od razu pozbyć się kłopotu.

2. Zbiórki odpadów wielkogabarytowych.

Jeżeli sklep, w którym kupujemy nowy materac nie dysponuje usługą utylizacji, możemy poczekać na zbiórkę odpadów wielkogabarytowych organizowanych przez gminę. Najczęściej odbywa się to raz lub dwa razy w miesiącu a informacje o terminach wywozu są dostępne na stronach internetowych firm zarządzających odpadami lub na tablicach ogłoszeniowych w miejscu zamieszkania. Sprawdź, kiedy możesz wystawić stary materac do odbioru i pozbądź się go bez najmniejszego problemu.

Warto jednak pamiętać aby wystawić taki materac lub inny mebel tuż przed planowanym odbiorem. Często się zdarza, że przedmioty codziennego użytku zalegają we wskazanym miejscu dużo szybciej, ulegając rozpadowi, tworząc nieprzyjemny dla oka widok. 

3. Oddaj materac do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych - PSZOK

PSZOK czyli Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zazwyczaj zlokalizowane są na terenie każdej gminy. Zajmują się przyjmowaniem odpadów wielkogabarytowych. Można do nich przywieźć nie tylko zużyte materace, ale też inne elementy wyposażenia domowego. Odpady przyjmowane są bezpłatnie, a szczegółowe zasady są określone w regulaminach poszczególnych obiektów.

Przed udaniem się do Punktu warto zadzwonić i dopytać, czy odpady zostaną przyjęte. Musisz zorganizować transport przedmiotów przeznaczonych do wyrzucenia, a na miejscu samodzielnie je rozładować.

Podajemy najbliższe punkty odbioru PSZOK:

Bydgoszcz: ul. Ołowiana 43, tel. 052 506 59 23, ul. Inwalidów 15, tel. 052 506 59 25, ul. Jasiniecka 7, tel. 052 506 59 24
Toruń: ul. Gen. Józefa Dwernickiego 15-15 a, tel. 695 761 656, ul. Kociewska 35, tel. 512 891 738

4. Podaruj materac organizacji charytatywnej lub schronisku dla zwierząt.

Jeśli nasz stary materac nie jest jeszcze mocno zniszczony i wciąż nadaje się do użytku - możesz pomóc potrzebującym... Organizacje charytatywne, która zajmuje się pomocą osobom bezdomnym i potrzebującym oraz schroniska dla zwierząt z reguły cierpią na brak środków pierwszej potrzeby. W okresie zimowym i nie tylko placówki opiekujące się bezdomnymi czy schroniska dla zwierząt organizują zbiórki kocy, materacy, lub innych przedmiotów, które mogą zapewnić komfort termiczny w chłodne dni.
Sprawdź najbliższe w swojej okolicy punkty pomocy potrzebującym - zadzwoń, zapytaj.

5. „Oddam materac w dobrym stanie za darmo”...

W sytuacji, gdy nasz materac nie nosi śladów zniszczenia możemy wystawić ogłoszenie na portalach społecznościowych czy to przez instytucję charytatywną. Nasze stare posłanie może okazać się potrzebne osobom w trudnej sytuacji finansowej. W ten sposób nie tylko pozbędziemy się zbędnego przedmiotu, ale też zrobimy dobry uczynek.

6. DIY "Do It Yourself", czyli "Zrób To Sam".

W tym temacie z pewnością mogą popisać się osoby bardzo kreatywne z inwencją twórczą. A więc jeśli mamy możliwość wykorzystania starego materaca w sposób odpowiedzialny, bez zaśmiecania okolicy, wykorzystajmy jego elementy w pomysłowy sposób. Oto kilka podpowiedzi:
  • jako nowe poduszki do mebli ogrodowych np. na krzesła, ze starego materaca możemy wyjąć piankę, obszyć kolorowym materiałem i gotowe,
  • jako matę do zabawy dla dzieci, jeśli uda nam się odzyskać większy kawałek, możemy go również obszyć materiałem, w ten sposób zapewnimy wygodne miejsce do zabawy dla naszych dzieci,
  • do ocieplenia budy lub nowe posłanie dla naszego pupila,
  • wymiana nowego obicia w meblach ogrodowych lub obicie pianą np. modnych palet ogrodowych. 

Jeśli jesteś na etapie poszukiwania nowego materaca zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego, w którym kompleksowo pomożemy dobrać nowy materac oraz inne akcesoria do Twojej sypialni.
 

Możesz również sprawdzić aktualne promocje, atrakcyjne oferty wyprzedażowe oraz nowości.
Masz pytania? Zadzwoń tel: 52 335 79 20 , 506 626 678 lub napisz e-mail: sklep@salonsnu.pl -  udzielimy Ci szczegółowych informacji o wszystkich dostępnych produktach.

Ilona Salon Snu
Ilona

Doradca klienta w Komfort Snu od 11 lat

 
Artykuł z kategorii: Artykuły