tel. 506 626 678 email

Czy warto kupić kołdrę puchową?

 

Jakie właściwości powinna mieć dobra kołdra?

Kołdra to produkt, na którym nie warto oszczędzać. Lekkie i przytulne okrycie, wykonane z przewiewnych materiałów korzystnie wpłynie na Twoje odczucia w trakcie snu. Pod taką kołdrą szybko zaśniesz, a rano obudzisz się rześki i wypoczęty. Dobrej jakości kołdra powinna być wykonana z naturalnych materiałów, które są sprężyste i przyjemnie otulają ciało. Modele wykonane z puchu wciąż cieszą się ogromną popularnością, ponieważ ma on świetne właściwości termoizolacyjne, a przy tym jest lekki i zapewnia optymalną cyrkulację powietrza.

Kołdra puchowa – poznaj jej zalety

Kołdry z puchu posiadają wypełnienie z naturalnego puchu gęsiego lub kaczego. Najlepszym wyborem jest puch gęsi, ponieważ ma lepsze właściwości termoizolacyjne niż puch kaczy. Z tego powodu luksusowe kołdry o zawartości 100% gęsiego puchu są wyraźnie droższe od pozostałych modeli. Jednak warto zapłacić więcej za niezrównany komfort i trwałość. Dobrej jakości kołdry z puchu gęsiego wyróżniają się także satynową budową, która uniemożliwia przemieszczanie się puchu. W efekcie nie musisz obawiać się, że puch zbiję się w grudki i będzie utrudniał przybranie wygodnej pozycji w trakcie snu.

W ofercie renomowanych producentów znajdziesz kołdry puchowe letnie, całoroczne i zimowe. Kołdry letnie są najlżejsze i bardzo cienkie. Będzie to świetny wybór na upalne dni. Natomiast kołdry całoroczne i zimowe wspaniale sprawdzają się w chłodniejsze dni. Kołdry zimowe z puchu nie są przesadnie ciężkie. Ich waga wynosi nie więcej niż 2 kg. Niektóre kołdry puchowe posiadają także właściwości antyalergiczne. Ich poszycie jest wykonane z tkaniny, która ma właściwości antybakteryjne i jest łatwa do utrzymania w czystości. Szeroki wybór modeli znajdziesz w rankingu kołder puchowych. W tym zestawieniu porównaliśmy ze sobą topowe modele kołder puchowych od sprawdzonych producentów.

Ile powinna ważyć dobra kołdra puchowa?

Dobra kołdra puchowa powinna być przede wszystkim lekka i sprężysta. Każdy użytkownik może mieć nieco odmienne preferencje w tym zakresie. Niektóre osoby preferują lekkie kołdry, a inne lubią, gdy kołdra jest cięższa i szczelne opatula ciało w trakcie snu. Przed zakupem kołdry warto sprawdzić jej wagę. Kołdra puchowa dla jednej osoby zwykle nie waży więcej niż 500-800 gramów. Natomiast modele dwuosobowe mogą ważyć od 800 do 1200 gramów lub więcej. Cięższe kołdry zawierają więcej puchu i są cieplejsze. Będzie to idealny wybór dla osób, które w nocy często marzną. Pod takim okryciem komfortowo ułożysz się do snu i spokojnie prześpisz całą noc.

Kołdry puchowe – polecane modele

Zakup kołdry puchowej to strzał w dziesiątkę. Jej delikatne wypełnienie gwarantuje wyjątkowo przyjemne doznania w trakcie snu. Jednak, aby tak się stało, warto wybrać dobrej jakości model o odpowiedniej budowie i prozdrowotnych właściwościach. 

Świetnymi opiniami cieszy się kołdra puchowa AllerGuard Light, która została wypełniona najwyżej cenionym na świecie, świeżym, polskim, białym puchem gęsim. Produkty AllerGuard są zrobione z mikrowłókien zapewniających doskonałą szczelność. Ten model doskonale sprawdzi się nie tylko w domu, ale także w hotelu czy pensjonacie.

Kolejnym polecanym modelem jest kołdra puchowa Crystal Medium Paradies. Ten luksusowy wyrób może być wygodnie używany przez cały rok. Kołdra ma konstrukcję kasetonowę i jest szyta eleganckim ściegiem krytym. Jej pokrycie wykonano z puchoszczelnego materiału bawełnianego.

Doskonałe właściwości posiadają również kołdry puchowe AMZ. Znajdziesz w nich nie tylko wysokiej jakości puch gęsi, ale także włókno bambusa o antybakteryjnych właściwościach. Kołdry puchowe AMZ zapewniają optymalny komfort cieplny, są eleganckie i trwałe, dzięki czemu mogą być bezpiecznie używane przez wiele sezonów.

Zobacz film i dowiedz się, co wyróżnia kołdry puchowe AMZ!

Zobacz film, w którym ekspert w kilku zdaniach przedstawia najważniejsze zalety kołder puchowych marki AMZ.

Czy kołdra puchowa to dobre rozwiązanie dla każdego?

Mnogość rodzajów sprawia, że każdy użytkownik znajdzie dla siebie kołdrę puchową o optymalnych właściwościach. Na kołdry puchowe muszą uważać jedynie te osoby, które mają uczulenie na puch i pierze. Wówczas lepszym wyborem będą modele syntetyczne. Jeśli ta sytuacja Ciebie nie dotyczy, koniecznie sprawdź naszą ofertę kołder puchowych i wybierz rozwiązanie, które zapewni Ci komfortowy sen.

Zdjęcie główne: freepik.com

Patrycja doradca Komfort Snu
Patrycja

Doradca klienta w Komfort Snu od 6 lat