tel. 506 626 678 email

Produkty

Blog nawigacja

Materac bonellowy czy kieszeniowy – co jest lepsze?

bookmark_borderTagi:   Poradniki, Przed zakupem
Materace różnią się między sobą materiałem wykonania i budową. Wśród modeli sprężynowych największą popularnością cieszą się materace bonellowe i kieszeniowe. Z tego wpisu dowiesz się, jaka jest między nimi różnica i jaki model jest wart swojej ceny!
 

Materac bonellowy – co to znaczy?

Na początku warto wspomnieć, że materac bonellowy to rozwiązanie starszej generacji. Mimo to tego rodzaju produkty od lat cieszą się uznaniem wśród klientów. Materac bonellowy jest zbudowany ze sprężyn bonellowych, które mają kształt klepsydry. Wszystkie sprężyny bonellowe są ze sobą połączone sztywnym drutem. Jest to wytrzymała konstrukcja wyróżniająca się dużą elastycznością punktową.

Zastanawiasz się, czy materac sprężynowy bonellowy jest dobry? Takie podłoże zapewnia stabilne podparcie, dlatego świetnie sprawdza się w przypadku osób o wadze powyżej 80 kg. 

Wadą modeli typu bonell jest przenoszenie drgań z miejsca nacisku na całą powierzchnię materaca. Z tego względu materace bonellowe nie są odpowiednie dla par i osób, które często zmieniają pozycję snu. Modele bonellowe są też stosunkowo tanie, co czyni je atrakcyjnymi dla klientów indywidualnych i firm z branży hotelarskiej.

Bruksela tapicerowana na stelażu M&K Foam Koło

Czym charakteryzują się materace kieszeniowe?

Materac kieszeniowy, podobnie jak bonellowy, jest zbudowany ze sprężyn. Jednak sprężyny w materacu kieszeniowym mają odmienną budowę i sposób działania. Na naszym blogu znajdziesz szczegółowe wyjaśnienie, co to jest materac kieszeniowy

W tych materacach zastosowano nowoczesne rozwiązanie, które znacząco zwiększa komfort snu. Małe sprężyny o walcowatym kształcie zostały umieszczone w kieszeniach zrobionych ze specjalnej tkaniny.

Sprężyny kieszeniowe nie są ze sobą połączone, dzięki czemu pracują niezależnie od siebie. Im więcej sprężyn znajduje się w materacu, tym lepiej podłoże dostosowuje się do kształtu ciała. Nowoczesne modele są odporne na odkształcenia i nie przenoszą drgań. 

Dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu sprężyn materace sprężynowe kieszeniowe mogą być wyposażony aż w 7 stref twardości. Oznacza to, że poszczególne części ciała są podpierane odpowiednio do swojego ciężaru.

Materac Texel M&K Foam Koło

Czym różni się materac bonellowy od kieszeniowego?

Choć oba modele są wykonane ze sprężyn, to jednak znacząco się między sobą różnią. 

  • Konstrukcja materaca bonellowego jest zdecydowanie prostsza. Dlatego te podłoża są dostępne w niższej cenie, ale nie są w stanie zapewnić oczekiwanej wygody.
  • Materace kieszeniowe są nieco droższe, ale za to pracują dużo ciszej i gwarantują wysoki komfort snu. Z tego względu inwestycja w materac kieszeniowy naprawdę się opłaca!

Co wybrać: materac bonellowy czy kieszeniowy? Ostateczna decyzja powinna być uzależniona od kilku czynników. Przede wszystkim musisz ustalić budżet, jaki możesz przeznaczyć na zakup materaca. 

Kolejną ważną kwestią są Twoje indywidualne preferencje i stan zdrowia. Jeśli zależy Ci na komforcie i dobrym podparciu kręgosłupa, korzystniejszym wyborem może być materac kieszeniowy. Ten model jest w szczególności polecany parom z dużą różnicą wagową, ponieważ doskonale absorbuje ruch. 

Jaki model jest lepszy — materac bonellowy czy kieszeniowy?

Materace kieszeniowe bardzo precyzyjnie dopasowują się do kształtu każdej części ciała. Z tego względu jest to dobre rozwiązanie dla osób, które cierpią na różnego rodzaju dolegliwości bólowe w obrębie kręgosłupa. 

Modele bonellowe są bardzo solidne, ale wykazują się mniejszą elastycznością niż modele kieszeniowe. Przy uszkodzeniu jednej ze sprężyn dyskomfort może być odczuwalny, na całej powierzchni spania.

Który model jest lepszy: materac bonelowy czy kieszeniowy? Stojąc przed takim wyborem, warto zdecydować się na zakup modelu kieszeniowego. Choć tego rodzaju produkty są droższe, to jednak inwestycja szybko się zwraca. 

Dobrej jakości modele znacząco poprawią jakość Twojego snu, ponieważ są bardzo wygodne. Wybierając materac kieszeniowy od renomowanego producenta, możesz też liczyć na długi okres gwarancji, który często przekracza 10 lat.

Materac bonellowy czy kieszeniowy – co jest lepsze?

Zamów materac sprężynowy kieszeniowy w renomowanym sklepie

Jak widać, różnie między materacem bonellowym a kieszeniowym są całkiem spore! Pamiętaj - wygodny sen jest wart swojej ceny!

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz różne rodzaje materacy w atrakcyjnych cenach. W asortymencie mamy materace sprężynowe kieszeniowe, materace piankowe i modele sprężynowo-piankowe. Takie podłoża świetnie sprawdzają się w nowoczesnych sypialniach.

W dokonaniu właściwego wyboru pomogą Ci nasi specjaliści. Na podstawie podanych przez Ciebie informacji, znajdziemy materac o idealnych parametrach. Na takim podłożu doskonale się wyśpisz, a rano Twoje ciało będzie gotowe do działania. Zapraszamy do kontaktu!

Zdjęcie główne: macrovector/freepik.com

Łukasz doradca Komfort Snu
Łukasz

Doradca klienta w Komfort Snu od 5 lat

 
  Podziel się ze znajomymi: