tel. 506 626 678 email

Produkty

Blog nawigacja

Odkryj przełomową technologię TEMPUR®

bookmark_borderTagi:   Marka tempur, Technologie
Poznaj fakty na temat technologii TEMPUR® i przekonaj się, dlaczego ten materiał jest tak wyjątkowy!
 

Przełom w konstrukcji materacy

Pojawianie się na rynku materiału TEMPUR® było ogromną innowacją technologiczną. Niektórzy specjaliści uważają, że był to pierwszy przełom konstrukcyjny od czasu wprowadzenia materaca sprężynowego w roku 1925.

Rzecz jasna technologia TEMPUR® znacznie wyprzedza standardowe konstrukcje ze sprężynami. Dlaczego? Na przykład w odróżnieniu od swoich sprężystych kuzynów, materace TEMPUR® nigdy nie muszą być odwracane ani obracane! Zapewniają doskonałą redukcję nacisku, optymalne dostosowanie i komfort, jakiego nie znajdziesz nigdzie indziej!

W tym artykule przeczytasz, jak rozwijała się technologia TEMPUR® i jakie są jej zastosowania. Okazuje się, że ten unikalny materiał znajdziesz w wielu przedmiotach codziennego użytku!

Technologia TEMPUR® – kalendarium wydarzeń

  • 1966. Początek prac nad bezpiecznym systemem siedzeń w samolotach. Inżynierowie opracowują piankę wiskoelastyczną. Pojawiają się plany wprowadzenia tego materiału w siedzeniach pojazdów kosmicznych, żeby astronauci łatwiej znosili przeciążenia. Testy wykazują, że fotele z materiałem termoelastycznym mogą przetrwać katastrofę lotniczą.
  • 1980. NASA udostępnia opracowaną technologię do użytku komercyjnego. Możliwe staje się szersze zastosowanie materiału wrażliwego na temperaturę. Szwedzka firma Fagerdala Worlds Foam i duńska Dan-Foam poświęcają lata, aby doskonalić wynalazek i wykorzystać go na szerszą skalę.
  • 1985. Pierwsze wykorzystanie materiału TEMPUR® w materacach, które były wyrobami medycznymi, m.in. w profilaktyce antyodleżynowej. Bazując na udoskonalonej technologii, zależna marka TEMPUR-Medical™ oferuje konsumentom kompletny program zapobiegania odleżynom.
  • 1991. Pojawiają się pierwsze materace do spania sygnowane przez firmę TEMPUR®, dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i gęstości wypełnienia.
  • 1994. TEMPUR® notuje sprzedaż materacy w Szwecji na poziomie 50.000 szt., co przy kraju z populacją 8 milionów jest niebywałym sukcesem.
  • Obecnie. Marka jest liderem technologii zdrowego snu. Każdego roku ludzie na całym świecie kupują materace, poduszki i meble z materiałem TEMPUR®!

Technologia TEMPUR® dla różnych branż

Obecnie zaawansowana technologia TEMPUR® znajduje zastosowanie w wielu branżach i gałęziach przemysłu. Jest wykorzystywana m.in. w przemyśle meblarskim, sportowym, samochodowym, obuwniczym i tekstylnym. 

Ten wrażliwy na temperaturę i nacisk materiał znajdziesz w poduszkach, materacach o statusie wyrobu medycznego, oparciach pod plecy, nakładkach na krzesła i fotele, a nawet w pokrowcach na siedzenia rowerowe i akcesoriach dla zwierząt!

Wszystko dzięki temu, że TEMPUR® to doskonały materiał amortyzujący. Dopasowuje się do konturów ciała, jednocześnie zapewniając wysoką zdolność pochłaniania energii. Jak wskazują eksperci, nie ma żadnego zamiennika materiału TEMPUR®.

Materace produkowane w technologii TEMPUR® 

Wszystkie materace TEMPUR® posiadają warstwę komfortowego materiału, zaprojektowanego tak, aby dopasować się do ciała. Przez całą noc utrzymują swój kształt, aby zmniejszyć liczbę punktów nacisku na ciało użytkownika. W ten sposób oferują najbardziej ergonomiczny i komfortowy sen, jaki możesz sobie wyobrazić!

Wspomnianą technologię doceniają również pary. TEMPUR® opanował do perfekcji sztukę redukcji drgań. Podstawowym czynnikiem sukcesu jest gruba warstwa materiału TEMPUR®, która stanowi komfortowe podparcie. Dzięki temu ruchy partnera nie przeszkadzają, gdy wspólnie wypoczywacie na materacu TEMPUR®.

Redukcja punktów nacisku na materacu Tempur

Liczne zalety tego materiału doceniają również osoby, które na co dzień zmagają się z bólem pleców, zwyrodnieniami kręgosłupa lub chorobami stawów. Można uczciwie powiedzieć, że trudno znaleźć produkt, który wspiera ciało w czasie snu lepiej niż materiał TEMPUR®.

Budowa materiału Tempur

Kilka faktów o firmie TEMPUR®

TEMPUR® Sealy international ma siedzibę w kampusie badawczym Coldstream w Lexington w Kentucky (USA), a zakłady produkcyjne znajdują się w Duffield w stanie Wirginia i Albuquerque w Nowym Meksyku.

Dan-Foam ApS z siedzibą w miejscowości Aarup (Dania) jest producentem TEMPUR® na rynek europejski, w tym wysyłanych do Polski. Dan-Foam ApS jest spółką zależną firmy Tempur-Sealy International, Inc.

Zaproś materiał TEMPUR® do swojego domu

Materac TEMPUR® jest tak wyjątkowy jak żaden inny. Zaproś go do swojej sypialni i rozpocznij nową podróż do krainy luksusu i komfortu. Wszystkie modele tej marki znajdziesz w naszym sklepie internetowym oraz salonach w Bydgoszczy i Toruniu.

Zdjęcia: TEMPUR®

Łukasz doradca Komfort Snu
Łukasz

Doradca klienta w Komfort Snu od 5 lat

 
  Podziel się ze znajomymi: