tel. 506 626 678 email

Produkty

Blog nawigacja

Czy poduszka o statusie wyrobu medycznego naprawdę pomaga?

bookmark_borderTagi:   Często zadawane pytania, Zdrowy sen
W trakcie snu nasz organizm wypoczywa i regeneruje się po całym dniu spędzonym na różnych aktywnościach. Im lepiej się wyśpimy, tym efektywniej będziemy funkcjonować za dnia. Czy poduszka, która jest wyrobem medycznym, naprawdę może wpłynąć na jakość snu?
 

Objawy niewyspania – czy potrzebujesz nowej poduszki?

Na początku warto zastanowić się, jakie objawy mogą świadczyć o tym, że się nie wysypiasz. Często wydaje nam się, że skoro przespaliśmy całą noc, to na pewno jesteśmy wyspani i wypoczęci. Tymczasem długość snu nie zawsze idzie w parze z jakością wypoczynku. Po czym poznać, że źle nam się spało?

Podstawowe objawy niewyspania

  • Zmęczenie i senność chwilę po przebudzeniu
  • Ból głowy i rozdrażnienie
  • Bóle w obrębie karku, szyi, ramion i pleców
  • Problemy z koncentracją
  • Brak energii
  • Osłabienie
  • Obniżony nastrój

Jeżeli się nie wyspałeś, to przede wszystkim będzie Ci bardzo trudno wstać z łóżka, nawet gdy przespałeś rekomendowaną liczbę godzin. Dzieje się tak, ponieważ Twój organizm nie zregenerował się tak, jak powinien.

Jak poduszka o statusie wyrobu medycznego wpływa na jakość snu?

Długotrwałe niewysypianie się bardzo negatywnie wpłynie na Twoje samopoczucie i zdrowie. Dlatego warto podjąć odpowiednie kroki, aby skutecznie zadbać o komfort snu. 

Poduszki, które uzyskały status wyrobu medycznego, często są zrobione z elastycznej pianki, która dobrze dopasowuje się do kształtu ciała i zapewnia kręgosłupowi stabilne podparcie. Innymi słowy, ta poduszka sprawi, że wygodnie ułożysz się do snu. Gdy Twoje ciało będzie ułożone w odpowiedni sposób, mięśnie bez problemu się zrelaksują, a to bezpośrednio przełoży się na odprężający i relaksacyjny sen.

Czy taka poduszka faktycznie pomaga? Najlepsza poduszka, która jest wyrobem medycznym reaguje na temperaturę ciała i zapamiętuje jego kształt. W efekcie za każdym razem, gdy się położysz do łóżka, poduszka od razu dostosuje się do kształtu i ciężaru Twoje głowy i szyi

Topowe modele o tych unikalnych właściwościach, w przeciwieństwie do klasycznych poduszek, szczelnie wypełniają przestrzeń pomiędzy głową, szyją i materacem. Pozwala to zniwelować naciski i napięcia, jakie mogą powstawać w trakcie snu.

Poduszka a zdrowie kręgosłupa – dlaczego warto wybrać wyrób medyczny?

Poduszkę, która jest wyrobem medycznym, możesz stosować profilaktycznie, aby zapobiec różnego rodzaju dolegliwościom bólowym. Niekiedy jest to również zalecane rozwiązanie przy schorzeniach kręgosłupa, problemach ze snem lub w trakcie rehabilitacji.

Pamiętaj!

Jeśli poduszka ma dobrze spełnić swoją funkcję, musi być dobrana pod kątem Twoich potrzeb i przyzwyczajeń związanych z nocnym odpoczynkiem.

W takim wypadku bardzo ważne jest, aby znaleźć poduszkę o odpowiedniej wielkości, wysokości i twardości. Rozmiary poduszek dostępnych w naszym sklepie są bardzo dobrze przemyślane. 

W ofercie znajdziesz poduszki dla osób o różnej budowie ciała. Większe modele są zalecane osobom szerokim w barkach, a mniejsze to świetny wybór dla osób drobnych i szczupłych. Poduszki, które są wyrobami medycznymi, są też dosyć niskie, dzięki czemu umożliwiają zachowanie linii prostej między głową, szyją a kręgosłupem. 

Natomiast twardość poduszki należy dobrać indywidualnie. Najczęściej specjaliści zalecają średnio twarde modele, jednak w uzasadnionych przypadkach twarde wypełnienie może również być bardzo dobrym wyborem.

Jeśli chcesz w pełni wykorzystać potencjał właśnie zakupionej poduszki, musisz poprawnie jej używać. Co to znaczy? Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj poduszki wybrałeś. 

  • Modele w kształcie fali są wyposażone w dwa wałki: jeden niższy i drugi wyższy. W takim wypadku zaleca się ułożenie głowy na wyższym wałku w taki sposób, aby niższy wałek był skierowany w stronę ciała. 
  • Jeśli poduszka jest płaska i ma kształt prostokąta, głowę należy ułożyć tak, aby ramiona znajdowały się zaraz pod poduszką, a między ramionami i poduszką nie było wolnej przestrzeni.

Jeszcze więcej praktycznych informacji znajdziesz w naszym poradniku o tym, jak spać na poduszce, która jest wyrobem medycznym.

Wysokiej klasy poduszka może odmienić Twój sen!

Poduszka o statusie wyrobu medycznego może całkowicie odmienić Twoje podejście do snu. Tego rodzaju produkty są bardzo trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. 

Jeśli chcesz, żeby poduszka doskonale posłużyła Ci przez wiele lat, staraj się odpowiednio o nią dbać. Większość modeli jest wykonanych z pianki z pamięcią kształtu, która nie nadaje się do prania i czyszczenia różnymi detergentami. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyprać pokrowiec, którym obleczona jest poduszka lub wywietrzyć sam wkład. Ten prosty zabieg sprawi, że poduszka będzie zawsze świeża i gotowa do użytku.

Prozdrowotne działanie niektórych poduszek zostało potwierdzone atestem medycznym. Jeśli zależy Ci na takim produkcie, zapytaj naszego konsultanta o modele, które są certyfikowanymi wyrobami medycznymi. U nas szybko i wygodnie zamówisz poduszkę, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Zdjęcie główne: yanalya/freepik.com

Marzanna doradca Komfort Snu
Marzanna

Doradca klienta w Komfort Snu od 13 lat

 
  Podziel się ze znajomymi: