tel. 506 626 678 email

Produkty

Historia marki TEMPUR®

bookmark_borderTagi:   Marka tempur, Przed zakupem, Technologie
Poznaj historię niesamowitego materiału opracowanego przez NASA. Odkryj sekret niezwykłej i nieporównywalnej jakości materacy firmy TEMPUR®.
 

Firma TEMPUR® - lider zdrowego snu

TEMPUR® to firma uznawana dziś za światowego lidera w obszarze nowoczesnych technologii i zdrowego snu. Marka prezentuje kompleksową ofertę wyposażenia sypialni. Flagowym produktem są materace TEMPUR®, przez wielu uznawane za "top of the top" w tej branży. W katalogu firmy cenne miejsce mają również poduszki, stelaże, kołdry, meble i praktyczne akcesoria. Jednak na taką renomę i status firma TEMPUR® pracowała latami.

Historia, która sięga kosmosu

Historia marki TEMPUR® jest nieodłącznie związana z realizacją programów kosmicznych Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej USA, NASA. Nie ma w tym nic zaskakującego. Eksploracja kosmosu nie tylko poszerzyła naszą wiedzę na temat Wszechświata, ale również pomogła wdrożyć wiele innowacyjnych, wręcz kosmicznych rozwiązań tu, na Ziemi.

Czy wiesz, że...?

Wyprawy w kosmos od zawsze były inspiracją dla inżynierów. Właśnie "z kosmosu" pochodzą okulary odporne na zarysowania, profesjonalna odzież turystyczna, buty do joggingu, detektory dymu, słuchawki bezprzewodowe i termometry na podczerwień!

NASA nigdy nie szczędziła środków na badania nad zaawansowaną technologią. Budżet programów kosmicznych szacuje się na miliardy dolarów. Pozwoliło to na przetestowanie wielu materiałów w ekstremalnych temperaturach, pod wpływem promieniowania kosmicznego, a także przy zwiększonej grawitacji lub jej braku. 

Parafrazując słowa Neila Armstronga z dnia lądowania na księżycu, wyprawy NASA okazała się "małym krokiem dla człowieka, ale wielkim skokiem dla ludzkości". Właśnie w takich okolicznościach na świecie pojawił się materiał TEMPUR®.

Materiał opracowany dla astronautów (lata 70.)

Niepowtarzalny materiał TEMPUR® swoje początki zawdzięcza intensywnym pracom NASA nad bezpieczeństwem i wygodą astronautów korzystających ze skafandrów. Dla astronauty właściwe ubranie oznacza życie. Tylko prawidłowo zaprojektowany skafander wytrzymuje zmiany ciśnienia atmosferycznego i chroni przed przeciążeniami w czasie startu i lądowania.

Na początku lat 70. XX w. NASA stworzyła materiał, którym wypełniano skafandry. Miał wyjątkowe właściwości, a wynalazek szybko okazał się fenomenem. Materiał opracowany przez NASA faktycznie zabezpieczał uczestników misji kosmicznych:

  • pozwalał wytrzymać zmiany ciśnienia i przeciążenia
  • doskonale redukował nacisk
  • dzięki wrażliwości na temperaturę dopasowywał się do kształtu ciała.

Dzięki wprowadzonej innowacji, loty w kosmos stały się bezpieczniejsze, ale o tym odkryciu świat dowiedział się dopiero w latach 80.

Naukowcy udoskonalają wynalazek NASA (lata 80.)

Gdy opinia publiczna dowiedziała się o istnieniu materiału, który doskonale redukuje nacisk, wyobraźnia wielu osób zaczęła pracować na najwyższych obrotach. Niejeden uważał, że ten fenomen powinien znaleźć szersze zastosowanie.

Grupa naukowców z firm Fagerdala (Szwecja) i Dan-Foam (Dania) zainteresowała się tym osiągnięciem. Dzięki synergii oba przedsiębiorstwa mogły podjąć dalsze prace nad wynalazkiem NASA. Udoskonalenie materiału stało się możliwe dzięki dekadzie żmudnych eksperymentów i milionom dolarów zainwestowanych w badania.

W ten sposób powstał jedyny w swoim rodzaju materiał TEMPUR®. Początkowo wykorzystywano go do celów medycznych, na przykład jako pomoc w rehabilitacji osób po kontuzjach i urazach oraz jako materiał przeciwodleżynowy. Ale największą sławę firmie TEMPUR® miało przynieść zaprezentowanie rewelacyjnych produktów do sypialni szerokiemu gronu odbiorców.

Rok 1991 - firma TEMPUR® prezentuje wyjątkowe materace

Rok 1991 był przełomowy dla marki TEMPUR®. Właśnie wtedy światu oficjalnie zaprezentowano materace wykonane z tego materiału. Okazały się rynkową rewolucją i wyznaczyły nowy kierunek w dziedzinie zdrowego snu. Od tamtej poru każdy mógł zaznać "uczucia TEMPUR®" i cieszyć się ergonomicznym, w pełni komfortowym snem.

Żeby zaspokoić zróżnicowane potrzeby użytkowników na całym świecie, firma TEMPUR® rozszerzyła asortyment. Oprócz kilku flagowych kolekcji materacy w naszym sklepie znajdziesz poduszki, pościele, stelaże do łóżek, a nawet meble i akcesoria przydatne w podróży. Dzięki nim zdrowy, wygodny sen jest osiągalny dla każdego.

TEMPUR® - marka, która wciąż się rozwija

Od 1991 roku marka TEMPUR® nieprzerwanie tworzy wyjątkowo komfortowe materace. Marka została doceniona również za oceanem.

W roku 2001 w Ameryce Północnej TEMPUR® zbudował centrum projektów, badań i rozwoju w Duffield (Virginia, USA). Co więcej, w Albuquerque (Nowy Meksyk, USA) uruchomiona została nowoczesna fabryka, dostarczająca wysokiej jakości produkty TEMPUR®. W międzyczasie pierwszy zakład badawczy i produkcyjny w Dani został gruntownie zmodernizowany i rozbudowany.

Materiał TEMPUR® jest produkowany wyłącznie w Danii i Stanach Zjednoczonych, a firma cały czas inwestuje w rozwój i nowe badania. W roku 2023 marka zaprezentowała absolutną nowość - Zaawansowany Materiał TEMPUR®, który jest jeszcze bardziej komfortowy i niezwykły.

Czy wiesz, że...?

Skład materiału TEMPUR® zna tylko kilku czołowych naukowców pracujących dla tej marki. Podobną aurą tajemnicy jest owiana prawdopodobnie tylko oryginalna receptura Coca-Coli!

Wprowadź materiał TEMPUR® do swojej sypialni

Materiał TEMPUR® to jedyne wypełnienie uznawane i nagrodzone przez NASA oraz posiadające certyfikat Fundacji Kosmicznej. Opatentowana technologia jego produkcji robi wrażenie, ale jeszcze większy zachwyt wzbudza wygodą, jaką gwarantuje! Jeśli odwiedzisz jeden z naszych salonów stacjonarnych, koniecznie wypróbuj te wyjątkowe materace. Zobacz też, co mówią o nich nasi klienci.

Każdy model materaca i poduszki posiada unikalny materiał TEMPUR®, składający się z milionów otwartych, okrągłych komórek reagujących na temperaturę i nacisk ciała. Gdy położysz się na TEMPUR®, komórki lepkosprężyste przystosują się do kształtu Twojego ciała i zapewnią podparcie dokładnie tam, gdzie tego potrzebujesz. Dzięki otwartej strukturze umożliwiają doskonałą cyrkulację powietrza i redukcję nacisku.

Innymi słowy, na materacu TEMPUR® poczujesz się jak w stanie nieważkości! Każdą noc spokojnie prześpisz, a rano obudzisz się wypoczęty i zregenerowany. Historia TEMPUR® to doświadczenia osób, które poszukiwały innowacji technologicznych. Wykorzystaj ich wiedzę i opatentowane rozwiązania i sprawdź na własnej skórze niepowtarzalny materiał TEMPUR®!

Łukasz doradca Komfort Snu
Łukasz

Doradca klienta w Komfort Snu od 5 lat

 
  Podziel się ze znajomymi: