tel. 506 626 678 email

Produkty

Jaką kołdrę wybrać?

bookmark_borderTagi:   Poradniki, Przed zakupem
Chcesz spać naprawdę komfortowo? W takim razie wybierz dobrą kołdrę! Z myślą o Tobie przygotowaliśmy kompleksowy poradnik.
 

Nie ma kołder uniwersalnych. Organizm każdego z nas jest inny, dlatego o tym, jaka kołdra będzie wygodna i zdrowa w dużej mierze decydują indywidualne uwarunkowania. Jeśli znasz siebie i swoje oczekiwania, to świetnie! Z pewnością szybko znajdziesz odpowiedni produkt wśród kołder dostępnych w naszym sklepie. A co, jeśli jesteś w tej dziedzinie zupełnym laikiem? Nie przejmuj się — ten kompleksowy poradnik Ci pomoże.

Kto będzie spał pod kołdrą?

Wyposażenie sypialni jest projektowane z myślą o potrzebach różnych osób. Dlatego to ważne, żeby już przed złożeniem zamówienia wiedzieć, kto będzie korzystał z kołdry do spania. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych podpowiedzi.

  • Kołdry dla dzieci. Wybierając kołdrę dla dziecka, zwróć szczególną uwagę na rozmiar i materiały, z jakich ją wykonano. Surowce powinny być bezpieczne i potwierdzone odpowiednimi certyfikatami (np. Oeko-Tex Standard 100). Nie bez znaczenia jest również wypełnienie kołdry. Małe dzieci mogą ją łatwo pobrudzić lub poplamić, dlatego dobrym wyborem będą kołdry antyalergiczne i syntetyczne. W przeciwieństwie do pierza nie uczulają, a ponadto łatwo utrzymać je w czystości. Pranie i suszenie syntetyków jest po prostu prostsze niż pierza lub puchu. 
  • Kołdry dla nastolatków. Nastolatkowie to w zasadzie mali dorośli. Wybierając kołdrę dla kilkunastoletniego syna lub córki, możesz postawić na standardowe produkty. Jeśli Twoja pociecha nie jest na nic uczulona, polecamy przyjemne w dotyku kołdry puchowe. A jeżeli największe znaczenie ma dla Ciebie możliwość szybkiego wyprania i wysuszenia kołdry, sprawdź modele syntetyczne. Wielu rodziców chętnie zamawia dla nastolatków kołdry o właściwościach antybakteryjnych. W połączeniu z delikatną pościelą tworzą zgrany duet!
  • Kołdry dla dorosłych. Kupujesz kołdrę dla siebie lub na prezent dla bliskiej Ci osoby? W takim razie najważniejszym kryterium wyboru jest wygoda i komfort użytkowania. Kołdry z naturalnym puchem gęsim to niemal zawsze dobry wybór. Są bardzo miłe w dotyku, niezwykle lekkie, zajmują mało miejsca i łatwo je czyścić, a przy tym są naprawdę przewiewne. Chociaż dobra kołdra z puchu gęsiego ma swoją cenę, jest to zdecydowanie mądra inwestycja. 
  • Kołdry dla alergików. Osoby szczególnie wrażliwe powinny skierować się w stronę kołder o właściwościach antyalergicznych. Produkty z naturalnego pierza lub puchu odpadają, ponieważ uczulenie na te materiały jest dość często spotykane. Lepszym rozwiązaniem będą modele z wypełnieniem syntetycznym lub poszyciem, które skutecznie zabezpiecza przed kontaktem z alergenami. Wybierając kołdrę dla alergika, sprawdź, czy można ją łatwo wyprać, żeby usunąć wszystkie zanieczyszczenia. Szukaj czytelnego oznaczenia: „wyrób antyalergiczny”.
  • Kołdry dla seniorów. W podeszłym wieku komfortowa temperatura w czasie snu ma szczególne znaczenie. Z tego względu seniorom polecamy przede wszystkim kołdry puchowe i półpuchowe. Jeżeli jednak opiekujesz się bliską osobą, która cierpi z powodu nietrzymania moczu, wybierz kołdrę syntetyczną. Łatwiej Ci będzie ją wyprać i wysuszyć, jeśli się pobrudzi.
  • Kołdra dla osoby, która bardzo się poci. W tym przypadku kołdra powinna wspierać utrzymanie komfortu termicznego i zapobiegać przegrzewaniu się podczas snu. Dla osób, które walczą z nadmierną potliwością, świetnym rozwiązaniem są kołdry termoregulacyjne wykonane z naturalnych włókien, takich jak wiskoza bambusowa czy bawełna albo materiałów syntetycznych. Wypełnienia te są przewiewne i dobrze odprowadzają wilgoć, pozwalając na spokojny i komfortowy sen.

Jaki rozmiar kołdry wybrać?

Czy spałeś kiedyś pod zbyt krótką kołdrą? To nic przyjemnego! Dlatego wybór kołdry w odpowiednim rozmiarze jest ważny. Producenci nieraz mówią o kołdrach pojedynczych (135x200, 155x200 lub 160x200 cm) oraz podwójnych (180x220 lub 200x220 cm). Jaką wybrać? Jeśli położysz się na łóżku, a kołdra swobodnie zakrywa Twoją głowę i stopy, na pewno się wyśpisz.

Zobacz, jak dopasować rozmiar kołdry do rozmiaru łóżka? Skorzystaj z poniższej tabeli:

Rozmiar łóżkaRozmiar kołdry
100×200 cm; 120×200 cm; 140×200 cm135x200 cm
120×200 cm; 140×200 cm; 160×200 cm 155x200 cm
140×200 cm; 160×200 cm; 180×200 cm 180x200 cm
160×200 cm; 180×200 cm; 200×200 cm200x220 cm

Niektóre pary zastanawiają się, czy zawsze trzeba spać pod jedną kołdrą. Jest to sprawa stricte indywidualna, a opinie na ten temat są podzielone. Jeśli partner ma zwyczaj w nocy „podkradać” kołdrę lub macie inne przyzwyczajenia w kwestii komfortu termicznego, warto rozważyć zakup dwóch mniejszych kołder. Z drugiej strony nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spać pod jedną o rozmiarze 200x220 cm. Chodzi o to, aby dostosować wymiar kołdry do swoich upodobań.

Jakie wypełnienie kołdry będzie najlepsze?

Wypełnienie to najważniejsza część każdej kołdry. Zanim podejmiesz decyzję o zakupie, dokładnie zapoznaj się z opisem najpopularniejszych rodzajów wypełnień. W gruncie rzeczy kołdry można podzielić na naturalne i syntetyczne.

Którą opcję wybrać — kołdrę naturalną czy syntetyczną? Wybór zależy głównie od preferencji i potrzeb — Twoich i pozostałych domowników. Kołdry naturalne są produkowane z ptasiego puchu i pierza, wełny, jedwabiu lub włókna bambusowego. Dobrze przepuszczają powietrze i świetnie regulują temperaturę ciała w czasie snu. Z kolei kołdry syntetyczne wykonane są z tworzyw sztucznych. Są lekkie, wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości. Polecamy je osobom, które nie tolerują wypełnienia naturalnego, cierpią z powodu alergii lub chorują na astmę. 

Poniżej znajdziesz zestawienie przygotowane przez naszych ekspertów.

Wypełnienie naturalne — kołdry puchowe, półpuchowe, z pierza i inne

Kołdry puchowe

O kołdrach puchowych mówi się, że to luksusowe produkty dla najbardziej wymagających. Rzeczywiście, naturalne wypełnienie można uznać za prestiżowe, na co wskazuje wysoka cena. Jednak w parze z nią idzie fenomenalna jakość. Puch jest doskonałym izolatorem termicznym i sprawdza się zarówno latem, jak i zimą. Przepuszcza powietrze, nie zatrzymuje wilgoci i zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni.

Kołdry z wypełnieniem z gęsiego puchu są bardzo delikatne i sprężyste. Co ciekawe, ten ostatni parametr jest określany za pomocą symbolu CUIN. Im wyższa wartość CIUN, tym lepszy puch — bardziej wyporny, ale też droższy. Niektóre kołdry puchowe można prać z użyciem delikatnych środków piorących, ale większość w celu odświeżenia trzeba oddawać do pralni chemicznej. 

Kołdry z puchem mogą być cięższe niż inne. Dzięki temu dobrze trzymają ciepło i zapewniają prawdziwy komfort w czasie snu. Ile waży dobra kołdra puchowa? 

  • Puchowe kołdry zimowe mogą ważyć nawet 2,5 kg;
  • Całoroczne kołdry puchowe ważą 1-2 kg;
  • Puchowe kołdry letnie zwykle ważą 0,8 kg.

W naszym sklepie znajdziesz luksusowe kołdry puchowe renomowanych producentów. Polecamy szczególnie:

Kołdry półpuchowe

Kołdry półpuchowe to interesująca alternatywa dla produktów ze 100% puchem gęsim. Ich wypełnienie tworzy mieszanka pierza i puchu, przy czym pierwszy składnik zdecydowanie przeważa. Taka kołdra jest nieco cięższa od modeli puchowych, ale też tańsza. Nie ulega wątpliwości, że kołdry półpuchowe mają swoich wielbicieli. Niektórzy szukają właśnie tego typu, bo lubią wskoczyć pod cięższą pierzynkę.

Kołdry z pierza

Trzeci rodzaj wypełnienia naturalnego to pierze — pióra, które są twardsze i sztywniejsze od puchu. Pierze gęsie lub kacze od dawien dawna stanowiło wypełnienie kołder, a nasze babcie i prababcie na pewno je pamiętają.

Kołdry z pierza mają wiele zalet. Po pierwsze, zapewniają przyjemne otulenie zimą i dobrze grzeją. Przykrywając się taką kołdrą, skóra może swobodnie oddychać. Samo pierze jest bardzo sprężyste i bezpieczne dla organizmu.

Niestety, niektórzy są na nie uczuleni. Ponadto raz na jakiś czas kołdry z pierza trzeba odświeżyć w specjalistycznej pralni chemicznej. Jeśli jednak użytkownik dobrze dba o kołdrę z pierza, można z niej korzystać przez wiele lat!

Kołdry wełniane

Wełna kojarzy się przede wszystkim z produkcją odzieży, ale na rynku można znaleźć również wełniane kołdry. Chociaż ich zakup to dość duży wydatek, nie brakuje zwolenników takiego wyposażenia sypialni. 

Kołdry wełniane mają ujemną jonizację, co przyspiesza metabolizm i może mieć kojący wpływ na pracę układu krążenia. Poza tym są antyalergiczne, a w czasie snu zapewniają doznania podobne do mikromasażu. Jeśli zastanawiasz się, czy powinieneś korzystać ze specjalistycznej kołdry wełnianej, skonsultuj się z lekarzem.

Kołdry z jedwabiu

Kołdry z wypełnieniem z dzikiego jedwabiu często są sprzedawane jako całoroczne. Mają przyjemną w dotyku strukturę i są bardzo lekkie, a przy tym dobrze wpływają na samopoczucie. Włókna jedwabiu nie zbierają roztoczy i mają właściwości antystatyczne — nie przyciągają kurzu. Nie trzeba chyba dodawać, że są bardzo lubiane przez alergików i astmatyków. Takie kołdry chętnie wybierają też osoby, które cierpią na alergie skórne, bo jedwab ułatwia zatrzymywanie wody w naskórku.

Kołdry bambusowe

Kołdry bambusowe to ekskluzywne rozwiązanie. Są bardzo przewiewne i na pewno się w nich nie spocisz. Wykazują też właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne. Z drugiej strony, kołdry tego typu nadal są bardzo drogie i trudno dostępne.

Zobacz film – specjalista wyjaśnia, co wyróżnia kołdry puchowe Paradies!

Dlaczego kołdry puchowe Paradies są cenione na całym świecie? Zobacz krótki wywiad z przedstawicielką marki Paradies.

Kołdry z wypełnieniem syntetycznym

Kołdry syntetyczne są bardzo popularne i praktyczne, a przy tym mają atrakcyjną cenę. Ich wnętrze tworzą wysokiej jakości nowoczesne włókna silikonowe lub poliestrowe. Niektórzy nazywają je po prostu kołdrami silikonowymi. Mają dobre właściwości termoizolacyjne, szczególnie gdy używa się ich z pościelą z naturalnej tkaniny, która przepuszcza powietrze.

Największą chyba zaletą z największych zalet kołder syntetycznych jest ich wytrzymałość. Taki produkt bez żadnych obaw można prać w pralce (zgodnie z zaleceniami producenta; zwykle w maksymalnej temperaturze 60 st. C) i w ten sposób usuwać roztocza, bakterie i alergeny.

Praktycznie wszystkie kołdry syntetyczne dostępne w naszym sklepie mogą być używane przez osoby szczególnie wrażliwe i alergików. Polecamy szczególnie:

Kołdry obciążeniowe

Specjalistyczne kołdry obciążeniowe pojawiły się w salonach z wyposażeniem sypialni całkiem niedawno. Ich wypełnienie stanowią materiały naturalne i wegańskie, na przykład szklane kulki lub pestki owoców.

Kołdry te, nazywane też sensorycznymi, działają uspokajająco na ośrodkowy układ nerwowy, a dzięki dociążeniu ciała budują poczucie bezpieczeństwa. Stosuje się je w terapii pacjentów autystycznych lub z innymi zaburzeniami. Zakup kołdry obciążeniowej należy skonsultować z terapeutą.

Tkanina poszycia kołdry

Wybierając kołdrę, zwróć uwagę na tkaninę poszycia. W końcu to właśnie zewnętrzna warstwa ma kontakt ze skórą i wpływa na pozytywne odczucia związane z dotykaniem kołdry.

Wybór tkanin robi wrażenie, a niektóre są szczególnie godne uwagi. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje o najpopularniejszych materiałach wykorzystywanych przez producentów kołder.

  • Bawełna. To naturalna, przewiewna i odprowadzająca wilgoć tkanina. Można ją łatwo czyścić i prać w pralce, żeby usunąć drobnoustroje, w tym roztocza. Ciepłe kołdry z poszyciem bawełnianym są bardzo popularne i uniwersalne. Oczywiście bawełna niejedno ma imię, dlatego producenci wyróżniają konkretne sploty, o których przeczytasz poniżej.
  • Batyst. To delikatny i gęsty splot najwyższej jakości przędzy bawełnianej. Tkanina z batystu jest przyjemna w dotyku, lekka i ma świetne właściwości higroskopijne. Często wykorzystuje się ją w kołdrach naturalnych i syntetycznych. Poszycie z batystu jest spotykane m.in. w najlepszych kołdrach AMZ i Paradies.
  • BIOpercal (perkal). To splot bawełniany o wyjątkowej miękkości i trwałości, produkowany z bawełny BIO bez użycia pestycydów. Takie poszycie stanowi komplet wielu kołder AMZ. Polecamy je szczególnie osobom o wrażliwej skórze lub ze skłonnością do alergii.
  • Jedwab. Cienki i delikatny jedwab nie gniecie się, nie gromadzi kurzu i jest przewiewny. Z tych powodów to doskonałe poszycie dla kołdry letniej lub całorocznej. Na przykład jedwabne wykończenie nadaje ekskluzywny charakter kołdrze Diamond Medium od Paradies.
  • Micro Tencel. Włókna Micro Tencel, nazywane też Lyocell, to forma sztucznego jedwabiu. Materiał otrzymuje się z masy celulozowej. W niektórych kołdrach całorocznych Paradies poszycie Micro Tencel wzbogacono splotem naturalnego jedwabiu, aby uzyskać jeszcze wyższy komfort użytkowania.
  • OUTLAST®. Tkanina OUTLAST® bywa nazywana inteligentnym włóknem termoizolacyjnym, a jej historia sięga lat 70. XX w. i eksperymentów prowadzonych przez NASA. Wewnątrz OUTLAST® znajdują się mikrokapsułki z materiałem przemiany fazowej PCM, które mogą chłodzić, ogrzewać lub pozostawać neutralne. Dzięki temu kołdry z poszyciem OUTLAST® to doskonałe wyroby całoroczne. Mają wyjątkową sprężystość i są trwałe. Co ciekawe, w najlepszych modelach włókno OUTLAST® znajduje się także w wypełnieniu. Jest tak np. w ekskluzywnych kołdrach marki TEMPUR®.
  • Bambus. Włókno bambusowe ma właściwości antybakteryjne, jest przewiewne i stosunkowo tanie. Poszycie tego typu można spotkać w wielu kołdrach antyalergicznych sprzedawanych w atrakcyjnych cenach. Wysokiej jakości włókno bambusowe jest częścią zewnętrznego poszycia termoaktywnej i antyalergicznej kołdry AMZ Super Summer.
  • Poliester. To w 100% syntetyczne włókno, odporne na gniecenie i niechłonące wilgoci. Niestety, tani poliester nie jest zbyt przyjemny w kontakcie ze skórą, dlatego nie polecamy go jako poszycia dla kołder.
  • Mikrofibra. Kolejny nowoczesny materiał syntetyczny. Jest przyjemny w dotyku, ale nie przepuszcza powietrza. Podobnie jak poliester, mikrofibra nie nadaje się na poszycie dla kołdry. Tym bardziej że ma tendencję do elektryzowania się, co nie jest przyjemne dla skóry.

Rodzaj kołdry a sezonowość — kołdry letnie, zimowe i całoroczne

Czy wiesz, że przeznaczenie, rozmiar, wypełnienie i tkanina poszycia to jeszcze nie wszystko? Producenci oznaczają swoje wyroby jako letnie, zimowe i całoroczne. Niektórzy uszczegóławiają skalę, dodając do niej kołdry wiosenne. A z myślą o praktyczności powstały też kołdry spinane (nazywane kołdrami Duo lub podwójnymi).

Produkty te różnią się klasą cieplną i niektórymi właściwościami. Poniżej znajdziesz więcej informacji.

  • Kołdry letnie są cienkie i przewiewne; chronią przed nieprzyjemnym uczuciem chłodu w takcie snu. W naszej szerokości geograficznej warto zainwestować w dobrą kołdrę letnią, ponieważ polskie noce bywają dość gorące. Letnie kołdry sezonowe mają niższą wagę i mniej wypełnienia niż modele zimowe. Jako poszycie najlepiej sprawdzą się wysokogatunkowe sploty bawełny, na przykład batyst. Dobrym rozwiązaniem na lato jest kołdra jedwabna lub kołdra syntetyczna z włóknem OUTLAST®.
  • Kołdry zimowe zwykle mają grubsze wypełnienie puchowe. Wysokiej jakości kołdry na zimę zapewniają doskonały komfort, nawet jeśli temperatura za oknem spada mocno poniżej zera. Oczywiście wcale nie muszą być ciężkie. Luksusowe kołdry i poduszki z puchu gęsiego dobrze grzeją, choć ważą zaledwie 2-2,5 kg przy rozmiarze 200x220 cm. Jeśli szukasz puchowej kołdry do sypialni na zimę, uważnie przyjrzyj się jej poszyciu. Powinno być przyjemne w dotyku i przewiewne.
  • Kołdry całoroczne to praktyczny kompromis. Wiele osób je wybiera ze względu na nich uniwersalność lub żeby zaoszczędzić miejsce do przechowywania. Dobra kołdra całoroczna może mieć wypełnienie naturalne lub syntetyczne. Szeroki wybór pozwala na dopasowanie produktu do indywidualnych oczekiwań, oczywiście z uwzględnieniem naszych wcześniejszych podpowiedzi.
  • Kołdry spinane (inne nazwy: kołdry podwójne; kołdry Duo). Przykładem jest model AMZ Dream 4 Pory Roku. To dwie elegancko zdobione kołdry, które możesz spiąć na jesień i zimę i rozpiąć na wiosnę i lato. Po spięciu między warstwami tworzy się dodatkowa komora powietrzna, która zwiększa walory termoizolacyjne. Kołdra podwójna to interesująca alternatywa dla modeli całorocznych.

Czytając opisy poszczególnych produktów, zauważysz też klasy ciepła kołdry. Właściwości cieplne definiuje gramatura wypełnienia. W zależności od producenta klasa cieplna kołdry na lato lub zimę mieści się w jednej z trzech skal.

  • Skala TOG to naukowe określenie właściwości cieplnych kołder. Im niższa cyfra, tym mniejsza izolacja termiczna. TOG = 3 to kołdry ultralekkie i chłodne, a TOG = 16,5 to najcieplejsza kołdra na zimę.
  • Skala sezonowa, o której wspomnieliśmy wyżej. Dzieli kołdry na letnie (chłodne), całoroczne (neutralne) i zimowe (duża waga kołdry, ciepłe).
  • Skala liczbowa od 1 do 6. Im wyższa cyfra, tym cieplejsza jest kołdra.

Jakie certyfikaty mają dobre kołdry?

Najlepsze kołdry mają odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają ich wysoką jakość. Szukając odpowiedniego modelu, zwracaj baczną uwagę na:

Atest Państwowego Związku Higieny (PZH). To podstawowy atest, który daje pewność, że produkt w żaden sposób nie szkodzi zdrowiu.

Certyfikat Oeko-Tex Standard 100 potwierdza, że wyrób spełnia wysokie normy jakościowe ustalone przez szwedzki Instytut OEKO-TEX.

Certyfikaty Instytutu Włókiennictwa w Łodzi, m.in. oznaczenia Bezpieczny dla Niemowląt i Bezpieczny dla Człowieka.

Certyfikat Responsible Down Standard (RDS) lub DOWNFRESH — wskazują, że zwierzęta, z których pozyskano puch, pierze lub wełnę były traktowane w zgodzie z wszelkimi standardami etycznymi, np. nie stosowano podskubu.

Certyfikat NOMITE nadawany przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny. Otrzymują do najlepsze kołdry z naturalnym wypełnieniem, które są bezpieczne dla alergików. Oznaczenie to dowodzi, że produkt jest pozbawiony wszelkich alergenów.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz kołdry produkowane przez odpowiedzialne firmy, z poszanowaniem naszej planety, środowiska naturalnego i potrzeb alergików. Oto kilka przykładów:

  • Marka Aller Guard współpracuje z Duńskim Związkiem Astmy i Alergii oraz z ośrodkiem Badań Dziecko Alergiczne w Polsce.
  • Ekskluzywne kołdry marki TEMPUR® są produkowane z hipoalergicznych materiałów i mają certyfikat Oeko-Tex.
  • Kołdry i poduszki Paradies z wysokiej jakości puchu są certyfikowane przez White Tech (międzynarodowe laboratorium zajmujące się badaniem jakości i czystości puchu i pierza).

Podsumowanie — jaką kołdrę kupić?

Wybierając kołdrę, weź pod uwagę:

  • Indywidualne potrzeby osoby, która będzie z niej korzystać.
  • Wymiary, które zapewnią komfortowe użytkowanie.
  • Rodzaj wypełnienia i tkaniny poszycia.
  • Klasę cieplną.
  • Certyfikaty poświadczające wysoką jakość wyrobu.

Jesteśmy przekonani, że w naszym sklepie internetowym znajdziesz kołdry, które spełnią wszystkie Twoje wymagania! Zapraszamy do zakupu, a jeśli masz pytania, skontaktuj się z naszymi konsultantami.

Jaką kołdrę wybrać — najczęściej zadawane pytania

Jak często trzeba zmieniać kołdrę?

To, jak często trzeba zmieniać kołdrę, zależy głównie od indywidualnych preferencji i warunków, jakie panują w sypialni. Zalecamy zmieniać pościel co najmniej raz na kilka tygodni, a także prać kołdrę co 6-12 miesięcy. Regularna zmiana kołdry zapewnia świeżość i czystość, a także zmniejsza ryzyko gromadzenia się kurzu i roztoczy. Alergicy i osoby chorujące na astmę mogą wymagać częstszej zmiany kołdry. Pamiętaj, że pranie, suszenie i wietrzenie kołdry zależy od jej rodzaju i zaleceń producenta. 

Jaka kołdra jest najlepsza?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ za najzdrowsze uważa się zarówno kołdry naturalne, jak i syntetyczne. Dla osoby, która marznie w nocy, najlepszym wyborem będzie kołdra z naturalnego puchu. Natomiast alergicy mogą skłaniać się ku produktom hipoalergicznym lub syntetycznym. W każdej sytuacji duże znaczenie ma wielkość kołdry — powinna być dostosowana m.in. do szerokości łóżka.

Gdzie kupić kołdrę?

Kołdry z wypełnieniem naturalnym i syntetycznym można przetestować w czasie wizyty w salonach stacjonarnych Komfort Snu w Bydgoszczy i Toruniu.  Zachęcamy też do zakupu wysokiej jakości kołder online w naszym sklepie internetowym. Oferujemy najkorzystniejsze ceny i oryginalne wyroby renomowanych producentów.

Zdjęcie główne: niels-zee/unsplash.com

Łukasz doradca Komfort Snu
Łukasz

Doradca klienta w Komfort Snu od 5 lat

 
  Podziel się ze znajomymi: