tel. 506 626 678 email

Produkty

Blog nawigacja

Materace lateksowe — kto powinien z nich korzystać?

bookmark_borderTagi:   Poradniki, Przed zakupem
Materace lateksowe mogą być wykonane z jednolitego bloku lateksu lub składać się z kilku warstw elastycznej piany. Ich obecność na rynku nikogo już nie dziwi. Lateks to materiał, który posiada wiele cennych właściwości. Dla kogo materac lateksowy będzie najlepszym rozwiązaniem?
 

Z czego robi się materace lateksowe?

Materace lateksowe doskonale podpierają całe ciało, dlatego często wykorzystuje się warstwę lateksu do zwiększenia lub zmniejszenia twardości materacy kieszeniowych, lub piankowych. 

Tego rodzaju podłoża mogą być wykonane z lateksu naturalnego, w którym znajduje się żywica drzewa kauczukowego lub z lateksu mieszanego. O lateksie mieszanym mówimy wtedy, gdy do mleczka kauczukowca dodaje się dodatkowe składniki mineralne.

Materac lateksowy może zawierać w sobie oba typy kauczuku w różnych proporcjach. Im więcej lateksu naturalnego wykorzystano do produkcji materaca, tym lepsze będą jego właściwości. 

Ekskluzywne materace lateksowe zawierają nawet 100% naturalnego lateksu. Takie produkty są polecane wszystkim uczulonym na substancje chemiczne oraz osobom, które ze względów zdrowotnych muszą wyjątkowo zadbać o higienę snu.

Główne cechy materacy lateksowych

W ofercie renomowanych producentów znajdziesz różne rodzaje materacy, w tym kilka typów materacy lateksowych. Ten wyjątkowy materiał jest wykorzystywany do produkcji modeli piankowych, kieszeniowych i funkcjonalnych materacy nawierzchniowych. 

  • Materace lateksowe mają wiele zalet. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich:
  • Materace zrobione z naturalnego lateksu są przyjazne dla środowiska.
  • Lateks charakteryzuje się wysoką elastycznością, jest sprężysty i szybko wraca do pierwotnego kształtu.
  • Materace lateksowe zapewniają optymalną cyrkulację powietrza i komfort termiczny w trakcie snu.
  • Materace lateksowe mają właściwości antyalergiczne i antybakteryjne, dzięki czemu zapobiegają rozwojowi grzybów, pleśni i roztoczy.
  • Materace lateksowe są przewiewne, higieniczne i łatwe do utrzymania w czystości.
  • Materace lateksowe świetnie amortyzują ruchy i tworzą korzystny mikroklimat w trakcie snu.

Ponadto najlepsze materace lateksowe są bardzo wytrzymałe i odporne na odkształcenia. Takie podłoże to inwestycja w zdrowy sen, ponieważ znacząco poprawiają jakość nocnego odpoczynku.

Materace lateksowe – dla kogo?

Liczne właściwości materacy lateksowych sprawiają, że takie podłoże doskonale sprawdza się w różnych okolicznościach. 

Z materaca lateksowego mogą wygodnie korzystać pary, ponieważ nie przenosi drgań, a po wstaniu z łóżka, szybko wraca do swojej naturalnej postaci. 

Będzie to także optymalny wybór dla dzieci, które rosną i potrzebują stabilnego podparcia dla kręgosłupa w trakcie snu.

Materac lateksowy jest również polecany alergikom, osobom obłożnie chorym, seniorom i osobom, które mają problemy z nadmierną potliwością ciała. Dlaczego? Przede wszystkim przez wzgląd na jego higieniczność. Lateks jest łatwy do utrzymania w czystości, dobrze odprowadza wilgoć i nie chłonie przykrych zapachów. 

Dbanie o taki materac jest wyjątkowo proste. Wystarczy, że zastosujesz zdejmowany pokrowiec i będziesz od czasu do czasu wietrzyć wkład.

Zamów luksusowy materac z wkładem lateksowym

Wysokiej jakości materac lateksowy możesz kupić w naszym sklepie. Oferowane przez nas modele są wygodne i funkcjonalne. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze, nasi Doradcy Klienta chętnie udzielą Ci niezbędnych informacji. Zamawiając materac ze sprawdzonego źródła, otrzymasz dokładnie taki produkt, jakiego potrzebujesz.

Zakup materaca lateksowego – najczęściej zadawane pytania

Czy materace lateksowe są dobre?

Zdecydowanie tak! Materace lateksowe zapewniają stabilne podparcie, a jednocześnie bardzo dobrze dopasowują się do kształtu ciała. Leżąc na takim materacu, nie będziesz odczuwać żadnego dyskomfortu, a zmiana pozycji w trakcie snu stanie się prostsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Czy materac lateksowy grzeje?

Materac lateksowy jest wygodny i przewiewny. Ten wyjątkowy materiał nie nagrzewa się w trakcie użytkowania, a jego struktura umożliwia sprawny przepływ powietrza, co zapobiega poceniu się i przegrzewaniu ciała podczas snu.

Czy warto kupić materac lateksowy?

Materac lateksowy to inwestycja na lata. Ten rodzaj materacy jest w szczególności polecany osobom, które ze względów zdrowotnych muszą wyjątkowo zadbać o higienę snu. Dobrze dobrany materac lateksowy zapewni Ci komfortowy i relaksujący sen.

Marzanna doradca Komfort Snu
Marzanna

Doradca klienta w Komfort Snu od 13 lat

 
  Podziel się ze znajomymi: