tel. 506 626 678 email

Produkty

Jak odciążyć kręgosłup?

bookmark_borderTagi:   Poradniki, Zdrowy sen
Okazuje się, że w codziennym życiu możemy zrobić wiele dobrego dla własnego zdrowia i kręgosłupa. Nawet prozaiczne na pozór czynności wykonywane w ciągu dnia, mogą przynieść nam ulgę oraz odciążać kręgosłup pod warunkiem, że będą właściwie wykonywane. Oprócz podjęcia aktywności fizycznej warto pamiętać o kilku prostych zasadach. Przyjrzyjmy się im bliżej.
 

Okazuje się, że w codziennym życiu możemy zrobić wiele dobrego dla własnego zdrowia i kręgosłupa. Nawet prozaiczne na pozór czynności wykonywane w ciągu dnia, mogą przynieść nam ulgę oraz odciążać kręgosłup pod warunkiem, że będą właściwie wykonywane. Oprócz podjęcia aktywności fizycznej warto pamiętać o kilku prostych zasadach. Przyjrzyjmy się im bliżej:

Zacznijmy od poranków. Kiedy słyszymy uporczywy dźwięk budzika natychmiast zrywamy się, aby go wyłączyć. Jednak niestety nasze mięśnie i stawy nie są jeszcze do tego przygotowane. One również doznały szoku. Znacznie lepiej jest spokojnie podnieść ciało.

Najpierw przewróćmy się na bok, z tej pozycji stopniowo usiądźmy, a dopiero wstańmy. Nasz kręgosłup będzie nam wyjątkowo wdzięczny i oszczędzi w zamian nieprzyjemnego bólu. Zatem postarajmy się, aby budzik był w zasięgu naszej wyciągniętej ręki.

Zwróćmy też uwagę na posiłki. Żyjąc w pędzie często niedojadamy, połykamy większe kęsy lub jemy, wykonując jednocześnie inne czynności. Najczęściej rozlicza nas za to żołądek, jednak kręgosłup również musi ścierpieć swoje. Zasiadając do stołu powinniśmy usiąść prosto, zachować przyjętą postawę i co jakiś czas zmienić ułożenie ciała. Nie przyjmujmy postawy zgarbionej czy pochylonej. Dlatego jedząc posiłki, wybierzmy odpowiednio wysoki stół i krzesło.

Podnoszenie różnych przedmiotów, dźwiganie ciężarów albo branie dziecka na ręce też nikomu nie jest obce. Należy wtedy pamiętać o ważnej zasadzie: dźwiganie jest zdrowsze i bezpieczniejsze poprzez uginanie i prostowanie kolan niż poprzez uginanie kręgosłupa. Sięgając po coś najpierw kucnijmy, a następnie stopniowo podnośmy ciężar bez gwałtownych ruchów. Kręgosłup będzie nam naprawdę wdzięczny. Dobrze ilustruje to poniższa ilustracja.

Podnoszenie ciężarów dbając o kręgosłup

Dbanie o kręgosłup podczas drogi

Kolejna sprawa dotyczy kierowców i pasażerów, którzy w ciągu dnia spędzają wiele czasu w samochodzie. Nasze fotele powinniśmy ustawiać w pozycji pionowej, by nie odginać pleców zbytnio do tyłu. Zawsze warto także podłożyć niewielką poduszkę pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa oraz wykorzystać zagłówek fotela do celu w jakim został stworzony. Świetnym rozwiązaniem jest również nakładka samochodowa z wysokiej jakości pianki termoelastycznej, która zapewnia doskonałe podparcie kręgosłupa oraz rozluźnia mięśnie. W takich warunkach, nawet długa podróż wyda się łatwiejsza do zniesienia. Oczywiście nie zapomnimy także o kilkuminutowych przerwach, by rozprostować nogi.

Zobacz poduszkę samochodową Tempur w naszym sklepie internetowym SalonSnu.pl/poduszka-Tempur-samochodowa

Jak spać, żeby nie bolał kręgosłup

Ostatnia zasada i niezastąpiona rada dotyczy snu. Ponieważ w czasie spoczynku tracimy pełną świadomość, dlatego bardzo ważnym elementem sypialni jest odpowiednio dobrany materac i poduszka. Warto zdecydować się na taki, który idealnie podtrzyma kręgosłup, rozluźni spięte mięśnie oraz dopasuje się do naszego ciała. Dobrej jakości materace tworzone są z myślą o naszym zdrowiu, dlatego też pozostają odporne na deformacje czy zagniecenia. Zdecydowanie też mniej się na nich wiercimy i zmieniamy pozycję. Dlatego zakup materaca czy poduszki nie można pozostawić przypadkowi, ale raczej udać się do branżowego sklepu, gdzie można liczyć na profesjonalną poradę oraz pomoc w dobraniu materaca odpowiadającemu naszym potrzebom.

Te proste zasady pośród których swe wyjątkowo istotne miejsce zajmują materace pozwolą nam skutecznie odciążyć kręgosłup i zapobiegać poważnym problemom.

Zobacz jak odciążyć kręgosłup z poduszką Long Hug TEMPUR

Patrycja doradca Komfort Snu
Patrycja

Doradca klienta w Komfort Snu od 6 lat

 
  Podziel się ze znajomymi: