tel. 52 349 33 70 email
Jak wybrać poduszkę?

Jak wybrać poduszkę?

Poduszki mogą być dodatkiem, o którym zbyt często nie myślimy. Często zapominamy, że poduszka to zdecydowanie więcej niż puchaty prostokącik, który wpychamy pod głowę.

Odpowiednio dobrana, pozwoli nam uniknąć lub ograniczyć bólu kręgosłupa, szyi i barków, zmniejszyć chrapanie, czy najzwyczajniej w świecielepiej się wyspać!

Jeżeli masz kogo – zapytaj w jakiej pozycji najczęściej śpisz.


Pierwszym z kryteriów przy wyborze poduszki są Twoje przyzwyczajenia. Czy śpisz na plecach, a może na brzuchu? Być może najczęściej leżysz na boku, lub całą noc „wiercisz się” i często zmieniasz pozycję? Zapamiętaj jak zasypiasz, a także jak się budzisz.


PODUSZKA DO SPANIA NA BOKUPoduszka do spania na boku

Dopasuj wysokość poduszki tak, byś mógł oprzeć o nią policzek bez wykrzywiania swojego kręgosłupa. Co więcej, poleż na niej chwilę by zbadać jej twardość. Jeżeli jest zbyt miękka, twoja głowa opadnie napinając mięśnie i skrzywi się linia kręgosłupa. Leżąc na boku ważne jest aby poduszka podpierała odcinek szyjny. Poduszka powinna być wyłącznie pod szyją i głową, a nie pod ramieniem czy plecami.


PODUSZKA DO SPANIA NA PLECACH

Poduszka dla śpiących na plecach

Doskonale sprawdzą się poduszki profilowane. Umożliwią naturalne dopasowanie ciała do powierzchni i zapewnią najwyższy komfort użytkowania. W zależności od postawy i wzrostu dobrać taką, przy której ułożenie głowy i ramion będzie jak najbardziej naturalne, głowa odchylona nieco do tyłu, gardło niezaciśnięte.


PODUSZKA DO SPANIA NA BRZUCHU

Poduszka dla śpiących na brzuchu

Jeśli chcesz spać na brzuchu, powinieneś wybrać niską, miękką poduszkę lub zaprojektowaną z myślą o osobach śpiących na brzuchu. Śpiący na brzuchu powinni pomyśleć o zmianie pozycji na boczną lub na wznak. Są one znacznie zdrowsze. Jeśli nie potrafisz, może być to wynikiem niewłaściwego - zbyt twardego materaca.


Z czego kupić poduszkę?

Materiał, z którego wykonana będzie nasza poduszka ma ogromne znaczenie. Wysokiej jakości wypełnienie sprawi, że poduszka będzie nam służyć dłużej.

Obecnie chętnie wybierane są poduszki z pianki termoelastycznej lub wysokoelastycznej oraz lateksowe.
Nadal jednak najbardziej popularne są klasyczne wypełnienia z syntetycznego, a zarazem antyalergicznego puchu.
PODUSZKA DO SPANIA NA BRZUCHU

poduszki

Jak często zmieniać poduszkę?

Badania dowodzą, że po kilku latach użytkowania poduszki, nawet ⅓ jej wagi to roztocza i ich odchody. Warto zatem często prać poszewki, wietrzyć i trzepać poduszki, a jeśli mają już swoje lata należy zmienić je na nowe, aby uniknąć problemów zdrowotnych.

Zobacz filmik jak wybrać poduszkę: YouTube.pl/jak-wybrac-poduszki-tempur